تبلیغات

تبلیغات

افزایش چشمگیر “حاجی فیروزها” در تهران

مجموعه : مجله خبری

یک کارشناس برنامه ریزی شهری گفت: تعداد “حاجی فیروزها” در تهران نسبت به سالهای گذشته به نحو چشمگیری افزایش پیدا کرده است. به گزارش خبرگزاری مهر، شهرام جباری زادگان در این زمینه گفت: در مقایسه با چند سال اخیر، شمار “حاجی فیروزها” در نقاط پر تردد پایتخت از جمله میدانها و چهار راهها افزایش قابل توجهی داشته است.

وی گذرگاههای پر تراکم مانند معابرمنتهی به مراکز خرید را از مراکز مهم استقرار “حاجی فیروزها” بر شمرد و اظهار داشت: هم زمان با افزایش رفت و آمد شهروندان که بخش عمده ای از آن با هدف انجام خریدهای نوروزی صورت می گیرد، بر تعداد “حاجی فیروزها ” افزوده شده است. وی میدان ونک، چهارراه پارک وی و میدان تجریش را از نقاطی اعلام کرد که شاهد حضور پر رنگ ” حاجی فیروزها” می باشند و اضافه کرد: نیمه شمالی خیابان ولی عصر، نیمه شمالی خیابان شریعتی، بلوار میر داماد، بلوار آفریقا و اطراف پارک ملت ، از دیگرمراکز استقرار ” حاجی فیروزها” است.

این کارشناس مسائل شهری مقاطع مهم معابر بزرگراهی از جمله تقاطع مسیر بزرگراههای شهید چمران و شهید مدرس را از دیگر محورهای فعالیت ” حاجی فیروزها” بر شمرد و تصریح کرد: ” حاجی فیروزها” در شهرک قدس (غرب) و بین فلکه های اول و دوم صادقیه هم به چشم می خورند. جباری زادگان فعالیت “حاجی فیروزها” و توجه رانندگان و سرنشینان خودروها به حرکات و عبارات آنها را از جمله دلایل تاخیر و کندی حرکت درمعابر پر تردد دانست و خاطر نشان کرد: البته حضور “حاجی فیروزها” ترافیک روزهای پایانی سال را برای شهروندان قابل تحمل کرده است.

وی در پایان با تاکید بر این که اغلب ” حاجی فیروزها” از شهرهای دور ونزدیک و با هدف امرار معاش به تهران آمده اند، گفت: برخلاف بسیاری از شهروندان که برای سبز شدن چراغ راهنمایی لحظه شماری می کنند، ” حاجی فیروزها” آرزو می کنند چراغ راهنمایی قرمز باقی بماند. “حاجی فیروزها” برای سیاه کردن چهره خود از گرده های جوهر روزنامه ها که حاوی مقادیر سرب است، استفاده می کنند و علاوه بر این فعالیت در آلوده ترین نقاط شهر در ساعات متمادی، سلامت این افراد که اغلب آنها را کودکان و نوجوانان تشکیل می دهند، مورد تهدید جدی قرار داده است.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات