تبلیغات

تبلیغات

اولین پرواز موفقیت آمیز راکت توریستی (عکس)

مجموعه : دانش و فناوری
اولین پرواز موفقیت آمیز راکت توریستی (عکس)
راکت توریستی شرکت فضایی "ویرجین گالاکتیک" اولین پرواز بدون موتور خود را با موفقیت به پایان رساند و در راستای برنامه های تدریجی این شرکت برای حمل و نقل توریستهای فضایی قدمی بزرگ برداشت.

به گزارش خبرگزاری مهر، Spaceship Two توسط هواپیمای مادر به ارتفاع 13 هزار و 716 متری از سطح زمین برده شده و بر فراز "صحرای موژاو" رها شد. پس از جدا شدن هواپیما و راکت از یکدیگر Spaceship Two  که دو خلبان سرنشین آن بودند به مدت 11 دقیقه آزادانه به پرواز ادامه داد و پس از آن در پی هواپیمای مادر بر روی باند فرودگاهی فرود آمد. این پرواز آزمایشی کلا 25 دقیقه به طول انجامید.

 

 اولین پرواز موفقیت آمیز راکت توریستی (عکس)

این فضاپیماش 6 سرنشینه در حال سپری کردن آزمایشهای شدید و دشواری است تا بتواند از عهده حمل توریستها به فضا برآید. در آخرین آزمایش موتورهای راکت Spaceship Two برای رفتن به فضا روشن نشدند.

 

 اولین پرواز موفقیت آمیز راکت توریستی (عکس)

 

به گفته ریچارد برنسون برای تبدیل شدن سفرهای تجاری توریستی به واقعیت موانع بسیاری باید پشت سر گذاشته شوند و موضوعات مهمی باید در نظر گرفته شوند. این آزمایش قدمی بسیار بزرگ بود و اکنون می دانیم این فضاپیما از قدرت پرواز آزادانه یا گلاید برخوردار است، می دانیم که می تواند در نهایت ایمنی از هواپیمای مادر جدا شده و با موفقیت بر روی زمین فرود آید و این سه نکته بسیار مهم است.

 

 اولین پرواز موفقیت آمیز راکت توریستی (عکس)

 

قبل از آغاز آزمایش پرواز به سوی فضا، این راکت چندین پرواز گلاید را به انجام خواهد رسانید. به گفته برنسون، قدم بزرگ بعدی آزمایشهایی بر روی خود فضاپیما خواهد بود. تا کنون آزمایشهای متعددی در زمین بر روی این فضاپیما صورت گرفته است و قدم بزرگ بعدی آزمایشهای هوایی بر روی آن خواهد بود.

بر اساس گزارش فاکس نیوز، Spaceship Two که توسط طراح مشهور هواپیما، "برت روتان" طراحی شده است بر اساس طرحی ساخته شده که در سال 2004 جایزه ای 10 میلیون دلاری را برای تبدیل شدن به اولین راکت سرنشین دار خصوصی که به فضا سفر خواهد کرد دریافت کرده است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات