تبلیغات

تبلیغات

زمان پرداخت یارانه ها اعلام شد

مجموعه : مجله خبری
وی هم‌چنین اعلام كرد: روز میلاد امام رضا (ع) اولین قسط كمك دولت در قالب یارانه‌ها به حساب مردم واریز خواهد شد.
رییس‌جمهور گفت: از روز میلاد امام رضا(ع) اولین قسمت كمك دولت در قالب یارانه‌ها به حساب مردم واریز خواهد شد.

به گزارش ایسنا، دكتر محمود احمدی‌نژاد در بخشی از صحبت‌های خود با بیان این‌كه به فضل خداوند و به همت جوانان و متخصصان‌مان و مردم عزیز كشورمان و با درایت مقام معظم رهبری پیشرفت‌های كشور رو به فزون است، گفت: در روز گذشته نمونه‌ای از پیشرفت‌های كشورمان مورد بهره‌برداری قرار گرفت و شما آن را مشاهده كردید.

رییس‌جمهور با اشاره به تلاش غربی‌ها برای این‌كه ملت ایران پیشرفت نكند و تحریم‌هایی كه در این ارتباط وضع كرده‌اند، گفت: جوانان و صنعت‌گران ایرانی كالاهای تحریم‌شده را خواهند ساخت و به جهان صادر خواهند كرد.

وی با اشاره به تلاش و جنجال‌سازی غربی‌ها در مورد تحریم بنزین گفت: ملت ایران زیر بار حرف زور نمی‌رود و نه تنها ما خودمان بنزین مورد نیازمان را تولید كرده‌ایم بلكه بخشی از آن را نیز صادر كرده‌ایم و زمانی كه آنها این موفقیت ایران را دیدند اكنون در خلیج فارس صف كشیده‌اند كه بنزین خود را به قیمت پایین‌تر به ما بفروشند.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به بحث هدفمند كردن یارانه‌ها اشاره كرد و گفت: هدفمندكردن یارانه‌ها و اجرای قانون آن در راستای ایجاد و گسترش عدالت است و این طور نباید باشد كه عده‌ای 30 برابر ببرند و عده دیگر چیزی نصیب‌شان نشود، دولت می‌خواهد حق هر كس را در جیب خودش بگذارد تا خود او حقش را مدیریت كند برنامه دولت در این ارتباط عالمانه است و قدم به قدم جلو می‌رود و كسانی كه 20 سال نتوانستند این موضوع را اجرا كنند و سه سال به دولت نهم فشار آوردند كه این طرح را اجرا كند اكنون كه این طرح تبدیل به قانون شده است شروع به داد و فریاد كردند ولی من به شما می‌گویم كه چیزی نمی‌شود الا این‌كه حق ملت از گلوی شما گرفته می‌شود و به ملت بازگردانده می‌شود.

احمدی‌نژاد تصریح كرد: كسبه، بازرگانان، صنعت‌گران و در بخش‌های خدمات و دیگر بخش‌ها انسان‌های دلسوز و صالح در كنار دولت قرار گرفتند و با هم قرار گذاشتیم كه این قانون را به خوبی اجرا كنیم و ان‌شاءالله به لطف خداوند از روز اول اجرای این قانون وضعیت اكثریت ملت ایران كه در حال حاضر متوسط و یا بعضا رو به پایین بوده است بهتر خواهد شد و چشمان شیاطین كور خواهد شد.

رییس‌جمهور گفت: ان‌شاءالله در اواخر هفته آینده در یك گفت‌وگوی تلویزیونی جزییات قانون هدفمند كردن یارانه‌ها و اجرای آن را توضیح خواهم داد.

رییس‌جمهور ادامه داد: از روز میلاد امام رضا(ع) اولین قسمت كمك دولت در قالب یارانه‌ها به حساب مردم واریز خواهد شد.

وی در بخش دیگری از صحبت‌های خود ادامه داد: مصرف انرژی در كشور ما بالاست و باید ما دست به دست هم دهیم و به قدر امكان مصرف انرژی را كاهش بدهیم اكنون 20 میلیون خانوار در كشور است و اگر هر خانواری یك لامپ را خاموش كند 20 میلیون لامپ خاموش خواهد شد و چندین هزار مگاوات صرفه‌جویی در انرژی خواهد شد و با این صرفه‌جویی در مصرف انرژی و فایده حاصله از آن می‌توان فرودگاه، بیمارستان و… ساخت و دیگر نیازهای كشور را برطرف كرد.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود به پیشرفت‌های استان اردبیل در زمینه‌های گوناگون اشاره و برخی اقدامات انجام شده در این استان را برشمرد.

وی با اشاره به افزایش میزان كارخانه‌ها در استان اردبیل گفت: ان‌شاءالله تا پایان سال 30 طرح بزرگ صنعتی برای ایجاد اشتغال جوانان راه‌اندازی خواهد شد و ایجاد 32 طرح جدید، بزرگ و متوسط در اقصی نقاط گوناگون این استان فقط و فقط برای اشتغال جوانان در جلسه هیات دولت تصویب خواهد شد.

وی همچنین با اشاره به شایعاتی مبنی بر تغییر مسیر راه‌آهن اردبیل گفت: این مسیر عوض نخواهد شد راه‌آهن اردبیل مصوب شده و در جلسه امروز دولت بودجه این راه‌آهن افزایش می‌كند تا سرعت كار افزایش كند.

رییس‌جمهور گفت: در جلسه امروز دولت بودجه خوبی برای اشتغال زودبازده جوانان و همچنین اعتبارات خوبی برای كشاورزی در نظر گرفته خواهد شد.

احمدی‌نژاد همچنین گفت: برای فعالیت‌های فرهنگی و هنری در استان نیز بودجه‌های مناسبی در نظر گرفته می‌شود.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود در جمع مردم استان اردبیل با اشاره به اثرات انقلاب اسلامی در معادلات جهان گفت: انقلاب اسلامی تمام معادلات جهان را زیر و رو كرد. 32 سال از انقلاب می‌گذرد و در طول این مدت همه فاسدان، غارتگران و ظالمان دنیا علیه ملت ایران بودند. برای اولین بار به صورت آشكارا دو قطب متضاد سرمایه‌داری و ماركسیسم متحد شدند و انواع توطئه‌ها را علیه ملت ایران به كار بردند. اكنون می‌بینید كه وضعیت چگونه است. نظام ماركسیستی به جهنم واصل شده است و اثری از آن باقی نمانده است و نظام سرمایه‌داری در آستانه فروپاشی است.

به گزارش ایسنا رییس‌جمهور با اشاره به فشارها و توطئه‌های مستكبران علیه ملت ایران گفت: آن‌ها هشت سال جنگ را به ملت ایران تحمیل كردند كه جلوی شكوفایی ملت ایران را بگیرند، جلوی انتشار اندیشه اسلام ناب را بگیرند اما امروز آن‌ها كجا هستند و ملت ایران كجاست؟ ببینید صحنه عالم را، وضعیت فلسطین و لبنان را ببینید، ببینید كه آن‌ها چقدر برای ایجاد اختلاف در لبنان و تسلط بر لبنان و جدا كردن ملت لبنان از انقلاب اسلامی و عظمت ملت ایران سرمایه‌گذاری كردند و چه اقداماتی انجام دادند، اما نتیجه آن چه شد. شرایط دنیا را ببینید، دست و اراده خداوند را می‌بینید و این‌كه چطور خداوند اراده كرد كه هیمنه ابرقدرت‌ها به هم بریزد. می‌بینید كه آنها چقدر به لبنان و به دولتمردان لبنان فشار آوردند كه چرا یك ایرانی را دعوت كرده‌اید و نباید آن را به كشورتان دعوت می‌كردید، اما نتیجه این فشارها چه شد. در لبنان اتفاقی افتاد كه تمام معادلات خاورمیانه و به تبع آن عالم را به هم خواهد زد.

وی ادامه داد: دنیا دید كه ملت لبنان و تمام ملت‌های منطقه عاشق عدالت، پاكی، یگانه‌پرستی و وحدت هستند. انقلابی هستند و از ابرقدرت‌ها، زورگویان، سلطه‌گران و اشغالگران بیزار هستند. پیام ملت لبنان دفاع از عدالت و مقابله با اشغالگری و ایستادگی در برابر زورگویان عالم است. حركت ملت لبنان و شعارهای مردم لبنان یك بار دیگر یاس و دلمردگی را بر جبهه دشمنان بشریت حاكم كرد و نشان داد كه به فضل الهی رژیم غاصب و آدم كش صیهونیستی رفتنی است و به زودی به لطف خداوند و به دست قدرت‌ ملت‌ها قدس شریف آزاد خواهد شد نشان داد كه مستكبران رفتنی هستند و اگر به نصیحت ملت‌ها توجه نكنند و منطقه را تخلیه نكنند دست قدرت ملت‌های منطقه كه دست خداوند است دم آن‌ها را خواهند گرفت و به زباله‌دان تاریخ پرتاب خواهد كرد.

