تبلیغات

تبلیغات

پلیس‌راه : معتادان از نوروز امسال سفر نكنند

مجموعه : مجله خبری

فرمانده پلیس‌راه كشور از بكارگیری كیت‌های جدید تست اعتیاد برای نخستین بار در نوروز امسال خبر داد و گفت: پلیس مصمم است در نوروز امسال به شدت با رانندگان معتاد برخورد كند. سرهنگ علیرضا اسماعیلی روز جمعه با اشاره به این كه طرح نوروزی راهنمایی و رانندگی از پس‌فردا (یكشنبه) در سراسر كشور آغاز می‌شود در گفت‌وگو با خبرنگار “شهری” خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا)، افزود: مانور آغاز این طرح روز شنبه با حضور تمامی دستگاه‌های ذیربط برگزار می‌شود و اجرای این طرح تا 15 فروردین ماه سال آینده ادامه دارد.

وی با اشاره به خرید كیت‌های جدید تست اعتیاد گفت: این كیت‌ها به میزان لازم خریداری شده و در اختیار گشت‌های پلیس‌راه و پاسگاه‌ها قرار داده شده است. فرمانده پلیس‌راه كشور تصریح كرد: رانندگان بار و مسافر مشكوك و رانندگان شخصی كه رفتارهای پرمخاطره داشته باشند مورد آزمایش اعتیاد در جاده‌ها قرار می‌گیرند. وی گفت:‌ كیت‌های جدید خریداری شده بزاقی بوده و ظرف حدود 10 دقیقه می‌تواند اعتیاد رانندگان را به انواع مواد مخدر مشخص كند.

فرمانده پلیس‌راه كشور به ایسنا گفت: در صورت مثبت بودن نتیجه تست، خودرو راننده متخلف توقیف و راننده معتاد نیز برای طی مراحل قانونی به مراجع قضایی معرفی می‌شود. وی با اشاره به این كه بخشی از تصادفات كشور به دلیل مصرف مواد مخدر رخ می‌دهد، تصریح كرد: پلیس در نوروز امسال اجازه نمی‌دهد رانندگان بی‌مبالات معتاد، جان مسافران نوروزی را به خطر بیندازند.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات