تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

چه مسائلی را نباید به همسرتان بگویید؟!

افرادی كه در تعاریف خود ، صحبتهای شان اغراق میكنند و حتی گاهی وقتها به دروغ نیز متوسل میشوند ، افرادی هستند كه اعتماد به نفس كمی به خود دارند ، با این كار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند .
بعضی از خانمها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را كه در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف كنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت كردن بسیار خظرناك است و توصیه نمیشود كه مدام صحبت نكنید ، سكوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت كردن می باشد.

آیا میدانید برای اینكه روابط زناشویی تان تداوم بیشتری داشته باشد، همه چیز را نباید به همسر خود بگویید! آیا میدانید چه صحبتهایی را باید به همسر خود بگویید و چه سخنانی را باید مطرح نسازید؟

اولین گام در روابط زناشویی نحوه ی صحبت كردن است ، طرز صحیح صحبت كردن با همسرتان تاثیر بسزایی را در روابظ شما میگذارد البته لازم به ذكر است نه هر صحبتی .

بعضی از خانمها یا آقایان عادت دارند تمام اتفاقاتی را كه در طول روز برای شان اتفاق افتاده است را برای همسر حود تعریف كنند . با این وجود گاهی اوقات صحبت كردن بسیار خظرناك است و توصیه نمیشود كه مدام صحبت نكنید ، سكوت در بسیاری از موارد بهتر از صحبت كردن میباشد.

در این مقاله توصیه و پیش نهادهایی را برای شما ارائه خواهیم كرد:

از دیدگاه روان شناسان انسانها از این منظر به چند دسته تقسیم میشوند

1- افرادی كه همه مطالب زندگی خود چه در حال ، چه در گذشته را برای همسران خود بازگو میكنند به بلوغ فكری نرسیده اند ، ذهنشان مانند دوران نوجوانی شان عمل میكند كه عادت داشتند همه چیز را برای خانواده خود تعریف كنند .

2- افرادی كه در تعاریف خود ، صحبتهای شان اغراق میكنند و حتی گاهی وقتها به دروغ نیز متوسل میشوند ، افرادی هستند كه اعتماد به نفس كمی به خود دارند ، با این كار قصد دارند تا اعتماد به نفس خود را افزایش دهند . امروزه پیوند بین زوجهای با ازدواجهایی كه در سابق صورت میگرفت كاملا متفاوت میباشد . در زمان امروز اكثر زوجین هر دو با هم به كار بیرون از خانه اشتغال دارند ، زمان كمی را برای صحبت كردن با یكدیگر دارند ، هنگامی كه فرصتی برای صحبت كردن پیش میآید در اغلب موارد راجع به كار بیرون از خانه ی خانم یا آقا میگذرد ، به ندرت پیش میآید كه زوجین در مورد رابطهی خودشان ، زندگی دو نفره ای یا چهار نفرهاشان به صحبت بنشینند .

حال به توضیح این موضوع میپردازیم كه چرا نباید تمام صحبتهای خود را به همسرتان بازگو كنید ؟ این سوال چندین پاسخ دارد:

1- از دیدگاه بعضی از روانشناسان افرادی كه گذشته تلخ و سخت داشته اند باید توجه كنند كه ، هنگامی تجربه های تلخ گذشته باید چراغ راه آینده باشد و بس. سعی كنید با گذشته های تلخ تان خداحافظی كنید و با عنوان كردن تجربه ها ذهن همسر تان را مغشوش نكنید . توجه كنید كه شما دیگر در دوران مجردی به سر نمیبرید ، شما تشكیل خانواده داده اید و از همان روز اول كه وارد زندگی زناشویی میشوید باید سعی كنید همهی گذشته ی خود را فراموش كنید ، و الان زمان آن است كه زندگی دو نفره ی كه در آینده خواهید داشت فكر كنید ، صحبتهایتان نیز باید حول زندگی مشتركتان باشد نه گذشته تلختان .

2- اگر از اشتباهات گذشته عبرت گرفته اید و تحول خاصی در رفتارتان ایجاد كرده اید لزومی به بازگو كردن اشتباهات گذشته تان نیست چون ممكن است بر دیدگاه طرف مقابل به شما اثر منفی بگذارد و یا برخی قابلیت های فعلی تان نادیده گرفته شود. مگر در مواردی كه بازگو كردن تجربه شما میتواند مانع تكرار اشتباه برای طرف مقابلتان شود.

3- صحبتهایی را از گذشته ، حال برای همسرتان بازگو و تعریف كنید اما سعی كنید وارد جزییات نشوید ، مسائل را برای او كاملا باز نكنید و نشكافید .

حال چه صحبتهایی را نباید مطرح كرد:

1- اسرار تان را به همسرتان نگویید .منظور از اسرار چیست ؟

مشكلاتی كه در دوران قبل از ازدواج برایتان بوجود آمده و بازگو كردن آن تنها باعث مشغول كردن ذهن همسرتان میشود. نا گفته نماند كه مسائلی است كه گفتن آنها به همسرتان ضروری است مثلا تجربه نامزدی ناموفقی اگر در گذشته داشته اید به همسر تان بگویید اما آیا واقعا لازم است همسرتان از جزئیات آن مطلع باشد؟ مشكلاتی كه با پدرو مادر، خواهر یا برادر تان داشته اید و عنوان كردن آنها به دیدگاه همسرتان نسبت به خانواده تان خدشه وارد میكند ، كمبودهایی كه در زندگی با آنها مواجه بوده اید ، رنجها و مشقتهایی را كه متحمل شده اید ، و مسائلی مانند این موضوعات بهتر است بازگو نكنید.

2- اگر زمانی به همسرتان ، رفتارهایی كه انجام میداده شك كردید و در وفاداریش نسبت به خودتان مردد بودید

هرگز این موضوع را مطرح نسازید ، زیرا ممكن است شما به اشتباه چنین فكری را داشته بودید در این صورت احساس وفاداری كه بین شما و شوهرتان وجود داشته است در همان زمان از بین می رود.

 
a