تبلیغات

تبلیغات

اسکلت جوان 25 قرن پیش !! عکس

مجموعه : مجله خبری
اسکلت جوان 25 قرن پیش !! عکس

به گزارش مهر، کارتاژ نام منطقه ای باستانی در شمال آفریقا بوده است. در سال 1994 اسکلت کاملی از یک جوان کارتاژی با قدمت دو هزار و 500 ساله در تپه مقدس "بیرسا" کشف شد.

اسکلت این جوان کارتاژی که با نام "آریش" شناخته می شود از روز جمعه تا پایان مارس 2011 در کشور تونس به نمایش عموم گذاشته شده است و پس از آن به دانشگاه آمریکایی بیروت در لبنان منتقل خواهد شد.

به دلیل ثمره همکاری علمی میان محققان فرانسوی و تونسی، "آریش" در مراسم گشایش این نمایشگاه دوباره بر روی تپه مقدس "بیرسا" واقع در شمال تونس دوباره در پوست و استخوان ظاهر شد.

بیرسا یکی از معروف ترین سایتهای باستانی مربوط به کشور کارتاژ است. رئیس شورای بین المللی موزه های تونس در خصوص داستان زندگی این جوان گفت: «به نظر می رسد که آریش از یک خانواده برجسته کارتاژی باشد. بررسیهایی انجام شده بر روی اسکلت این جوان نشان می دهد که وی در زمان مرگ بین 19 تا 24 سال سن داشته و قد آن حدود یک متر و 70 سانتیمتر بوده است.»

الیزابت داینه سرپرست تیم علمی بازسازی بدن آریش توضیح داد؛ این جوان با کمک علومی چون دیرینه- انسان شناسی و پزشکی قانونی و به خصوص با بهره گیری از جادوی هنر موفق شد بار دیگر در پوست و استخوان ظاهر شود.

این محققان با استفاده از تکنیکی که می تواند حدود 95 درصد از مشخصات یک فرد را بازسازی کند موفق شدند بدن آریش را بازسازی کنند.

پیتر منا، سفیر فرانسه در تونس در مراسم گشایش این نمایشگاه اظهار داشت امروز ما می بینیم که مرد جوانی که شش قرن قبل از میلاد زندگی می کرده تقریبا به زندگی بازگشته است.

براساس گزارش لارپوبلیکا، در مراسم گشایش نمایش اسکلت این مرد جوان کارتاژی، آریش بازسازی شده درحالی که یک ردای کتان سفید و صندل پوشیده بود 25 قرن پس از مرگش در میان بازدیدکنندگان ظاهر شد. 

1. اسکلت آریش

اسکلت جوان 25 قرن پیش !! عکس

2. نمایش عمومی اسکلت جوان کارتاژی در موزه ای در نزدیکی تپه مقدس بیرسا در تونس

اسکلت جوان 25 قرن پیش !! عکس

3. آریش در ردای سفید ظاهر می شود 

اسکلت جوان 25 قرن پیش !! عکس

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات