تبلیغات

تبلیغات

فاضلاب پردیس برای آب جنوب تهران خطر آور شد

مجموعه : مجله خبری

به گزارش مهر، نماینده مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیرامون فاضلاب پردیس گفت: ایجاد یك سامانه تصفیه فاضلاب در مناطق مختلف پروژه ساده‌ای محسوب نمی‌شود.

اسدالله بادامچیان با اشاره به مزایای پساب‌های خانگی خاطرنشان كرد: پساب‌های خانگی در مناطق مختلف می‌تواند به عنوان منبع آب زراعی مناسب جهت افزایش سطح زیركشت محصولات كشاورزی و گسترش فضای سبز شهری مورد استفاده قرار گیرد.

وی تصفیه فاضلاب را طرحی زمانبر دانست و افزود: اجرای پروژه‌های تصفیه خانه فاضلاب طرح‌های زمانبر و پرهزینه هستند، اما لزوم اجرای آنها به طور جدی در تهران و پردیس حس می‌شود.

فرماندار تهران نیز در نشست بررسی معضلات بخش مركزی تهران در پردیس گفت: یكی از اولویت‌های اساسی شهرستان تهران اجرای پروژه‌های تصفیه خانه فاضلاب در تهران و پردیس است.

محسن نایبی خواستار مدیریت فرمانداری بر اعتبارات مازاد تهران شد و افزود: بر طبق پیشنهاد ارائه شده از سوی فرمانداری تهران درصدد مدیریت درآمدهای مازاد سطح شهرستان توسط فرمانداری هستیم كه یكی از طرح‌های پراهمیت، رفع معضلات پیش آمده از فقدان تصفیه‌خانه در پردیس خواهد بود.

وی افزود: اگر طرح تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس اجرایی نشود این پساب‌های مضر با خروج از پردیس و جریان به سمت سد ماملو مشكلات بهداشتی بسیاری رقم خواهد زد.

رئیس آبفای شرق استان تهران نیز با اشاره به اعتبارات اختصاصی به این طرح گفت: در دور نخست سفرهای هیات دولت به بخش مركزی تهران 500 میلیون، دور دوم سفرها 500 میلیون و سفر سوم یك میلیارد و 200 میلیون تومان اعتبار جهت احداث تصفیه‌خانه پردیس اختصاص یافت و طی سال جاری زمین مناسبی با مساحت 10 هزار متر مربع جهت اجرای این طرح در جنب پارك فناوری پردیس جانمایی شد.

منصور جنتی با بیان این‌كه در حال حاضر بودجه‌ای برای اجرای طرح فاضلاب وجود ندارد، عنوان كرد: طرح‌های مطالعاتی پروژه مذكور آماده است و تا یك‌ماه آینده به مرحله تعیین پیمانكار خواهد رسید.

وی بیان كرد: در حال حاضر هیچ بودجه‌ای جهت آغاز عملیات اجرایی تصفیه‌خانه فاضلاب پردیس در اختیار شركت آبفای شرق استان تهران نیست و طرح مذكور نیازمند 12 میلیارد تومان در احداث مدول نخست و 4 میلیارد تومان برای به پیمان گذاشتن است.

وی افزود: طرح یاد شده علاوه بر آلودگی سد ماملو مناطق روستایی پایین دست شهر پردیس را نیز با مشكلات عدیده‌ای مواجه ساخته به همین جهت اجرای طرح فاضلاب پردیس از ضروریات منطقه محسوب می‌شود.

پردیس یكی از شهرهای جدید استان تهران است كه در فاصله ?? كیلومتری شمال شرقی پایتخت و در دامنه رشته كوه‌های البرز قرار گرفته و بر اساس آخرین آمار به دست آمده جمعیت این شهر 56 هزار نفر و بر طبق طرح جامع تا 400 هزار نفر را در خود پذیرا خواهد بود.

 

منبع : جام جم آنلاین

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات