تبلیغات

تبلیغات

بازی عملیات نجات 33 معدن چی هم ساخته شد !!

مجموعه : دانش و فناوری
بازی عملیات نجات 33 معدن چی هم ساخته شد !!
مدت زمان چندانی از نجات یافتن 33 معدنچی شیلیایی از اعماق چند هزار متری معدن طلا و مسی در کشور شیلی نگذشته که برای این عملیات تاریخی نجات بازی رایانه ای ساخته و ارائه شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، بازی LOS33 به کاربران امکان می دهد معدنچیان را یک به یک و مشابه زمان حقیقی عملیات نجات به واسطه کنترل کپسول آبی – قرمز و سفید رنگی که به رنگ پرچم شیلی رنگ آمیزی شده از درون زندان عمیقشان نجات دهند.

عملیات هدایت کپسول نجات به بالا و پایین حفره با استفاده از ماوس رایانه انجام گرفته و زمانی که کپسول به انتهای مسیر می رسد، نام و سن معدنچی که قرار است سوار کپسول شود به همراه نقشی که وی طی 69 روز اسارت در اعماق زمین در کنار دیگر هم بندانش به عهده داشته بر روی نمایشگر رایانه نمایش داده می شود.

 

 بازی عملیات نجات 33 معدن چی هم ساخته شد !!

 

سپس کاربران بدون نیاز به تحمل فشار عصبی و انرژی بالایی که طی عملیات نجات واقعی برای بیرون کشیدن معدنچیان از میان معدن فروریخته صرف شده، تنها با صرف کمی حوصله و با چرخاندن چرخ کوچک روی ماوس معدنچی ها را یکی پس از دیگری به روی زمین می کشانند.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، این بازی رایانه ای که به مناسبت بزرگداشت این عملیات نجات تاریخی ساخته شده، بر روی وب سایت رسمی "آژانس طراحی تعاملی شیلی" در اختیار کاربران قرار گرفته است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات