تبلیغات

تبلیغات

مودب‌ترین و بی‌ادب‌ترین شهرهای جهان

مجموعه : مجله خبری

مجله «ریدرز دایجست» مودب‌ترین و بی‌ادب‌ترین شهرهای جهان را معرفی کرد.

این مجله به بررسی 35 شهر مهم جهان با شاخص‌های منحصر به فرد خود پرداخته و طی آن مودب‌ترین و بی‌ادب‌ترین شهرهای جهان را معرفی کرده است.

شاخص‌های این انتخاب حول چند مورد بوده است که نوعی جهت‌گیری خاص را در برمی‌گیرد. بررسی کنندگان این پژوهش نخست، پشت سر دیگران وارد جایی شدند تا ببینند این افراد درب را پشت سر خود می‌بندند یا خیر.

دومین شاخصه این تحقیق نیز خرید از 20 مغازه یک شهر بوده است، تا ببینند رفتار فروشندگان با مشتری‌ها چگونه است و آیا آن‌ها هنگام ورود مشتری با او لبخند می‌زنند.

سومین شاخصه نیز، انداختن عمدی یک پوشه و رها کردن کاغذهای درون آن در 20 محله شلوغ شهر بوده تا ببینند چند درصد مردم به جمع کردن کاغذها به فرد کمک می‌کنند.

بر اساس ادعای این نشریه امریکایی، به ترتیب نیویورک، زوریخ و تورنتو مودب‌ترین شهرهای جهان معرفی شدند. همچنین شهرهای آسیایی در این ارزیابی جزو بی‌ادب‌ترین شهرهای جهان معرفی شدند.

بر این اساس بمبئی و بخارست{ پایتخت رومانی} و کوالالامپور از جمله بی‌ادب‌ترین شهرها معرفی شدند. همچنین سئول، سنگاپور و مسکو در رتبه‌های بعدی شهرهای بی‌ادب جهان جای گرفتند.

بنا بر گزارش این نشریه، پایتخت کشورهای آلمان، برزیل، کرواسی، نیوزلند، لهستان، مکزیک، سوئد، مجارستان و اسپانیا به ترتیب رتبه‌های چهارم تا دوازدهم شهرهای مودب را به خود اختصاص دادند
 

تبلیغات