تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

کشف فسیل گُلی که جد آفتاب گردان است

مجموعه : مجله خبری
کشف فسیل گُلی که جد آفتاب گردان است
گروهی از پژوهشگران اتریشی و آرژانتینی بقایای فسیلی گلی با قدمت 50 میلیون سال را کشف کردند که به نظر می رسد جد گلهای داوودی، آفتاب گردان و مینا است.

به گزارش خبرگزاری مهر، محققان دانشگاه وین و موزه علوم طبیعی و شورای ملی تحقیقات علمی و فناوری آرژانتین در بوینس آیرس فسیلهای گلهایی را در شمال غربی پاتاگونیای آرژانتین این فسیل پیدا کردند.

این کشف راه را برای ارائه تئوریهای مختلفی باز کرد که پیشنهاد می دهند این فسیل گل مربوط به گیاهانی چون آفتاب گردان، داوودی و مینا است و بنابراین، این گلها از 50 میلیون سال قبل در سرزمینهایی که امروزه به عنوان آمریکای جنوبی شناخته می شوند وجود داشته اند.

 

 کشف فسیل گُلی که جد آفتاب گردان است

براساس گزارش ساینس، تاکنون گیاه – دیرینه شناسان اطلاعات کمی در خصوص تکامل گیاهان خانواده گلستارهایها (asteracea) داشتند.

گلستارهایها خانواده بزرگی از گیاهان هستند که تاکنون فسیلهای کمی از آنها پیدا شده است.

 

 کشف فسیل گُلی که جد آفتاب گردان است

 

براساس گزارش ساینس، این دانشمندان تاکید کردند: "به احتمال زیاد اعضای خانواده گلستارهایها در مناطق خشک یا در مناطق نیمه خشک و نیمه مرطوب ساکن بوده اند. شاید در جنوب قاره بزرگ گاندوانا، قبل از اینکه این قاره به قاره های فعلی جنوبی زمین (آمریکای جنوبی، آفریقا، هند، استرالیا و جنوبگان) تفکیک شود این گیاهان در این قاره ساکن بوده اند."

اکنون این گیاه- دیرینه شناسان در تلاشند تا در خصوص چگونگی تکامل این خانواده به گونه ها و انواعی تا این حد گسترده که در تمام قاره ها به استثنای قاره جنوبگان وجود دارند توضیحی پیدا کنند.

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

بهترین مجله خبری

بیشتر بخوانید
a
a