تبلیغات

تبلیغات

از لباس های خارجی دست دوم استفاده نکنید

مجموعه : پزشکی و سلامت
از لباس های خارجی دست دوم استفاده نکنید

با شروع فصل سرما و بالا بودن قیمت پوشاک، گروهی از مردم لباس‌های کهنه خارجی ارزان قیمت را تهیه می‌کنند در حالی که این لباس‌ها به شدت تهدید کننده سلامت پوست آنان خواهد بود.

 

 

دکتر محمدعلی نیلفروش زاده رئیس مرکز تحقیقات پوست و سالک اصفهان گفت: در بین طیف وسیع خریداران لباس‌های تاناکورا، افراد مختلفی از قشرهای متفاوت جامعه مشاهده می‌شود که لزوما همه طرفداران این لباس‌ها را افراد فقیر و نیازمند جامعه تشکیل نمی‌دهند و هر کدام برای انتخاب خود دلیل خاصی دارند اما این در حالی است که جوشاندن، شست و شو و اتو کردن باعث از بین رفتن تمام میکروب‌های پوستی نمی‌شود و بسیاری از این میکروب‌های باداوم می‌توانند موجب ایجاد بیماری در افراد شوند.

استادیار دانشگاه علوم پزشکی تهران تصریح کرد: بسیاری از میکروب‌ها حتی بعد از شست و شو هم از بین نمی روند و تا زمان زیادی دوام خواهند داشت به طور مثال قارچ‌ها می‌توانند عامل خطرزایی برای استفاده کنندگان از این لباس‌ها باشند و اگر به بدن افراد منتقل شوند ابتدا با خارش و مشکلات پوستی و بعد با خطرات جدی عفونتی همراه خواهند بود.

دکتر نیلفروش زاده ادامه داد: خطرات این لباس‌ها را از دو بعد می‌توان بررسی کرد اول انتقال بیماری‌های عفونتی و دوم خطر حساسیت‌زایی موادی که در پروسه عرضه برای ضدعفونی کردن این لباس‌ها استفاده می‌شود.

وی یادآور شد: لباس‌های زیر که در تماس مستقیم با بدن هستند، بیشتر موجب انتقال بیماری شده و لباس‌هایی مانند کت، کاپشن و شلوار کمتر بیماری همراه خواهند داشت. بنابراین توصیه می‌شود اگر افراد به هر دلیلی قصد خرید لباس‌های دسته دوم دارند از خرید لباس‌هایی که در تماس مستقیم با بدن هستند، پرهیز کنند.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات