تبلیغات

تبلیغات

اعتراض علی دایی به اشتباهات داوری

مجموعه : اخبار ورزشی

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه چسبیده به فوتبال نیست گفت: اگر روزی احساس کنم نمی توانم برای پرسپولیس مثمرثمر باشم خودم می روم.

علی دایی پس از شکست تیمش در شهرآورد ۶۹ ضمن بیان این مطلب در جمع خبرنگاران گفت: اول از همه به تیم استقلال و هوادارانش این پیروزی را تبریک می گویم اما باید تاکید کنم اصلاً و ابداً مستحق شکست در این دیدار نبودیم.

وی ادامه داد: داور گل ۱۰۰ درصد ما را مردود اعلام کرد. خودم مانده ام آن گل چطور مردود اعلام شد. این دومین هفته است که چنین اتفاقی می افتد. هفته قبل افشاریان و این هفته مرادی. من نمی توانم این مسایل را توجیه کنم زیرا باعث می شود شرمنده هوادران شویم.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه نمی دانم باید چکار کنم در پاسخ به سئوال خبرنگاری که پرسید آیا فکر می کنید شکایت شما از فدراسیون فوتبال باعث شده است داوری ها به ضرر تیم شما باشد، اظهار داشت: شاید به مذاق آقایان خوش نیامده که کسی دنبال حقش برود. متاسفم با چنین قضاوت هایی زحمات یک تیم را به هدر می دهند.

وی در این خصوص اضافه کرد: ما در نیمه اول و پس از مردود اعلام شدن گل تیم مان مات و مبهوت مانده بودیم. هیچکس باور نمی کرد آن گل مردود شده است. این اتفاق تمرکز مدافعان ما را به هم ریخت و باعث شد استقلالی ها صاحب یکی دو موقعیت شوند.

دایی صحبت هایش را این گونه ادامه داد: هرچه از دقایق بازی می گذشت خصوصاً در نیمه دوم ما تیم برتر میدان بودیم. در این نیمه بازی روی یک دروازه بود و اصلاً استقلالی ها روی دروازه ما خطری ایجاد نکردند. اما آنها تنها روی یک موقعیت که در ثانیه های پایانی نصیب شان شد به گل برتری دست یافتند.

وی ادامه داد: قطعاً به بازی خوب امتیاز نمی دهند این سه امتیاز از دست ما رفت. اما اگر آن گل قبول می شد با توجه به شرایط بازی می توانستیم گلهای دیگری را هم به ثمر برسانیم اما یک اشتباه روند بازی را تغییر داد و حتی استقلالی ها در نیمه دوم هم باور نمی کردند گل بزنند.

سرمربی تیم فوتبال پرسپولیس با بیان اینکه نمی داند اسم این اتفاقات را چه بگذارد تاکید کرد: ما با بدشانسی دقایق پایانی گل می خوریم اما با این بازی که بازیکنان انجام دادند و روند حرفه ای که در پیش گرفته اند به هواداران قول می دهم در پایان فصل یک جام می گیریم. همچنین در بازی های آینده عملکردی به مراتب بهتری را به نمایش خواهیم گذاشت.

وی همچنین تاکید کرد: شما بروید و بپرسید چرا به راحتی حق یک تیم را پایمال می کنند و آقایان جلوی دوربین به جای عذرخواهی از خودشان دفاع می کنند. من امروز هرچه از داوری بگویم دردی را دوا نمی کند زیرا ما باختیم حق ما نبود اما شرمنده هواداران شدیم. امیدوارم هواداران صبوری کنند تا بتوانیم در بازیهای بعدی این شکست را جبران کنیم.

خبرنگاری پرسید آقای دایی پس از دو شکست متوالی پرسپولیس به نظر می رسد احترامی که هواداران به شما می گذاشتند از بین رفته و تعدادی از آنها با شعار "دایی حیا کن پرسپولیس را رها کن" خواستار جدایی شما از این تیم شدند، دایی در پاسخ به این سئوال گفت: با اینکه تیم باخت اما هواداران من را تشویق می کردند. اما اگر هواداران نخواهند مثل آب خوردن می روم همان گونه که ۹ ماه رفتم و در هیچ کجایی نبودم. من چسبیده به فوتبال نیستم اما جوانی ام را پای فوتبال گذاشتم.

وی در این خصوص اضافه کرد: مردم فوتبال را می فهمند و سره را از ناسره تشخیص می دهند. مردم ما دیدند حق ما ناحق شد و داور به ضررمان سوت زد آن وقت دایی باید چه کار کند.

وی اضافه کرد: هوادران فوتبال رامی فهمند اگر ما بد بازی می کردیم و می باختیم آنها از ما انتقاد می کردند اما ما خوب بازی کردیم ولی مستحق شکست نبودیم البته همیشه بعضی از هواداران هستنتد که خط می گیرند و شعار می دهند اما باز هم تکرار می کنم من چسبیده به فوتبال نیستم اگرمی خواستم به پیشنهادات بهتر پاسخ می دادم اما به خاطر کمک به پرسپولیس ماندم.

"سرمربی تیم استقلال پس از بازی اعلام کرد ما در نیمه اول می خواستیم پرسپولیسی ها جلو بیایند و از پشت سر آنها برای رسیدن به گل استفاده کنیم و در نیمه دوم با آنها مدارا کرده و در نهایت به گل برتری دست یافتیم" دایی در خصوص اظهارات سرمربی استقلال گفت: گل مردود شده ما تمرکز ما را به هم ریخت ضمن اینکه وقتی یک تیم پیروز می شود مربی آن خیلی توضیحات می دهد. آنها می گویند ما صبوری کردیم اما اگر گل ما مردود نمی شد و یا توپ زیر پای نوری گیر نمی کرد و ما به گلهای برتر دست می یافتیم باز هم آنها صبوری می کردند؟

وی با بیان اینکه من سعی کردم اشتباهات تیم را با انجام تعویض ها برطرف کنم و این موضعت باعث شد استقلالی ها موقعیتی را ایجاد نکنند در خصوص اینکه آیا به خاطر اشتباهات داوری به مراجع ذیربط شکایت خواهد کرد اظهار داشت: مسایل داخل تیم به من مربوط می شود و این مسایل ربطی به من ندارد. اما از مسئول باشگاه خواهش می کنم این اتفاق را پیگیری کند.

خبرنگاری پرسید آیا فکر می کنید اشتباهات داوری عمدی باشد، دایی گفت: به غیر از آن نمی توانم عنوان کنم. بازی قبلی به آن صورت داوری باعث شکست ما شد و در این بازی گل ما را راحت مردود اعلام شد. این مسئله برای تیم ما عادی نیست. زیرا باید پاسخگوی این هواداران باشم اما اشتباهات داوری باعث می شود کاسه صبر آنها هم لبریز شود و یک پرچم اشتباه پیروزی را از ما می گیرد.

وی در مورد اینکه چرا باقری را در دقایق پایانی وارد زمین مسابقه کرد اظهار داشت: مربی براساس درصد آمادگی بازیکنان از آنها ستفاده می کند. در دقایق پایانی بادامکی خسته شد و من کریم را آوردم. محمد نوری را عقب تر بازی دادم و کریم را جلو فرستادم تا از قدرت سرزنی آنها به گل برسیم زیرا به تساوی فکر نمی کردیم و تنها دنبال پیروزی بودیم.

دایی در پایان گفت: تعویضم اصلا ً محتاطانه نبود و تنها به فکر پیروزی بودیم اما متاسفانه استقلالی ها روی یک موقعیت خود در نیمه دوم به گلی رسیدند که جبران آن سخت بود.

خبرگزارى مهر

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات