تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

اولین عینک سه بعدی و طبی جهان ابداع شد

مجموعه : دانش و فناوری
اولین عینک سه بعدی و طبی جهان ابداع شد
شرکت لاکزوتیکا که یکی از بزرگترین تولید کنندگان عینک در ایتالیا اعلام کرد قصد تولید اولین سری از عینکهای سه بعدی، ویژه مشاهده فیلمهای سه بعدی را دارد که لنزهای آن بر اساس شماره چشم کاربر ساخته خواهند شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، به گفته آندرآ گوئرا مدیر اجرایی لاکزوتیکا، این شرکت برای آزمایش عملکرد این محصول با شرکای صنعتی مهمی از جمله مجتمع انیمیشن دریم ورکز همکاری کرده است.

با وجود تبلیغات وسیع و پا فشاری تولید کنندگان، میزان سازش پذیری و انطباق مصرف کنندگان با تلویزیونهای سه بعدی به سرعتی که انتظار می رفت نیست و دلیل بخشی از کند بودن این روند نیاز به استفاده از عینکهای طبی حین مشاهده تلویزیون است.

مدلهای پیشرفته تر عینکهای سه بعدی از سیستم سه بعدی فعال استفاده می کنند که در آنها شاترهایی که درون لنزهای عینک قرار دارند در هر ثانیه ده ها بار باز و بسته می شوند. این تکنولوژی بسیار کاربردی تر اما پر هزینه تر است.

 

 اولین عینک سه بعدی و طبی جهان ابداع شد

 

در عین حال عینکهای مجهز به سیستم شاتر از وزن بیشتری برخوردار بوده و نیازمند به شارژ مکرر هستند. این در حالی است که عینک جدید از فناوری مشهور به  نام "قطبی شده غیر فعال"  استفاده می کند که در آن نیازی به باطری نیست.

همچنین این عینکها اولین نمونه از عینکهای سه بعدی بر روی زمین خواهند بود که از لنزهای تصحیح بینایی برخوردارند. برای ساخت این مدلها شرکت لاکزوتیکا لنزههای HDO سه بعدی را ابداع کرده است. لنزهای وضوح بالا یا HDO در ابتدا برای ایجاد بالاترین سطح از وضوح و شفافیت دید برای ورزشکاران مورد استفاده قرار می گرفت، تکنولوژی که اکنون در قالب سه بعدی به سیستمهای نمایشی خانگی وارد خواهند شد.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، اولین سری از این عینکهای سه بعدی طبی در پایان سال جاری در آمریکا عرضه خواهند شد و تا سال 2011 در سرتاسر جهان قابل دسترسی هستند. 

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

a