تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

آقای دایی! خبرنگاران نبودند؛ شما هم نبودید

مجموعه : اخبار ورزشی
پیشكسوت تیم فوتبال پرسپولیس گفت: علی دایی باید بداند اگر امروز به این جایگاه رسیده به خاطر حضور خبرنگاران بوده است.

ضیاء عربشاهی در گفت و گو با فارس درباره اظهارات اخیر علی دایی عنوان كرد: ایراد گرفتن از خبرنگاران به دلیل انتقاد، كار درستی نیست. شما خبرنگاران من، دایی ها، كریمی‌ ها، پروین ها و … را ساخته اید. من به تنهایی ضیاء عربشاهی نشدم. اگر چنین حمایت هایی نبود كسی به چنین جایگاهی نمی رسید.
وی با اشاره به مدیریت حبیب كاشانی تاكید كرد: آقای كاشانی فوتبال را بلد نیست و قبلا ناظم آموزش و پرورش بوده است. شاید به دلیل سابقه ای كه در آموزش و پرورش دارد از علم مدیریت با خبر باشد اما دلیل نمی شود كه بتواند مدیرعامل یك باشگاه ورزشی باشد. كاشانی می خواهد در كنار علی دایی و حمایت از او خودش را نشان دهد. مربیان و بازیكنان سابق پرسپولیس نیاز به چنین كارهایی ندارند. ما در جامعه شناخته شده هستیم.

بازیكن اسبق سرخپوشان در مورد اینكه خیلی از بازیكنان گذشته پرسپولیس دارای مدرك مربیگری هستند، اظهار داشت: من 8 سال قبل مدرك A خود را دریافت كردم. پس علم این كار را دارم. اگر صحبت از علمی كار كردن است، هستند كسانی كه می توانند روی نیمكت پرسپولیس بنشینند.
عربشاهی تصریح كرد: درست است كه همه صحبت از فوتبال علمی می كنند اما در فوتبال بیشتر از اینكه علم مهم باشد، مدیریت مهم است. فوتبال روانشناسی می خواهد. نیاز به تغذیه مناسب و بدنسازی خوب است. فوتبال یعنی 70 درصد شعور مربی؛ این كه چطور از مهره های خود استفاده كند.

وی یادآور شد: متاسفانه شماری از آقایان به اسم كارشناس فوتبال در تلویزیون حاضر می شوند و با كلمات بازی می كنند. علی پروین حرف خوبی زد. در روزهایی كه علی پروین و ابراهیم آشتیانی در پرسپولیس لب خط بازی می كردند كسی یادش نمی آید اما این روزها هر كارشناسی از بازیكن لب خط صحبت كند می شود علمی. در آن زمان در تمرین به جای قیف از ساك استفاده می شد. پس هر كاری اكنون انجام می شود آن زمان هم انجام می شد اما امروزه همه چیز شكیل تر شده است.

عربشاهی در خصوص شایعه حضور محمد دایی در پرسپولیس به عنوان دستیار این مربی و ادعای سرمربی پرسپولیس مبنی بر اینكه اگر خبرنگاران نبودند تا كنون برادرش دستیار وی می شد، به فارس گفت: اگر این تیم محمد دایی را به عنوان دستیار روی نیمكت خود داشته باشد، اشتباه بزرگی مرتكب می شود. من زمانی هم كه علی دایی سرمربی تیم ملی بود گفتم نیمكت تیم ملی ضعیف است. چون یك سرمربی باید از مربیانی كنار خود استفاده كند كه همطراز خودش باشند. كادرفنی هر چه قوی تر باشد، تیم قوی تر نتیجه می گیرد. سال گذشته وقتی مجید نامجو مطلق به استقلال پیوست گفتم وزن نیمكت استقلال سنگین شد و دیدید كه این تیم نتایج بهتری گرفت.

 
a