تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

بی‌خیال مشکل پارک کردن و کمبود فضا شوید!

مجموعه : مجله خبری
بی‌خیال مشکل پارک کردن و کمبود فضا شوید!

شاید شما جزو آن دسته از افراد باشید که در پارک کردن خودرو خود مشکل دارید و یا این‌که جزو زنانی هستید که از داشتن خودرویی نقلی لذت می‌برند. اگر چنین است، پس بد نیست که با کوچکترین خودروهای جهان نیز آشنا شوید.

بسیاری از خودروسازان جهان همواره بخشی از استراتژی خود را به تولید خودروهای کوچک اختصاص داده‌اند. خودروهایی که با اندازه کوچک‌، اما کارایی بالا بتوانند به نیازهای مشتریان پاسخ دهند.

معمولا این طور تصور می‌شود که خودروهای کوچک از نظر قیمتی نیز نسبت به سایر خودروهای معمولی در سطح پایین‌تری قرار دارند که چنین تصوری نیز تا حدودی درست است.

البته برخی از کارشناسان اعتقاد دارند با توجه به افزایش جمعیت جهان، بالا رفتن قیمت انرژی، کم شدن فضای حرکت خودروها و دلایل دیگر بازار خودروهای کوچک در جهان در آینده نزدیک با رونق بیشتری مواجه خواهد شد.

در زیر فهرست کوچکترین خودروهای جهان به همراه مشخصات آن‌ها آمده است:

1- The ElBil Norge Buddy Cab

این خودروی الکتریکی نروژی نسل ششم مدلی است که نام آن کوت بوده و برای نخستین بار در سال 1991 میلادی توسعه یافت. در طول پنج نسل اول این خودرو بیش از هزار دستگاه از این خودرو الکتریکی در هشت کشور جهان تولید و فروخته شدند.

در سال 1998 کلیه حقوق مربوط به تولید این خودرو در اختیار شرکت ElBil Norge قرار گرفت.

2- لومینئو اسمرا

این خودرو الکتریکی فرانسوی در ماه می امسال با قیمت 33 هزار دلار روانه بازار شد. این خودرو هم‌اکنون در بازار فرانسه موجود بوده، اما پیش‌بینی می‌شود امسال در سراسر بازار اروپا نیز به فروش برسد.

 بی‌خیال مشکل پارک کردن و کمبود فضا شوید!

سمت چپ: The ElBil Norge Buddy Cab ، سمت راست: لومینئو اسمرا

3- تانگو

این خودرو دارای دو موتور الکتریکی بوده که روی هر یک از دو چرخ عقبی آن نصب شده‌اند. سرعت این خودرو در کمتر از چهار ثانیه از صفر به 60 مایل بر ساعت می‌رسد. قیمت این خودرو حدود 121 هزار دلار است.

جورج کلونی، بازیگر معروف هالیوود نخستین خریدار این خودرو بود. سرگی برین یکی از بنیان‌گذاران شرکت گوگل نیز علاوه بر سرمایه‌گذاری در تولید این خودرو، سه دستگاه از آن‌را خرید.

4- روا جی-ویز

این خودرو توسط شرکت خودروسازی الکتریکی روا در بنگلور هند تولید شده است. این شرکت هم‌اکنون یکی از پیشگامان تولید خودروهای الکتریکی در جهان است. این خودرو در بازار بریتانیا موجود بوده، اما در بازار آمریکا عرضه نشده است.

بی‌خیال مشکل پارک کردن و کمبود فضا شوید!

5- اسمارت فورتو

این خودرو در ابتدا اسمارت سیتی کوپه نامیده می‌شد که در سال 1998 از آن رونمایی شد. 10 سال بعد مدل مفهومی تمام الکتریکی این خودرو نیز عرضه شد. این خودرو هم‌اکنون در بازار آمریکا موجود است.

6- کاندی کوکو

این خودرو با قیمت کمتر از 900 دلار در بازار اوکلاهاما عرضه شده است. دلیل قیمت بسیار پایین این خودرو اعطای مشوق‌های خرید از سوی دولت ایالتی و فدرال روی این خودرو بوده است. این خودرو الکتریکی قابلیت حمل دو سرنشین را داشته و در سال 2009 وارد بازار آمریکا شد.

بی‌خیال مشکل پارک کردن و کمبود فضا شوید!

7- دایهاتسو کوپن

این خودرو محصول شرکت ژاپنی دایهاتسو بوده که قابلیت حمل دو سرنشین را دارد.

این خودرو از سال 2001 روانه بازارهای جهانی شده و هم‌اکنون تنها در بازارهای ژاپن و اروپا موجود است.

8- تینک سیتی

شرکت نروژی تینک در سال 2009 برنامه‌ریزی کرده بود تا مدل تمام الکتریکی خود را روانه بازار آمریکا کند، اما این شرکت در ادامه مجبور شد به دلیل مسائل مالی تولید این خودرو را متوقف کند.

بی‌خیال مشکل پارک کردن و کمبود فضا شوید!

9- بولور بلوکار

این خودرو تنها در بازار فرانسه موجود است. این خودروی الکتریکی دارای حداکثر سرعت 84 مایل در ساعت است. با شارژ کامل این خودرو قادر به شش ساعت حرکت مداوم است. با دو ساعت شارژ سریع نیز 50 درصد از ظرفیت این خودرو پر می‌شود.

10- فورد کا

نخستین محصول کا شرکت فورد در سال 1996 عرضه شد. این خودرو از روی بیتل فولکس‌واگن طراحی و تولید شد.

با وجود قوانین سخت‌گیرانه اروپا در زمینه آلایندگی و ایمنی خودروها این محصول فورد در بازار بریتانیا حضور قوی دارد.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a
a