تبلیغات

تبلیغات

کارآگاه خصوصی‌ برای‌ دامادهای دروغگو در هند استخدام می شوند

مجموعه : مجله خبری
کارآگاه خصوصی‌ برای‌ دامادهای دروغگو در هند استخدام می شوند
جام جم آنلاین: بیشتر ازدواج‌ها در کشور هند از جانب پدر و مادر عروس و داماد "ترتیب داده می‌شوند" وزوج‌ها این امکان را ندارند که همدیگر را خوب بشناسند. به همین دلیل، تحقیق در مورد داماد آینده به امری رایج در این کشور تبدیل شده است.
 

قرار یک عروسی بسیار زیبا و سنتی گذاشته شده بود. همه چیز بر اساس برنامه پیش می‌رفت تا اینکه آقای داماد ناگهانی علاقه‌ خود را از دست داد. عروس خانم شک کرد و دست به کاری زد که بیشتر عروس‌های هندی می‌کنند و آن هم کمک گرفتن از یک کارآگاه خصوصی است. یک خانم کارآگاه اعتماد داماد را جلب می‌کند و به این نکته پی می‌برد که داماد اخیرا به بیماری ایدز مبتلا شده است. پس از آن، عروس خانم عروسی را به هم می‌زند. 

97 درصد ازدواج‌ها در هند را پدر و مادرها ترتیب می‌دهند

به‌گفته‌ مدیر یک شرکت کارآگاهان خصوصی در هند، حدود 20 درصد ازدواج‌هایی که قبل از آن در مورد دامادها تحقیق می‌شود، به هم می‌‌خورند. در پنج سال اخیر در کشور هند تقاضای تحقیق قبل از ازدواج افزایش یافته است. در نتیجه این بخش تجاری از دودلی و تردید افراد سود می‌برد. در کشوری که بر اساس داده‌های مرکز تحقیقات اجتماعی 97 درصد ازدواج‌هایش از جانب مادر و پدر ترتیب داده می‌شود، پیدا کردن شریک زندگی مناسب دشوار است.
 
افرادی که در شهرهای هند زندگی می‌کنند از آگهی‌های روزنامه یا اینترنت یا از آژانس‌هایی که واسطه ازدواج هستند، برای یافتن شوهر مناسب استفاده می‌کنند. مدیر یک دفتر دیگر کارآگاهان در شهر دهلی نو در این باره می‌گوید: «در قدیم، بیشتر ازدواج‌ها میان خانواده‌هایی بود که همدیگر را می‌شناختند. اما امروزه ازدواج‌ها بیشتر و بیشتر توسط آژانس‌های ناشناس ترتیب داده می‌شوند. با غریبه سروکار داشتن مسلما ریسکش بیشتر است.» به همین دلیل از کارآگاهان خصوصی استفاده می‌شود. در این دفتر حدود 60 کارآگاه خصوصی مشغول به کار هستند. آنها در مورد موقعیت مالی، تحصیلات و سلامتی همسر آینده مراجعان خود تحقیق می‌کنند. علاوه بر این، آنان روابط خصوصی پیشین این افراد را نیز زیر ذره‌بین می‌برند.

هزینه‌ یک کاراگاه خصوصی

یک تحقیق معمولا بین 7 تا ده روز طول می‌کشد و بین 250 تا 5000 یورو خرج دارد. البته این هزینه بستگی به خدمات عرضه‌شده دارد. کارآگاهان معمولا افراد پیر یا دانشجو هستند که جلب توجه نمی‌کنند. افرادی که قبلا پلیس بوده‌اند و با کار تحقیقی آشنایی دارند نیز این کار را انجام می‌دهند.
 
یکی از مشتریان شرکت کارآگاهان شهر دهلی نو توانست به موقع از دام یك داماد دروغگو نجات یابد!. مدیر این شرکت در این‌باره می‌گوید: «داماد یک تاجر بود که خانم را چند بار بیرون برده و بسیار خوب رفتار کرده بود. به همین دلیل هم عروسی برنامه‌ریزی شده بود؛ حتی کارت‌های دعوت نیز فرستاده شده بودند. اما داماد مدام عروسی را به عقب می‌انداخت. بالاخره تحقیقات ما نشان دادند که این مرد در شهر کلکته همسری دارد و هیچ وقت قصد نداشته که از او طلاق بگیرد.»

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات