تبلیغات

تبلیغات

منشور کورش روزانه 4 هزار بازدید دارد !!!

مجموعه : مجله خبری
منشور کورش روزانه 4 هزار بازدید دارد !!!

به گفته رئیس کل موزه ملی ایران؛ نمایشگاه منشور کوروش، در 10 روز نخست برگزاری، بیش از 48 هزار نفر بازدید کننده را به خود جلب کرد.

آزاده اردکانی در گفتگو با میراث آریا(chtn) به بررسی آمار بازدیدکنندگان از تاریخ 24 شهریورماه، آغاز برگزاری نمایشگاه منشور کوروش اشاره کرد و گفت: در 10 روز نخست بازدید عمومی بالغ بر 48 هزار نفر از نمایشگاه منشور کوروش بازدید کردند که از این تعداد، نزدیک به 1682 نفر بازدید کننده غیر ایرانی بوده‌اند.

این مقام مسئول در توضیح این مطلب گفت: بر اساس گزارش‌های موجود، هم‌اکنون میزان بازدید روزانه از نمایشگاه منشور کوروش شکسته شده و به بازدید چهار هزار نفر در روز افزایش یافته است. وی سیر صعودی بازدید عمومی از نمایشگاه منشور کوروش را پدیده مهمی در راستای غنای فرهنگی مخاطبان موزه ملی عنوان کرد.

اردکانی با اشاره به افزایش ساعت بازدید از نمایشگاه منشور کوروش از 9 صبح تا 9 شب بیان داشت: این شرایط، فرصت بسیار مناسبی برای سایر هموطنان ما در سایر شهرستانها و استانها فراهم می‌کند تا ضمن مراجعه به نقاط تاریخی شهر تهران از نمایشگاه منشور کوروش هم دیدن کنند.

این مقام مسوول در موزه ملی ایران، از برگزاری یک سری برنامه، نشست‌ و کنگره تخصصی با موضوع منشور کوروش در موزه ملی خبر داد و گفت: قرار است در این نشست‌های تخصصی و آزاد، اطلاعات مربوط به دوره‌های تاریخی ایران، برای مردم و علاقمندان به منشور کوروش ارائه شود.

اردکانی در پایان گفت: البته در این نشست‌ها کارشناسان نه تنها در مورد موضوع باستان‌شناسی بلکه پیرامون مباحثی چون ادبیات، سیاست، تاریخ، جغرافیا و موضوعات مرتبط به نمایشگاه به بحث و بررسی خواهند پرداخت.

آدرس موزه ملی ایران : آدرس: تهران خیابان امام خمینی ابتدای خیابان 30 تیر

تلفن : 3-66702061

تبلیغات