رییس‌جمهور خطاب به مردم گفت: این صحنه را چه كسی به وجود آ‌ورده و این دل‌ها را چه كسی به یكدیگر متصل كرده است، عشق به عدالت و خوبی را چه كسی شعله‌ور كرده است، ما هدایت‌ها و كمك‌های مولا صاحب امر و حجت‌بن‌الحسن العسكری(عج) را می‌بینیم. شما صحنه را ببینید در دو سه كیلومتری نقطه استقرار وحشی‌های صهیونیست مردم بی‌دفاع بدون این‌كه سلاحی داشته باشند ایستاده‌اند و مشت‌ها را گره كرده‌اند و شعار می‌دهند. این اراده، ایمان و هوشمندی جز از ناحیه خداوند متعال است جز به خاطر حمایت‌ها و كمك‌های امام عصر(عج) است؟.

احمدی‌نژاد گفت: عالم در ید خداست و هر كس و هر ملتی كه دل به او بدهد رستگار، عزیز، قدرتمند و شكست‌ناپذیر است.

رییس‌جمهور ادامه داد: نگاه كنید مستكبران در برابر ملت ایران صف‌آرایی كردند، تهدید كردند، حرف‌های گنده‌تر از دهانشان زدند همه چیز خود را علیه ملت ایران به صحنه آوردند، اما همه آنها می‌دانند امروز ملت ایران انقلابی تر از گذشته ایستاده است و آن‌ها را تا خانه‌هایشان به عقب خواهد برد. البته عقلای آنها فهمیده‌اند كه رژیم صهیونیستی و نظام سلطه رفتنی است و ملت‌های بزرگ و آزاده ماندنی هستند ما تعجب می‌كنیم كه چرا برخی از آنها اصرار دارند كه سرنوشت خود را با سرنوشت رژیم صهیونیستی گره بزنند. گوش كنید این رژیم (صهیونیستی) آماده رهسپار شدن به جهنم است و هر كس همراه او باشد به جهنم واصل خواهد شد.

رییس‌جمهور ادامه داد: حركت ملت لبنان پیام امید، دعوت به آینده روشن و آسمانی و پیام ایستادگی، مقاومت و پیام شرف و عزت است و من همین جا مجددا از مردم لبنان، مسوولان لبنانی و رییس‌جمهور محترم لبنان تشكر می‌كنم.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود با بیان این‌كه امروز مستكبران از غلبه بر ملت ایران مایوس شده‌اند، گفت: اعلام كرده‌اند كه می‌خواهیم گفت‌وگو كنیم ما نیز می‌گوییم بسیار خوب. ما از همان اول گفتیم كه آماده گفت‌وگو هستیم.

به گزارش ایسنا احمدی‌نژاد ادامه داد: ‌از سه ماه قبل از صدور قطعنامه علیه ایران خانمی كه تازه آمده بود (كاترین اشتون) بحث مذاكره را مطرح كرده بود و این‌كه با همكاران ما گفت‌وگو كند و پیام‌هایی در این ارتباط رد و بدل می‌شد كشورهای همسایه ما پیام می‌فرستادند ولی آن‌ها خودشان را پنهان می‌كردند، امروز و فردا می‌كردند. به محض این‌كه قطعنامه صادر شد آن خانم گفت كه ما آماده‌ گفت‌وگو هستیم.

رییس‌جمهور ادامه داد: ما می‌دانیم معنی این رفتار یعنی چه تفكر پوسیده مادی فكر می‌كرد وقتی قطعنامه صادر شد ملت ایران در موضع ضعف قرار می‌گیرد و موضع آنها قوی‌تر می‌شود و آنها می‌توانند امتیاز بگیرند. چهار و نیم، پنج ماه گذشت و آنها فهمیدند كه از این خبرها نیستند متوجه شدند كه در درون ملت ایران یكپارچگی، وحدت، عزت، قدرت و شجاعت موج می‌زند و هیچ كس از ملت ایران حاضر نیست كه سر سوزنی از حقوق حقه خود عقب‌نشینی كند. این ملت با ایستادگی خود بارها اعلام كرده است كه هر كس در ایران بخواهد سازش و نوكری اجانب را كند و پشت صحنه ملت را خالی كند و بخواهد در برابر دشمنان سر سوزنی از حقوق ملت ایران عقب نشینی كند این ملت یقه او را خواهد گرفت و او را از صحنه اجتماعی طرد خواهد كرد.

رییس‌جمهور با اشاره به پیشنهاد كاترین اشتون مسوول سیاست خارجی اتحادیه اروپا در ارتباط با مذاكره ایران با گروه 1+5 گفت: اكنون دوباره می‌گویند بیایم مذاكره كنید، بسیارخوب ما از اول نیز به شما گفتیم بهترین راه برای شما گفت‌وگو با ایران است و شما راه دیگری ندارید و راه‌های دیگر بسته است و شما خود می‌دانید كه حرف‌های بی‌ربطی كه می‌زنید برای ملت ایران ارزشی ندارد در ایران یك كودك پنج ساله هم پیدا نمی‌شود كه از اخم شما هراسی به دل راه بدهد.

وی با بیان این‌كه گفت‌وگو باید از موضع عدالت و احترام باشد، گفت: ما از اول نیز گفتیم كه آماده گفت‌وگو هستیم اما برای گفت‌وگو شرط گذاشتیم و گفتیم كه شما باید نظرتان را در مورد چند چیز اعلام كنید اول اینكه شما به مقررات آژانس بین‌المللی انرژی اتمی پایبند نیستید یا هستید. ملت ایران پایبند است و اگر شما پایبند نباشید نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود. در شرایط یك بام و دو هوا نتیجه‌ای حاصل نمی‌شود.

رییس‌جمهور گفت: دوم اعلام كنید كه هدف شما از مذاكره دوستی است یا دشمنی؟ می‌خواهید كلك سوار كنید یا دوستی كنید. سوم این‌كه اعلام كنید كه در مذاكره از منطق و قانون تبعیت می‌كنید و یا هر كجا كم آوردید شروع به سر و صدا كردن و قطعنامه صادر كردن می‌كنید. چهار اعلام كنید كه نظرتان در مورد بمب‌های اتمی رژیم صهیونیستی چیست.

احمدی‌نژاد خطاب به آن‌ها گفت: ما دوست داریم كه نظرتان در ارتباط با این موضوعات انسانی و منطقی باشد اما اگر غیر از این باشد اشكالی ندارد ما مذاكره می‌كنیم، ما با كسی كه می‌خواهد دوستی كند به نحوی مذاكره می‌كنیم و با كسی كه می‌خواهد دشمنی كند به نحو دیگری مذاكره می‌كنیم. با كسی كه قانون را می‌پذیرد به نحو دیگری مذاكره می‌كنیم و با كسی كه قانون را نمی‌پذیرد به نحو دیگری.

رییس‌جمهور خطاب به ‌آنها گفت: ممكن است كه شما در مورد این موضوعات سكوت كنید، اشكالی ندارد و اگر سكوت كنید از نظر ما معنایش این است كه شما به مقررات آژانس پایبند نیستید از بمب‌های اتمی رژیم صهیونیستی حمایت می‌كنید، منطق و مقررات را قبول ندارید و به دنبال دوستی نیستید. انتخاب كنید شما آزاد هستید كه انتخاب كنید، ولی اگر از مسیر دوم حركت كنید دستاورد شما از مذاكرات همان است كه تاكنون گیرتان آماده است و سر سوزنی گیرتان نمی‌آید.

وی ادامه داد: پیام ملت ایران یگانه‌پرستی، همبستگی جهانی، پاكی، عشق و محبت به همه انسان‌هاست، ما به آنها می‌گوییم تا دیر نشده به كاروان‌ ملت‌ها بپردازیم چراكه فردا دیر است.

احمدی‌نژاد در بخش دیگری از صحبت‌های خود با اشاره به نقش جایگاه مردم اردبیل در طول تاریخ ایران گفت: ملت ایران خدمات بزرگی را به مكتب اسلام و اسلام ناب انجام داده است. ملت ایران حقیقتا اسلام را مانند یك در گرانبها در آغوش گرفت، گسترش داد، علوم و معارف اسلامی را در سایه عشق به اهل بیت گسترش داد و حتی در تدوین زبان عربی و تنظیم دستور كامل زبان عربی با عشق به ایران و اهل بیت در این ارتباط حركت كردند و زبان عربی را به زبان آكادمیك تبدیل كردند. دانشمندان زیادی رشد پیدا كردند و جریان پیوستگی ملت ایران با اسلام ناب ادامه داشته است و این پیوستگی در اوج است به موازات این حركت و دلبستگی ملت ایران به اسلام ناب ملت ایران از ابتدا حقیقت اسلام را در چهره اهل بیت پیامبر اسلام مشاهده كرد و آرزوی تحقق حاكمیت اسلام و پیروی از اهل بیت در همان ابتدا در دل ملت ایران نشست و در این ارتباط تلاش و مجاهدت زیادی را به خرج داد.

وی ادامه داد: ایرانی‌ها از همان ابتدا پیرو حضرت علی و عاشق اهل بیت بودند در تاریخ بعد از اسلام ملت ایران هرگاه فرصتی پیدا كرد پرچم اهل بیت را برافراشت به خصوص وقتی كه انحراف و سقوط در حاكمیت عباسیان و امویان كه حاكم بر سرزمین‌های اسلامی بودند به اوج رسید و آن را مشاهده كردند. اراده‌شان راسخ‌تر شد و تلاش كردند كه حاكمیت جور و ظلم و ستم را كه به نام اسلام و به كام عباسیان و امویان و آلوده به انحرافات اخلاقی و فكری بود را بهم بزنند و حاكمیت اهل بیت و اسلام ناب را برپا كنند. قرن سوم هجری به پایان نرسیده بود كه نهضت‌ها از گوشه و كنار ایران در این ارتباط شكل گرفت، نهضت‌هایی چون آل بویه، طاهریان، طبریان و غیره

وی ادامه داد: آنها به هر مقدار كه می‌توانستند و به اندازه وسع در بخش‌هایی كوچكی از سرزمین ایران به عشق اهل بیت حكومت ایجاد و سعی می‌كردند كه حقیقت اسلام و اسلام متعالی و ناب را گسترش دهند. البته تمام این تلاش‌ها گوشه‌ای از ایران را در بر می‌گرفت و نتوانستند تمام سرزمین ایران را تحت حاكمیت اسلام ناب مدیریت كنند. زمان گذشت تا در یك فرصت تاریخی و در یك شرایط استثنایی جوانانی از دیار اردبیل با هوشمندی، زمان شناسی، برنامه‌ریزی و سازماندهی حركت كردند و پس از هزار سال اولین حاكمیت متمركز و گسترده را در سرتاسر حوزه فرهنگ و تمدن ایرانی برپا كردند. خدمات صفویه به ایران و به اسلام ناب خدمات برجسته‌ای است بعد از هزار سال اولین حكومت متمركز و مركزی در تمام ایران به دست شاه اسماعیل و فرزندان او برپا شد و این اولین خدمت بزرگ آن‌ها بود. خدمت دوم و بزرگ آنها(صفوی) یكپارچه كردن تمام ایران است، ایرانی كه وسعت آن در آن زمان تقریبا سه برابر ایران امروز بود و مهمتر از آن ترویج و گسترش و تعمیق فرهنگ اسلام ناب محمدی(ص) به دست عالمان، فقیهان و بزرگان آن بود. بسیاری از مدارس علمی و دینی در آن دوره برپا شد، فقهای بزرگ و عارفان بزرگی رشد كردند و پشتیبانی شدند تا اندیشه اهل بیت (ع) را در تمام نقاط ایران منتشر كنند برای اولین بار واژه ایران و نام ایران تحت پرچم ولایت به اهتزاز درآمد.

رییس‌جمهور در بخش دیگری از صحبت‌های خود در این ارتباط ادامه داد: از نگاه ما اصولا حكومت پادشاهی و شاهنشاهی به رسمیت شناخته نمی‌شود اما بزرگان صفوی كه انسان‌های مومن و پیرو حضرت علی(ع) بودند به اذن علما به پا خواستند و به همراه علما خدمات بزرگی را انجام دادند و ما مدیون آن هستیم. ایران امروز كه بخشی از ایران آن زمان است توسط شاه اسماعیل، شاه طهماسب و فرزند او برپا و یكپارچه است و خداوند را سپاسگذاریم كه آن به انقلاب اسلامی به ارث رسید و انقلاب اسلامی كاری كرد كه در تمام تاریخ ایران و بشر بی‌نظیر است. ملت ایران میراث‌دار علما، فداكاری‌ها و جانبازی‌ها و عشق‌بازی عارفان و بندگان صالح خداوند است.

رییس‌جمهور در پایان گفت: مردم اردبیل و مردم این استان حق بزرگی را بر تمامیت ایران، یكپارچگی ایران و حاكمیت متحد و مركزی در ایران دارند.

 

تبلیغات