تبلیغات

تبلیغات

چند مدل شيريني براي عيد

چند مدل شيريني براي عيد

شیرینی گردویی

مــــواد لازم :
زرده تخم مرغ  : 3 عدد
گردو خرد شده : 200 گرم
شكر : 4 قاشق سوپخوری
وانیل : نصف قاشق چایخوری

 

طــرز تهیه :
زرده تخم مرغ را با شكر و وانیل با همزن برقی آن قدر می زنیم تا مایه سفت و سفیدی حاصل شود. گردوی خرد شده را به مایه اضافه می كنیم،سینی فر را با یك ورق كاغذ روغنی می پوشانیم و بعد با استفاده از قاشق مربا خوری توده های كوچكی از این مایه را با فاصله كم در سینی فر می ریزیم سینی فر را به مدت پانزده دقیقه با درجه صد و هشتاد درجه سانتیگراد در فر كه قبلا گرم شده است قرار می دهیم. پس از بیرون آوردن شیرینی از فر می گذاریم كمی سرد شود سپس شیرینی ها را از كاغذ روغنی جدا می كنیم .

قطاب :

مــــــواد لازم:
زرده تخم مرغ : 2 عدد
ماست : 100 گرم
آرد به اندازه نچسبیدن خمیر : 100 گرم
بكینگ پودر : یك قاشق مرباخوری
بادام پوست گرفته : 250 گرم
خاكه قند نرم : 125 گرم
هل كوبیده نرم : یك قاشق مرباخوری

طـرز تهیه :
بكینگ پودر وزرده تخم مرغ و روغن و ماست را مخلوط كرده آرد را بتدریج می ریزیم بهم می زنیم تا مایه خمیر شده بطوریكه بدست نچسبد و زیاد هم سفت و بدون كشش نشود. خمیر را در كیسه نایلونی میگذاریم یک تا دو ساعت بماند وخمیر ور بیاید د بادام و قند و هل را مخلوط میكنیم و از خمیز گلوله یی باندازه یك پرتقال برمیداریم روی میز را كمی آرد میپاشیم خمیر را با نورد بقطر تقریبا“ نیم سانتیمتر باز می كنیم و با دهانه لیوان یا استكان دایره هایی میبریم وسط هر دایره را كمی از مایه بادام و قند میگذاریم دقت میكنیم كه بادام و قند وسط خمیر قرار گیرد واطراف آنرا آلوده نكند و دو طرف خمیر را روی هم می آوریم با دست اطراف آنرا بهم می چسبانیم و فشار می دهیم كه بادام و قند درلای خمیر محفوظ مانده وخمیر شكل هلال پیدا كند وبا دقت دور خمیر را پیچ میدهیم روغن فراوان داغ مینماییم و قطابها را در روغن سرخ می كنیم بعد با كفگیر قطابها را از روغن خارج كرده ودر صافی میگذاریم كه روغن زیادی آن گرفته شود وبعد از كمی سرد شدن در خاكه قند می غلطانیم ودر ظرف می چینیم كمی پسته چرخ كرده روی آن می پاشیم ممكن است قطاب را در سینی بچینیم و در فر با حرارت سیصد وپنجاه درجه سانتی گراد بمدت نیم ساعت طبخ می كنیم و بعد از طلایی شدن از فر خارج نماییم و در خاكه قند بغلطانیم .

نان خامه ای

مواد لازم :
آرد : 200 گرم
تخم مرغ  : 5-4 عدد
روغن : 2 قاشق سوپخوری 
آب : یك و یك دوم فنجان
شكر : یك قاشق سوپخوری 
وانیل : یك دوم قاشق چایخوری
نمك : یك دوم قاشق چایخوری 
پودر قند : دو سوم فنجان
خامه : 250 گرم

طرز تهیه   :
آب، نمك، شكر و روغن را در قابلمه كوچكی ریخته و آن را روی حرارت ملایم اجاق قرار می دهیم تا جوش بیاید. سپس آرد را یكدفعه در آب در حال جوش می ریزیم و با قاشق چوبی مرتب به هم می زنیم  تا خمیر به صورت توپی در وسط ظرف قرار گیرد. بعد آن را از روی حرارت بر می داریم و خمیر را به دیواره ظرف می چسبانیم تا كمی خنك شود . خمیر را در ظرف بزرگتری ریخته و تخم مرغ ها را به تدریج اضافه می كنیم و خوب به هم می زنیم تا خمیر نرم و لطیفی به دست آید. سینی فر را چرب كرده و خمیر را در قیف ماسوره دار نسبتاً بزرگی می ریزیم و خمیر را به شكل گرد بزرگ یا كوچك در سینی قرار می دهیم و آن را در طبقه بالای پنجره فر با درجه حرارت 400 درجه به مدت 30- 25 دقیقه قرار می دهیم تا نان ها پف كرده و طلایی شوند. خامه را با وانیل و پودر قند آماده می كنیم و پس از خنك شدن نانها درون آنها را به وسیله قیف پر می كنیم.

پایگاه فرهنگی هنری تکناز

تبلیغات