تبلیغات

تبلیغات

كاهش فروش نوت بوك در امریكا

مجموعه : مجله خبری
كاهش فروش نوت بوك در امریكا

 

‎فروش نوت بوک ها در آمریکا نسبت به سال گذشته کاهش چشمگیری داشته. این را آمار موسسه NDP که هر ساله آمار رشد سطح وسیعی از صنایع مختلف را ارائه می کند، امروز اعلام کرده است.

 

‎بر اساس این گزارش، که همانطور که در نمودار مشخص است، رشد فروش نوت بوک ها در آمریکا از ژانویه ۲۰۱۰ تقریباً به طور یکپارچه سیری منفی داشته و این تاریخ مقارن با ‎رونمایی آی پد اپل در ژانویه امسال بوده است.

 

‎این آمار نشان می دهد، رشد فروش نوت بوک از ۳۲ درصد در آگوست ۲۰۰۹ برای اولین بار به منفی چهار درصد در آگوست ۲۰۱۰ رسیده است. این نشان می دهد، تاثیر ورود تبلت ها به شدت بر رشد فروش نوت بوک ها موثر بوده است. و با توجه به اینکه فروش نتبوک ها نیز افزایشی نداشته، مقصر اصلی این مساله را باید تبلت ها دانست. با این اوصاف امید چندانی به بازگشت میزان فروش لپ تاپ ها به حد و اندازه های سابق شان نیست.

 

‎همچنین با اینکه میزان فروش نوت بوک در آمریکا، در فوریه امسال با رشد امیدوار کننده ای نسبت به ماه پیش از آن مواجه شده و بازار محصولات قوی و بهتری به خود دیده، اما کاهش فروش از مارس شدید تر شده و سیر نزولی آن سرعت گرفته است.

 

‎گیزمودو عامل اصلی این کاهش رشد فروش را ورود تبلت ها به بازار می داند و اشاره کرده با اینکه هنوز میزان فروش تبلت ها فاصله زیادی با میزان فروش لپ تاپ ها دارد، این کامپیوترها با تغییر در فناوری، قدرت خود را نشان داده اند و در حال رشد هستند.

 

‎گیزمودو همچنین کاهش عمده فروش لپ تاپ ها را به اتفاقی که برای کامپیوتر های رومیزی افتاد تشبیه کرده است. همانطور که چند سال پیش کسی تصور نمی کرد کامپیوتر های دسکتاپ جای خود را به لپ تاپ ها بدهند و اکنون شاهد آن هستیم، احتمالاً در سال های آینده نیز تبلت ها جای لپ تاپ ها را خواهند گرفت.

 

‎البته این مساله به سرعت باعث حذف و ناپدید شدن لپ تاپ ها و حتی نتبوک ها نمی شود. همانطور که هنوز کامپیوترهای دسکتاپ به زندگی خود ادامه می دهند. اما باید قبول کنیم که این کامپیوتر ها به مرور زمان تبدیل به رسانه هایی سنتی می شوند که جای خود را به تبلت ها و همچنین تلفن های هوشمند خواهند داد.

 

‎در اینجا شاید بپرسید «پس چه بلایی بر سر کیبورد می آید؟ با تبلت که نمی شود تایپ کرد!؟». البته حق با شما است و کیبوردها فعلاً در خدمت من و شما خواهند بود تا زمانی که متد های جدید جایگزین آنها شوند. پس فعلاً جای نگرانی نیست. البته کیبوردهای تاچ که تبلت ها دارند، تا حدودی جایگزین کیبوردهای معمولی هستند، اما بسیاری از ما حاضر به تعویض حس تایپ کردن با لمس حروف، نیستیم. به هر حال آینده مشخص می کند و تکلیف مان را خواهیم فهمید.

 

بهتر است قبول کنیم که این تغییرات اجتناب ناپذیر هستند. پس باید منتظر باشیم و ببینیم چه بر سر دنیای کامپیوتر می آید تا خودمان را با آن وفق دهیم.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات