تبلیغات

تبلیغات

18 هزار میلیارد تومان سالانه هزینه تصادفات می‌شود

مجموعه : مجله خبری
18 هزار میلیارد تومان سالانه هزینه تصادفات می‌شود
به گزارش خبرگزاری فارس از خرم‌آباد، هویدا تزار پیش از ظهر امروز در همایش راهوران محله لرستان در خرم‌آباد با بیان اینكه 36 درصد از تصادفات فوتی ناشی از واژگونی است، اظهار داشت: كلاه و كمربند ایمنی از 75 درصد ضربات وارده جلوگیری می‌كند.
وی افزود: در این همایش كه فرمانده انتظامی استان و 400 نفر از راهوران محله و جمعی از دستگاهای حوزه ترافیك و امداد نجات حضور داشتند، گفت: سه عامل اصلی از قبیل انسان، جاده و خودرو در بروز تصادفات نقش دارند كه عامل اصلی آنها انسان است.
رئیس پلیس راه فرماندهی انتظامی استان لرستان با بیان اینكه 75 درصد از علل تصادفات عامل انسانی است، توجه و تمركز در حین رانندگی، توجه به جلو، عدم استفاده از تلفن همراه، رانندگی با هوشیاری كامل و عكس‌العمل صحیح و به موقع در زمان خطر را، مانع بروز تصادفات دانست.
تزار با اشاره به اینكه واژگونی، یكی از دغدغه‌های كنونی است گفت: اگر رانندگان قوانین راهنمایی و رانندگی را رعایت كنند، آمار تصادفات به حداقل می‌رسد.
در ادامه، مدیر كل حمل و نقل پایانه‌های استان گفت: در حال حاضر 95 درصد از جاده‌های روستایی بالای 20 خانوار لرستان آسفالته هستند، كه این امر، موجب افزایش سرعت و به نوعی بروز تصادفات در جاده‌های روستایی می‌شود.
نصرت‌الله حیدری با بیان اینكه، در 6 ماهه اول امسال 66 نفر در جاده‌های روستایی جان خود را از دست داده‌اند، گفت: این رقم نسبت به مدت مشابه دو برابر افزایش داشته است.
وی افزود: برابر تحقیقات به عمل آمده، قریب به 18 هزار میلیارد تومان سالانه هزینه تصادفات می‌شود، كه این مهم ضربه محكمی به اقتصاد كشور وراد می‌كند.
 

تبلیغات