تبلیغات

تبلیغات

انتقال قدرت رهبریکره شمالی از “کیم جونگ‌ایل” به “کیم جونگ اون”

مجموعه : گالری عکس روز
انتقال قدرت رهبریکره شمالی از “کیم جونگ‌ایل” به “کیم جونگ اون”
کره شمالی یا همان "جمهوری دموکراتیک خلق کره" کشوری است در بخش شمالی شبه‌جزیره کره در شرق آسیا که پایتخت آن پیونگ‌یانگ است. کره شمالی در‌ مراسم بزرگ رژه نظامی که در ‌روز یکشنبه (10 اکتبر 2010) در ‌پیونگ یانگ برگزار شد، قدرت نظامی و رهبر آینده ‌این کشور را در‌ اجتماعی عمومی به نمایش گذاشت. در ‌این مراسم "کیم جونگ‌ایل"، رهبر بیمار و 69 ساله کره شمالی،‌ و "کیم جونگ اون"، پسر کوچک وی و رهبر احتمالی آینده‌ این کشور ‌حضور داشتند. کره شمالی، مراسم رژه و جشن گسترده را به ظاهر به مناسبت شصت‌وپنجمین سالگرد تاسیس حزب کمونیست کارگر حاکم کره شمالی برگزار کرد، اما به ‌نظر می‌رسد برگزاری‌ این مراسم برنامه‌ای برای آغاز روند جانشینی رهبر کره شمالی باشد.‌

این مراسم دو هفته بعد از آن برگزار می‌شود که کیم جونگ اون به‌ عنوان ژنرال چهار ستاره منصوب شد. وی همچنین دو سمت مهم در‌ حزب حاکم کمونیست در‌ کره شمالی بر عهده گرفت. تلویزیون کره شمالی تصاویر کیم جونگ اون را ‌که گمان می‌رود 27 ساله باشد،‌ پخش کرد که به فاصله اندکی از پدرش‌ ایستاده بود. شماری از دیگر مقامات بلند پایه کره شمالی نیز در‌ کنار آنها بودند. هزاران سرباز در‌ این مراسم در‌ مقابل رهبر کره شمالی رژه رفتند. در‌ این مراسم موشک‌ها و دیگر تجهیزات نظامی کره شمالی به نمایش گذاشته شد. تا ماه سپتامبر نام کیم جونگ اون هیچ‌گاه در ‌رسانه‌های رسمی کره شمالی مطرح نشده بود.‌ این رسانه‌ها تا قبل از ماه سپتامبر تصویری از رهبر آینده کره شمالی منتشر نکرده بودند.

یانگ هیونگ ساپ از مقامات بلندپایه کره شمالی ‌روز جمعه طرح انتقال قدرت در ‌این کشور را به‌ طور رسمی تایید کرد. وی در مصاحبه‌ای با ‌تلویزیون آسوشیتدپرس گفت که کره شمالی ‌این افتخار را دارد که از این پس در ‌خدمت "ژنرال کیم جونگ اون" است. شبکه تلویزیونی "بی‌بی‌سی" گزارش داد که ‌این نخستین بار بود که شبکه‌های تلویزیونی خارجی اجازه یافتند از‌ این مراسم رژه در ‌میدان مرکزی شهر پیونگ‌یانگ گزارش تهیه کنند. این رژه نظامی یکی از بزرگ‌ترین رژه‌های نظامی کره شمالی در ‌سال‌های اخیر بوده است.

تبلیغات