تبلیغات

تبلیغات

بیانیه شدید سپاهان علیه فردوسی پور

مجموعه : اخبار ورزشی
بیانیه شدید سپاهان علیه فردوسی پور
باشگاه سپاهان با صدور بیانیه‌ای ضمن اشاره به نقص هایی که در کار مجری و تهیه کننده برنامه تلویزیونی نود وجود دارد اعلام کرد در صورتیکه عادل فردوسی پور به روند کنونی ادامه دهد، بازیکنان، اعضای کادر فنی و مسئولان باشگاه برنامه نود را تحریم خواهند کرد.

به نقل از مهر، باشگاه سپاهان با عذرخواهی از خبرنگاران و اهالی رسانه اصفهان به دلیل شرکت نکردن امیرقلعه نویی در نشست خبری، تاکید کرد تعلیق همکاری با برنامه نود ادامه دارد.

 

در بخشی از بیانیه باشگاه سپاهان آمده است: در این بیانیه لازم می دانیم برخی از موارد انتقادی مان به برنامه نود را به اطلاع همگان برسانیم و مادامی که این برنامه بر تاکید و اصرار افراطی خود بر روی حواشی منفی ادامه دهد همچنان به تعلیق همکاری های مان با خبرنگاران و دست اندرکاران محترم  این برنامه ادامه خواهیم داد.

* فراموش نمی‌کنیم برنامه نود و تهیه کننده محترم آن که تا به حال به خوبی نشان داده اند همیشه با چشم بستن بر روی زیبایی های فوتبال تاکیدی مفرط بر پخش و پردازش موارد منفی در فوتبال دارد و در بیشتر اوقات با عینک دودی به همه اتفاقات می نگرد.

* در برنامه ای که سرمربی تیم قهرمان را دعوت نموده بود بی آنکه از سیر قهرمانی سپاهان و همه فراز و نشیب های این واقعه سخن گوید با فلاش بک به اتفاقات دو سه سال قبل از همه چیز سخن گفت جز رویداد شیرین قهرمانی سپاهان که البته به عادل فردوسی پور حق می دهیم این رویداد برای وی هیچگونه شیرینی نداشته باشد.

* آشتی دو اسطوره فوتبال ایران محمد مایلی کهن و امیر قلعه نویی در ورزشگاه فولاد شهر که همگان به احترام این دو بزرگوار ایستادند و برای این رخداد شیرین شادمانی کردند به تعریف برنامه نود تصنعی و الکی است . آقای مایلی کهن این آشتی را قلبی  میداند اما باز هم مجری نود اصرار بر انکار این آشتی دارد.

بیانیه شدید سپاهان علیه فردوسی پور

* گذر از بسیاری از صحنه های مشکوک داوری علیه سپاهان با پیشدستی های مجری برنامه با استدلالاتی همچون عدم داشتن تصاویر مناسب از این صحنه و تبدیل مجری برنامه در برخی اوقات به یک کارشناس داوری و باز هم اصرار فردوسی پور بر سود و بهره سپاهان از اشتباهات داوری با استنادیه دو یا سه مسابقه از همه سی و چهار رقابت سپاهان در لیگ نهم. در آخرین برنامه نود نیز مجددا صحنه گل سالم سپاهان در دیدار با شهرداری تبریز که از سوی داور آفساید اعلام شد در این برنامه حذف و به بینندگان نشان داده نشد.

* یک شعار منفی هواداران در چند لحظه بسیار مورد توجه قرار می گیرد اما اقدام زیبای هواداران سپاهان در تشویق بازیکنان سابق سپاهان که به همراه تیم رقیب به ورزشگاه  فولاد شهر می آیند – تقدیر باشگاه سپاهان از بزرگان و پیشکسوتان فوتبال ایران – برنامه های فرهنگی هنری که از طریق تریبون و اسکوبورد ورزشگاه قبل از هر مسابقه به اجرا در می آید و بسیاری از برنامه های دیگر از دیدگاه نود مسئله ی مهمی نیست و نیازی به توجه ندارد.

* بزرگنمایی بر روی صحنه های چند ثانیه ای عصبانیت سرمربی تیم و تکرار آن در برنامه هفته بعدی در حالی که می شد از این رخداد گذر کرد و با شخصیت افرادی که در اوج عصبانیت بوده اند بازی نکرد.

باشگاه سپاهان در ادامه بیانیه اش می نویسد:

 

« آقای فردوسی پور !!

شما و برنامه نود قرار بود یار و پشتیبان فوتبال ایران باشید اما با تکیه یک سویه در تخریب شخصیت افراد فقط و فقط عینکی را بر چشم نهاده اید که زشتی ها می بیند تا بر روی آنان بنشینند و فریاد  سر دهید؟

چرا برخی اوقات سعی نمی کنید همانند زنبور عسل بر روی شیرینی ها،  پاکی ها و خوبی ها مستقر شوید. اگر نگران بیننده ها و آمار بیننده های خود هستید به این نکته توجه کنید که  این خاصیت عبور از خط های قرمز و توجه به زشتی هاست که مخاطبان برای دیدن و مشاهده اینگونه برنامه تحریک شوند و  متاسفانه باید اعلام کنیم که بیننده های شبکه های (…..) و (…..) هم کم نیستند.

افتخار و تکیه به داشتن مخاطب با پردازش های صرفا منفی هنر جذب مخاطب نیست. ای کاش می توانستید با ایجاد تعادل و منطق بدور از پرده دری ها،  در نهی از بدی ها و ترویج زیبایی ها همچنان مخاطبان میلیونی  و زیادی داشته باشید.

بیانیه شدید سپاهان علیه فردوسی پور

این کار دور از دسترس نیست و از شخصیت های توانمند این برنامه بر می آید. فقط کافی است تا کمی عینک دودی همیشگی را از چشمانتان بردارید و با دوری از کاشتن بذرهای کینه از ابزارهای بهتری برای رشد و مخاطب پروری این برنامه ای که با ارتزاق از بودجه صدا و سیمای دولتی ایران به مخاطبان تزریق می شود استفاده نمائید.

در پایان با احترام به مدیران ارشد صدا و سیما جناب مهندس ضرغامی رئیس سازمان،  جناب آقای دکتر پور محمدی مدیر محترم شبکه سه و جناب  آقای آقا زمانی مدیر محترم ورزش شبکه سه از این عزیزان در خواست می نمائیم ضمن بررسی همه جانبه اقدامات جانبدارانه و مخدوش موجود در این برنامه با اختصاص فرصت مناسب زمینه ارائه مستندات لازم را برای باشگاه فولاد مبارکه سپاهان برای موارد انحرافی این برنام فراهم آورند.

ذکر این مهم  را هم ضروری می دانیم که با توجه به اعتراضات گستره هواداران سپاهان به برنامه نود و شدت گرفتن روند تخریبی و جانبدارانه و غیر عادلانه این برنامه کلیه بازیکنان و کادر فنی تیم فوتبال فولاد مبارکه سپاهان از این تاریخ تا اطلاع ثانوی هیچ گونه گفتگو و همکاری را با خبرنگاران این برنامه نخواهند داشت.»

امیرقلعه نویی در نشست خبری دیدار تیمش برابر سپاهان که با شکست 4 بر 3 زردپوشان در ورزشگاه آزادی همراه بود، رسما اعلام کرد به دلیل مشکلاتی که با فردوسی پور دارد نه با دوربین برنامه 90 گفتگو خواهد کرد و نه دیگر به این برنامه خواهد رفت. او در پایان دیدار هفته هشتم تیمش برابر شهرداری تبریز نیز در نشست خبری حاضر نشد و بر ادامه اختلافاتش با 90 تاکید کرد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات