تبلیغات

تبلیغات

بزودی نیروی انتظامی قلیان ها را جمع خواهد کرد

مجموعه : مجله خبری
بزودی نیروی انتظامی قلیان ها را جمع خواهد کرد

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات با بیان اینکه هیچ تغییری در تصمیم و عزم وزارت بهداشت برای اجرای قانون مبارزه با مواد دخانی وجود ندارد تاکید کرد: نیروی انتظامی با عرضه قلیان در رستورانهای سنتی و قهوه خانه هایی که مجوز سرو قلیان را ندارند برخورد و آنها را جمع آوری کند.

دکتر کاظم ندافی در خصوص علت تاخیر وزارت بهداشت در اجرای قانون ممنوعیت عرضه قلیان در اماکن عمومی به خبرنگار مهر گفت: وزارت بهداشت منتظر است تکلیف قهوه خانه هایی که مجوز عرضه قلیان دارند مشخص شود.

وی افزود: هیچ تغییری در تصمیم و عزم وزارت بهداشت برای اجرای قانون مبارزه با مواد دخانی وجود ندارد و اگر تامل کرده ایم به دلیل این است که وضعیت قهوه خانه هایی که مجوز عرضه قلیان دارند، مشخص شود و جایگزینی برای آنها پیشنهاد شود تا مشکل کسب درآمد نداشته باشند.

ندافی با اشاره به هماهنگی وزارت کشور با برخی ارگانها و نهادها برای ارائه پیشنهاد روش جایگزین قلیان در این قبیل قهوه خانه ها که مجوز دارند، گفت: وزارت بهداشت در خصوص آن دسته از اماکنی که اجازه عرضه قلیان ندارند هیچ کوتاهی نمی کند و نیروی انتظامی طبق قانون و احکام قضائی موظف به برخورد است.

رئیس دبیرخانه ستاد کشوری کنترل دخانیات در پاسخ به این سئوال که فرمانده نیروی انتظامی عنوان داشته است منتظر دستور وزیر بهداشت برای جمع آوری قلیانها است اظهار داشت: اگر اینگونه است ما از قول وزیر بهداشت اعلام می کنیم که نیروی انتظامی قلیانها را از این قبیل اماکن جمع آوری کند.

سردار احمدی مقدم، فرمانده نیروی انتظامی اخیر در مورد اقدام پلیس برای جمع آوری قلیانها گفته بود که پلیس نمی خواهد تجربیات قبلی تکرار کند. زیرا در گذشته طرح برخورد با قلیانها با قاطعیت کامل در کشور اجرا شد و ۳ میلیارد تومان هم هزینه برای اجرای آن به ناجا پرداخت شد اما پس از مدتی از آغاز آن اجرای این طرح با دستور وزارت کشور لغو شد که این اقدام درستی نبود.


خبرگزارى مهر

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات