تبلیغات

تبلیغات

عیادت از بازیگر معروف تلویزیون (دایی جان ناپلئون ) + عکس

عیادت از بازیگر معروف تلویزیون (دایی جان ناپلئون ) + عکس
ورشوچی از مجموعه «دایی‌جان ناپلئون» به عنوان بهترین كارش یاد كرد و گفت: این كار اوج شهرت بود. نقش «آژان» را هم خیلی بازی كردم و می‌گفتم چرا هر موقع نقش آژان ‌دارید به سراغ من می‌آیید كه می‌گفتند تو آژان به دنیا آمدی

رییس و دو عضو شورای مركزی انجمن بازیگران سینمای ایران با حضور در منزل «محمد ورشوچی»، جویای احوال این بازیگر پیشكسوت شدند.

به گزارش ایسنا، در این دیدار كه پنج‌شنبه 22 مهرماه انجام شد، داوود رشیدی، علی دهكردی و حبیب دهقان‌نسب از شورای مركزی به همراه فرامرز روشنایی مدیر روابط عمومی این انجمن حضور داشتند. عیادت از بازیگر معروف تلویزیون (دایی جان ناپلئون ) + عکس

داوود رشیدی ـ رییس انجمن بازیگران- خطاب به ورشوچی گفت: از طرف شورای مركزی انجمن بازیگران به دیدار شما كه عضو قدیمی انجمن هستید، آمدیم.

وی افزود: من بیش از 60 سال ورشوچی را می‌شناسم و در تئاتر و در سریال «هزار‌دستان» با هم همكاری داشتیم. ایشان از بازیگران بااخلاق هستند كه برایشان آرزوی سلامتی داریم.

ورشوچی با تقدیر از حضور بازیگران در خانه‌اش گفت: آقای رشیدی به من محبت دارد و حتی می‌خواست من را به مكه بفرستد كه دكترم اجازه نداد.

این بازیگر پیشكسوت درباره وضعیت جسمی‌اش اظهار كرد:بعد از مجموعه «هنگامه» كه دو سال پیش برای برنامه‌ی خانواده بازی كردم، دكتر معالجم اكیدا تاكید كرده كار نكنم، در حال حاضر هم بیشتر كتاب و مجله می‌خوانم.

همسر این بازیگر هم گفت: خدا را شكر ورشوچی روپاست، مشكل خاصی ندارد و هم‌چنان بعد از 50 سال زندگی مشترك مهربان و خوش‌اخلاق است. بیشتر هم دوست دارد در خانه باشد.

دختر محمد ورشوچی هم با ابراز خوشحالی از دیدار بازیگران از پدرش اظهار كرد: وقتی می‌دیدم مردم با دیدن پدرم ذوق می‌كنند تعجب می‌كردم، اما خودم با دیدن شما ذوق زده شده‌ام.

علی دهكردی در ادامه گفت: همه بازیگران هم این‌گونه نیستند و بعضی از آن ها احترام برانگیزند و مردم دوستشان دارند و محمد ورشوچی از جمله این بازیگران است.

ورشوچی از مجموعه «دایی‌جان ناپلئون» به عنوان بهترین كارش یاد كرد و گفت: این كار اوج شهرت بود. نقش «آژان» را هم خیلی بازی كردم و می‌گفتم چرا هر موقع نقش آژان ‌دارید به سراغ من می‌آیید كه می‌گفتند تو آژان به دنیا آمدی.

وی هم‌چنین به ذكر خاطره‌ای از بازی در مجموعه‌ای به همراه پروین سلیمانی پرداخت و یاد این بازیگر فقید را گرامی داشت.

در پایان این دیدار هدایایی از طرف شورای مركزی انجمن بازیگران سینمای ایران به ورشوچی داده شد.

داوود رشیدی هم‌چنین درباره‌ی این دیدار‌ها به خبرنگار ایسنا گفت: افراد زیادی در برنامه‌ی ما هستند و سعی می‌كنیم در هر ماه دو دیدار با پیشكسوتان داشته باشیم.

مریلا زارعی، فریبا كوثری، افسانه چهره آزاد و داریوش اسد‌زاده دیگر اعضای شورای مركزی انجمن بازیگران به دلیل كسالت و حضور در مقابل دوربین در این دیدار حضور نداشتند.
 

عیادت از بازیگر معروف تلویزیون (دایی جان ناپلئون ) + عکس

محمد ورشوچی متولد 1304 در تهران است كه در بیش از 60 سال سابقه‌ی بازیگری آثاری چون فیلم‌های «گوزن‌ها»، «كمال‌الملك»، «مردی كه زیاد می‌دانست»، «كفش‌های میرزا نوروز»، «تحفه‌ها»، «خارج از محدوده»، «كرانه سینما»، «خانه خلوت»، «مریم و می‌تیل» نمایش‌های «هارون الرشید»، «لیلی و مجنون»، «یوسف و زلیخا» و سریال‌های «دایی‌جان ناپلئون»، «هزاردستان»، «تعطیلات نوروزی»، «خاله سارا»، «آرایشگاه زیبا»، «پهلوانان نمی‌میرند» و «دزدان مادربزرگ» در كارنامه‌ كاری‌اش دیده می‌شود.

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات