تبلیغات

تبلیغات

كشور آلمان عزای عمومی اعلام كرد

مجموعه : مجله خبری

صدراعظم آلمان به دنبال حمله نوجوان مسلح به دانش‌آموزان یك مدرسه و كشته شدن 15 دانش آموز و معلم در این حادثه، عزای عمومی در این كشور اعلام كرد.

به گزارش فارس به نقل از پایگاه خبری “الجزیرة “، دولت آلمان ضمن اعلام همدردی شدید خود با بازماندگان قربانیان حادثه تیراندازی در یك مدرسه كه جان 15 دانش آموز را گرفت، اعلام عزای عمومی كرد.
بنابر این گزارش، یك فرد مسلح به دانش‌آموزان یك مدرسه در منطقه‌ “فنیندن ” در نزدیكی شهر “اشتوتكارت ” در جنوب آلمان حمله كرد و پس از به قتل رساندن 15 نفر خودكشی كرد. “آنگلا مركل” صدر اعظم آلمان، با ابراز ناراحتی خود از این حادثه آن را امری بسیار حیران‌كننده خواند كه درك و فهم علت آن بسیار مشكل است.

بنابر این گزارش، این فرد مسلح فردی 17 ساله بوده است كه به مدرسه سابق خود یورش برد و با تیراندازی 3 دانش آموز را به همراه 3 معلم از پای درآورد و به هنگام فرار 3 تن دیگر را ‌كشت. این فرد مسلح پس از این اقدام و درگیری با نیروهای پلیس خودكشی كرد.

ساكنان این منطقه پس از وقوع این حادثه خونبار كه هنوز از انگیزه این فرد مسلح از این حمله اطلاعی به دست نیامده است، به نشانه احترام به جان‌باختگاه اقدام به روشن كردن شمع كردند. این در حالی است كه در حوادثی مشابه در سال 2006 فردی با حمل بمب‌های دستی و تفنگ به مدرسه دینی حمله كرد و پیش از خودكشی 11 نفر را كشت. در سال 2002 نیز جوانی 19 ساله 12 معلم، یك منشی و دو دانش‌آموز و یك پلیس را پیش از آنكه به زندگی خود پایان دهد از پای در آورد.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات