تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

مایکروسافت از یاهو پیش افتاد

مجموعه : دنیای آنلاین
مایکروسافت از یاهو پیش افتاد
مایکروسافت از یاهو پیش افتاد
جام جم آنلاین: یک موسسه تحقیقاتی در آمریکا در تازه ترین گزارش خود به طبقه بندی موتورهای جستجو پرداخت و نشان داد که جستوگر «بینگ» مایکروسافت پس از گوگل در رتبه بازار موتورهای جستجوی آمریکا قرار گرفته است.
 

به گزارش مهر، تحقیقات موسسه نیلسون نشان می دهد که در ماه گذشته موتور جستجوی بینگ با دو درصد رشد 13.9 درصد از بازار آمریکا را در اختیار گرفته و رتبه دوم این طبقه بندی را به خود اختصاص داده است. گوگل با در اختیار داشتن 30 درصد از این بازار در رتبه نخست ایستاده است.

اطلاعات مربوط به ماه آگوست تائید می کند که مایکروسافت در میدان مبارزه با گوگل به یک تحول بزرگ دست یافته و به طور شگفت انگیری موفق شده است از یاهو پیشی گیرد.

این تحقیقات همچنین نشان می دهد که گوگل در ماه آگوست 65 درصد از کاربران شبکه را در سطح جهانی در اختیار داشته است.

بنابراین گوگل کاربران خود را پس از عرضه بینگ توسط مایکروسافت از دست نداده است و کاربران جدید بینگ افرادی بوده اند که پیش از این موتورهای AOL و یاهو استفاده می کرده اند.

این بررسی ها نشان می دهد که موتور AOL از ابتدای سال جاری 37 درصد از کاربران خود را از دست داده و تعداد کاربران یاهو در ماه آگوست نسبت به ماه جولای 8 درصد و نسبت به دوره مشابه در سال گذشته 18 درصد کاهش داشته است.

در حال حاضر یاهو با در اختیار داشتن 13.1 درصد از کاربران آمریکا در رتبه سوم طبقه بندی نیلسون قرار گرفته است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

a