تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

عیادت از مادر سینمای ایران

عیادت از مادر سینمای ایران

ایشان به من گفتند، مادر تو چرا اینقدر زشتی ولی من دوستت دارم
در سال 1315 در تهران متولد شد. حضور در تلویزیون را از سال 1337 با اجرای زنده نمایش ها آغاز کرد و در سال 1346پا به عرصه سینما گذاشت. تا آنجا که به خاطر داریم اکثر نقش های تلویزیونی و سینمایی ایشان، نقش مادری مهربان بود.
«مهری ودادیان» که به گفته خودش رضایت تماشاگران برایش در اولویت قرار دارد، در تمام مراحل زندگی حرفه ای اش احترام به مخاطبان را در اولویت قرار داد. او در این مورد می گوید:« وقتی در خیابان راه می روم و در کنار مردم هستم و آنها به منعیادت از مادر سینمای ایران لطف می کنند، روحیه می گیرم.»
«راننده تاکسی» و «عاشق» آخرین فیلم هایی بود که مهری ودادیان در سال 13 85 در آنها به ایفای نقش پرداخت و از آن پس دیگر او را در جعبه جادویی ندیدیم.
اما شنیده ها حاکی از آن است که مادر سینمای ایران مدتی است که به علت بیماری در خانه خود بستری است. به گزارش خبرآنلاین و به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ریاست جمهوری، نماینده دفتر رییس جمهور از ایشان در منزل شان عیادت کرده اند و ضمن تقدیر از سال ها تلاش و خدمات خانم ودادیان در عرصه فرهنگ و هنر در جریان چگونگی روند مداوای وی قرار گرفتند. همچنین آخرین اخبار رسیده حاکی از آن است که اعضای شورای مرکزی انجمن بازیگران سینمای ایران نیز به عیادت این بازیگر پیشکسوت سینما و تلویزون رفته اند.
به گزارش ایسنا این عیادت که در راستای دیدار با بازیگران سینما انجام شد، داعیادت از مادر سینمای ایرانریوش اسدزاده، علی دهکردی، علیرضا خمسه، فریبا کوثری، مریلا زارعی و کامران تفتی به همراه فرامرز روشنایی مدیر روابط عمومی انجمن بازیگران حضور داشتند و از نزدیک پیگیر وضعیت درمانی مهری ودادیان شدند.
داریوش اسدزاده در این دیدار یادآور شد:خانم ودادیان در سال 37 وارد تئاتر شد و من به عنوان كارگردان افتخار همكاری با ایشان را داشتم و سال های سال با هم كار كردیم.
وی افزود: این افراد خاطرات قدیم و جوانی ما هستند. آن زمان بازیگران یكی بودند و مثل یك خانواده با هم بودند اما متاسفانه الان صمیمت گذشته نیست و همه پراكنده شده‌اند.
فریبا كوثری در ادامه صحبت‌های اسدزاده گفت: الان رقابت بیشتر از رفاقت شده است.
علیرضا خمسه از اولین دیدارش با مهری ودادیان یاد كرد و افزود: «در اولین دیدار، ایشان به من گفتند، مادر تو چرا اینقدر زشتی ولی من دوستت دارم. كه من به ایشان گفتم ولی شما زیبا هستید. »عیادت از مادر سینمای ایران
به گزارش ایسنا، در پایان این دیدار ، حاضران در دفتر یادبودی، جملاتی را برای مهری ودادیان نوشتند.
علی دهكردی نوشت: نگاه و صدایت، مادرانه‌ترین هنرهاست.
مریلا زارعی هم نوشت: مامان نازنینم، عزیز مهربانم، خوبم، دوستت داریم، از گذشته تا همیشه.
دختر این هنرمند درباره‌ وضع جسمی مادرش گفته بود: « به دلیل لخته‌ خونی كه در پای مادرم به وجود آمد در بیمارستان بستری شدند، اما با برطرف شدن این لخته به تشخیص پزشك معالج از بیمارستان مرخص شدند. در حال حاضر مشكل مادرم همان آلزایمر است كه از سال‌ها پیش با آن دست به گریبان است.»
برای مادر سینمای ایران آرزوی بهبودب داریم.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

a