تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

تقلبی برای تازه عروس ها!

تقلبی برای تازه عروس ها!

احتیاط در عشق

پیش از اینها حال دیگر داشتی ،…

پیش از اینها فقط مال خودت بودی ، مال شب و روز خودت ، اما ،

این روزها كه می گذرد ، هر روز ، احساس می كنی كه كسی ، از عمق جاده های مه آلود، …

این روزها كه می گذرد ، زیر سایه ی بیدی مجنون ، در آغوش شاخه هائی مفتون ، یك آشنای دور، صدایت می زند .

این روزها كه می گذرد ، هر روز ، می شنوی صدای خدا را كه می گوید :

" نصف دینت كامل شد ، بر نیم دیگرش بكوش !"

این روزها ، قرعه به نام تو افتاده . آسمان با این همه وسعت،شانه خالی كرده ازبار امانت . بپذیر از آسمان كه در مقابل نیروی تو ناتوان باشد . بپذیر خود را كه عاشقی ، و چون عاشقی ، پرتوان .

یادت می آید ؟ آن روز را می گویم كه دست بر آسمان گشودی و از خدا طلب یك "بال" دیگر كردی ! یادت می آید كه با یك بال ، توان پرگشودنت نبود ! یادت می آید كه از این همه زمین و خاك خسته شده بودی ؟

حالا دو بال داری . تا هرجا كه می خواهی بالا برو! آسمان مال توست .

آسمانی باش ! آبی و عاشق ، وسیع و مهربان ، تا هر شب ، هزار و یك گره را باز كنی از پای زندگی ، از هرآنچه زمینی ات می كند .

در زمین زندگانی آسمان را می توان پاشید

می توان تا رد باران رفت ، …….

می دانی كجای زندگی ایستاده ای ؟ زیر پایت را نگاه كن ! یك نقطه می بینی . نقطه ای كه سرآغاز خط زندگی توست . این خط ، چه مورّب گردد ، چه شكسته ، همه به دست توست . به دست هنر توست . هنری كه نیاز به ذوق و سلیقه و مهارت‏ تو دارد. سعادت و شقاوت خانواده ، به دست توست .

تورا می گویم بانو !

بانوی هنرمند زندگی ساز ! تو را می گویم ؛ كه اگرفن "خوب شوهرداری " را بیاموزی ، می‏توانی با انجام وظایفی که خداوند بر عهده ات نهاده، خانه را"بهشت" كنی .می توانی از شوهر و فرزندانت، افرادی لایق، پویا، خلّاق و آبرومند بسازی . می توانی خانه را محل آسایش و فضیلت و خوشبختی كنی.

ما خودمان هستیم كه به اطرافیانمان یاد می دهیم كه چه رفتاری با ما داشته باشند. پس اگر می خواهی همسرت رفتاری محترمانه با تو داشته باشد ، باید به او احترام بگذاری .

ما در این مجال اندك ، به فنونی اشاره می كنیم كه ما حصل سال ها تلاش كارشناسان این رشته است .این فنون، در عین سادگی وشاید به ظاهر بی اهمیت ، آنقدر مهم و اساسی است كه می تواند جاده ی خوشبختی را برایت هموار سازد .بپذیر از ما كه آرزویمان ، خوشبختی توست :

– نیاز اصلی یک مرد ، این است که از سوی همسرش مورد احترام قرار گیرد. مرد اگر با تمام خستگی ها به خانه می آید ، باید مطمئن شود كه در این دنیای وانفسا یك نفر هست كه او برایش مهم است و آن تویی بانو! كه باید محترمش بداری و عزیز بخوانی اش . و این را بدان كه ما خودمان هستیم كه به اطرافیانمان یاد می دهیم كه چه رفتاری با ما داشته باشند. پس اگر می خواهی همسرت رفتاری محترمانه با تو داشته باشد ، باید به او احترام بگذاری .
همسر

– مردها غذای خوب را دوست دارند . لذت می برند از اینكه همسرشان در كنار تمام صفات خوب ، یك آشپز ماهرهم باشد . برای همین ، سعى كن در طول هفته ، چند بار غذاهاى مورد علاقه او را درست كنی. سعى كن روش هاى بهتر و دقیق تر پخت غذاهاى مورد علاقه او را یاد بگیری.

– در خانه همیشه خوش لباس و تمیز باش . بانویی كه بوی گل می دهد ، عزیز است و دوست داشتنی . تناسب اندام خود را حفظ كن !اگر بیش از اندازه چاق یا لاغر هستی، به یك متخصص تغذیه مراجعه كن تا علت این مشكل را دریابی .

– خانه ی مرتب و آرام ، خانه‌ای است كه یك بانوی مدیر آن را اداره می‌كند. خانه ی مرتب ، به معنی كار كردن همیشگی شما در خانه نیست، بلكه صحبت از "جو"خانه است كه آرامش بخش و به دوراز تشنج باشد . شما می توانی با مدیریت صحیح خود درخانه ،همه چیز و همه ی عوامل را سرجای خود قرار دهی .

– با همسرت راحت و بی آلایش صحبت كن . خواسته هایت را به او بگو . انتظار نداشته باش كه همسرت مثل یك جادوگر فكر تو را بخواند . بى جهت زندگى را تلخ نكن . خیلى ساده به او بگوكه چه چیزى باعث شادى ات می شود . اگر روزی رفتار ناشایستی با شما داشت ، با زبانی نرم به او بگو كه ناراحت شده ای . این روش ، از تكرار دوباره ی این كار در آینده جلوگیری می كند . ولی با سكوت ، مشكلی حل نمی شود . مطمئن باش كه او می شنود .

– " غار تنهایی" مردها را جدی بگیر ! زمان هایی كه بی حوصله است و می خواهد تنها باشد ، با مهربانی و بدون دلخوری تنهایش بگذار .هنگامی که در حال انجام کاری است، او را تنها بگذار، مگر زمانی که از شما کمک می‌‌خواهد. به او اجازه بده که با تخیلاتش سرگرم باشد . رویاهای یک مرد می تواند الهام بخش خلاقیت‌‌‌‌هایش باشد. مطمئن باش بعد از مدتی دوباره همان مرد شاد و پرانرژی سابق خواهد شد.

– مثل یك دوست واقعی ، شریک روزهای غم و شادی او باش . یك رفیق شفیق دوست داشتنی .

– هنگامی که با نظر پدر و مادر او موافق نیستی ، احترام آن ها را رعایت کن و هرگز بد گویی خانواده اش را نکن.

– به غرور او احترام بگذار و اعتقاداتش را به تمسخر نگیر.

– هیچگاه از یاد خدا غافل نشو و در لحظه لحظه ی زندگی بر او توكل كن كه :

ومن یتوکل علی الله فهو حسبه (سوره طلاق ، آیه 3)

– درزندگی نقش یك بانوی قربانی را بازی نكن. سعی نكن با یادآوری تجربه های تلخ گذشته ، برای خود بهانه بسازی. این بهانه های تلخی كه حالا گذشته اند ، فقط حال و آینده ی شما را خراب می كنند . به خاطر بسپار كه نفرت، حسادت و خشم ؛ مخرب وجود آدمی است و روح و قلب فردی را كه آنها را در وجودش نگه داری می كند ، ذره ذره نابود می كند. احساسات زشت، چهره زشتی به شما می بخشد. این احساسات نه تنها بر روح تو اثر می گذارد، بلكه عواقبی همچون اختلال در خواب، سردرد، كمردرد و حتی سكته قلبی را نیز به تو تقدیم می كند.عینك هایی كه می خواهند تو دنیا را زیبا نبینی ، دور بینداز ؛ تا به آرامش برسی و بعد ، این آرامش را به اعضای خانواده تان نیزهدیه دهی .

وقتی زندگی مشتركتان را آغاز می‌كنید به معنی آن نیست كه برنامه‌ریزی‌های شخصی و هدف‌های شخصی‌تان را كنار بگذارید ، بلكه باید با همفكری و مشورت همسرت آنها را به انجام برسانی.

– همیشه شاد باش و خندان . بانوی غرغرو نباش . بعضی افراد همین كه به همسر خود می‌رسند ، فكر می‌كنند باید ناله كنند و خسته باشند. شور و نشاط ، باعث می‌شود همسرتان در كنار شما احساس شادی كند. كاری كن كه اگر روزی در كنارش نبودی ، جای خالی ات را حس كند . مثل یك«فرشته رحمت» ، محیط خانه را سرشار از مهر، عشق، عطوفت، دوستی و آرامش ‏نما. با ابراز عشق و علاقه به همسرت ، دل او را شاداب و خرم نگه دار ، تا به کسب و کار و زندگی علاقه‏مند گردد و به عالی‏ترین مقامات علمی، معنوی، اقتصادی و اجتماعی ارتقاء یابد . این تویی بانو! كه می توانی زمینه ی رشد و شکوفائی او را در همه ی کارها فراهم نمایی .
همسر

– اگر از خود توقع زیادی نداشته باشی، سال ها در همان پله ای كه هستی درجا می زنی. پس به اهداف بلند فكر كن. اما به این نكته هم توجه داشته باش كه هرگز از مرز واقع نگری خارج نشوی. برای آینده تان برنامه ریزی كن .توانایی خود و همسرت را در برنامه‌‌ها و تعیین هدف‌ها در نظر بگیر .وقتی زندگی مشتركتان را آغاز می‌كنید به معنی آن نیست كه برنامه‌ریزی‌های شخصی و هدف‌های شخصی‌تان را كنار بگذارید ، بلكه باید با همفكری و مشورت همسرت آنها را به انجام برسانی.

– مطیع همسر خود باش ، اما منطقی و معقول . به حرفش گوش بده. كمتر با او سرسختانه مخالفت كن. دقت كنید كه منظور ما، فراموش كردن دیدگاه‌ها و نظرات خودتان نیست ؛ بلكه ابراز آنها به نحوی است كه همسر شما فكر نكند شما حرف او را زیر پا گذاشته‌اید. مخالفت‌های یكباره، اكثر مردها را عصبانی می‌كند، در حالی كه وقتی به حرف آنها گوش می‌دهید ، لذت می‌برند. همسرت را به عنوان بزرگ و سرپرست ‏خانواده‏ بپذیر. در آینده به فرزندانت نیز یاد بده كه در كارها از پدرشان اجازه بگیرند واز فرمانش تخلف ننمایند.از كودكى، آنها را بدین رفتار عادت بده تا "با ادب" بزرگ شوند ، تا احترام خودت و شوهرت محفوظ بماند.

– در هنگام ناخوشی و بیماری همسرت ، نوازش ها و دلسوزی هاى شماست بانو ، كه دردهایش را تسكین می دهد . در نتیجه ، به زندگى دلگرم می شود ، نسبت‏به شما علاقه ی بیشترى پیدامی كند ، اگر مریض شدی ، همین عمل را نسبت‏به شما انجام می دهد.

– از او برای تمام زحماتی كه در بیرون ازخانه می كشد تشكر كن . همان طور كه شما از گرفتن یک شاخه گل سرخ به عنوان هدیه ، احساس مهر و عشق می کنی، او نیز از قدردانی های شما احساس شعف می كند .

– از آفت های اجتماع ، كه قادر است بنیان خانه ات را ازبیخ و بن بسوزاند آگاه باش و خانواده ات را از آنها دور كن . مثل اعتیاد ، دوست و رفیق نااهل ، محفل های شبانه ، …

همیشه سبز باش و اهل آسمان…

a