تبلیغات

تبلیغات

كباب ویژه

كباب ویژه
 
 
مواد لازم:

گوشت راسته گوسفند:250گرم

گوشت فیله مرغ:50 گرم

گوجه فرنگی درشت:یك عدد

گوشت چرخ كرده:150 گرم

پیاز درشت:یك عدد

فلفل دلمه‌ای درشت:یك عدد

زیتون:ده عدد

زعفران:به میزان دلخواه

نمك و فلفل:به میزان دلخواه

طرز تهیه:

ابتدا گوشت راسته گوسفند را با مقداری پیاز خرد شده مخلوط كرده و یك ظرف ریخته و به مدت یك روز در یخچال قرار دهید. فیله مرغ را هم با پیاز خرد شده مخلوط كرده و به و به وبه میزان دلخواه زعفران به آن اضافه كنید و آن را به تكه‌های كوچك حدودا 20 سانتی‌متر به قطر یك انگشت ببرید و این تكه گوشت را به دور جوجه بریده شده پیچیده و به سیخ بكشید و بین هر تكه گوشت ، فلفل دلمه‌ای را كه سر و ته آن را زده‌اید و آن را تكه تكه بریده‌اید به سیخ كشیده و آن را روی اجاق با حرارت ملایم قرار دهید تا كاملا مغزپخت شود، سپس پیاز را خرد كرده و ظرف چوبی را روی حرارت گذاشته تا كاملا داغ شود. وقتی كه كباب مغزپخت شد، پیاز خرد شده و فیله مرغ آماده شده را به صورت گرد دور ظرف چوبی بپیچید، سپس گوجه پخته شده را در وسط ظرف گذاشته و كباب كوبیده را دور آن قرار دهید و در انتها آن را با زیتون و گوجه‌فرنگی تزیین كنید.

مربای به

 

مواد لازم:

به :دو كیلوگرم

شكر: دو و نیم كیلوگرم

آبلیمو: دو قاشق چایخوری

هل: یك قاشق چایخوری

طرز تهیه:

 ابتدا به را شسته و دانه‌های آن را جدا كنید، سپس آنها را به اندازه دلخواه خرد كرده و با مقداری آب روی حرارت ملایم قرار دهید تا كمی پخته شود. شكر و آب را بجوشانید تا قوام بیاید. سپس به پخته شده را به آن اضافه كنید. در قابلمه را بگذارید تا مربا روی حرارت ملایم بپزد و تغییر رنگ دهد. هل را در میان پارچه نازكی بپیچید و پارچه را گره بزنید و داخل قابلمه بیندازید تا عطر آن وارد مربا شود. در انتها، آبلیمو را به آن اضافه كرده و بعد از دو الی سه دقیقه اجاق گاز را خاموش كنید.

برای كدبانوی ایرانی

رفع خستگی فكری با كنجد

 *دانه کنجد می‌تواند خستگی فکری را کاهش دهد و همچنین بهترین ماده غذایی برای کسانی است که کارهای فکری انجام می‌دهند.

 *دانه کنجد دارای مواد معدنی مانند مس، منیزیم، کلسیم، آلومینیوم، کروم، کلرورسدیم، سیلیس، آهن، فسفر، نیکل و ماده پروتئینی مهم لیزین، هورمون نباتی، چربی و شصت درصد روغن می‌باشد.

*چنانچه هنگام خواندن کتاب احساس خستگی کردید، کافی است مقداری کنجد بو داده میل کنید تا خستگی شما برطرف شود. همچنین دانش‌آموزان و دانشجویان می‌توانند در شب‌های امتحان از این اکسیر بسیار مفید استفاده كنند.

* لیستین این گیاه یک نوع چربی حاوی فسفر است که وجود آن برای اعصاب و نسوج بسیار ضروری است كه مغز و غدد بدن انسان نیاز زیادی به آن دارند. حتی تقویت حافظه انسان نیز نیاز زیادی به این ماده دارد.

 *مقدار خوراک كنجد برای هر نفر پانزده گرم است و در خوردن آن نباید زیاده‌روی شود.

تبلیغات