تبلیغات

تبلیغات

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

مجموعه : اخبار ورزشی
معروفترین میدان های ورزشی دنیا

میادین ورزشی در همه جای دنیا محلی است  که موجب شادی عده ای و دل شکستگی عده ای دیگر می شود.جایی که برای عده ای از مردم سمبل آمال و آرزوهای یک ملت به حساب می آید.

به گزارش بانکی دات آی آر، بعضی از ورزشگاه ها هستند که به علت اتفاق افتادن مهمترین رویداد های ورزشی جهان در آن ها شهرت یافته اند و به سمبلی برای آن رشته ورزشی خاص تبدیل شده اند. مانند ورزشگاه “ویمبلدن” که برای تنیس و ورزشگاه ” لرد” که برای ورزش کریکت شهرت یافته است.

در این جا قصد داریم  شما را با ده مکان از معروفترین ورزشگاه های معروف جهان آشنا کنیم. هر چند که نام بسیاری دیگر از مکان ها مهم ورزشی خالی خواهد بود که هر کدام شاهد بزرگترین رویداد های جهانی مهم در دنیا بوده اند.


1.    لندن، لرد

با ساخته شدن این ورزشگاه بسیای از رویدادهای زیبای کیرکت در آن رقم خورده است.این ورزشگاه ها  در سال 1814 شاهد اولین بازی ای بوده که در آن انجام شده است. از آن زمان تا به حال ظرفیت انجام مسابقات و پذیرش تماشاچی در آن سه برابر شده است. هم اکنون این ورزشگاه می تواند میزبان بیش از 32000 هزار نفر تماشاچی باشد.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

2.    باغ مدیسون
این مکان به باغ مدیسون مشهور است و می توان این ورزشگاه را مشهورترین میدان ورزشی معرفی کرد. هر روز این مکان فرهنگی و ورزشی فعال است و شاهد برگزاری مسابقات بستکبال ، هاکی یا برگزرای کنسرت های موسیقی است. هم اکنون این ورزشگاه در منطقه مرتفعی بالاتر از پنسیلوانیا واقع شده است.

 

و محل مهمی به جهت رقابت بر سر برگزاری مسابقات و برنامه ها ی دیگر در آنجا تبدیل شده است و برای مهندسین الگویی برای ساخت ساختمان محسوب می شود. این روز ها بازسازی های زیادی در آن صورت گرفته است و حتی بخش هایی بدان اضافه شده است . به لحاظ ازدحام برنامه و مشکل بودن تهیه بلیط، مقام سوم را در جهان دارا می باشد و به همین دلیل به سختی می توان بلیط برنامه های این مجموعه را تهیه کرد.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

3.    ویمبلدن
تمام بازکنان تنیس در سراسر جهان معتقدند بازی در استادیوم ورزشی ویمبلدن از هیجان خاصی برخوردار است. این مکان خاص تا به حال شاهد رویارویی بزرگترین تنیس بازان جهان بوده است. هر چند هیچ برنامه و مسابقه ورزشی  دیگری در اینجا در ویمبلدن انجام نمی شود و بسیاری اوقات تعطیل است اما با این وجود هنوز هم یکی از مشهورترین ورزشگاه ها به شمار می رود.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

4.    ریودوژانیرو، ماراکانا
بزرگترین ورزشگاه در کشور برزیل و و حتی آمریکا جنوبی به شمار می رود و در سال 1950 برای برگزاری جام جهانی فوتبال ساخته شده است. ظرفیت این ورزشگاه بیش از 82000 نفر است و هم اکنون برای برگزاری المپیک 2016 و جام جهانی فوتبال 2014 در حال آماده سازی است. خاصه برای برگزاری بازی های فوتبال شناخته شده است اما با بازسازی هایی که در حال انجام است برای انجام بازی هایی نظیر والیبال نیز مهیا خواهد شد.

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

 

5.    آسکت ریس کرس
شاید بسیاری در حال حاضر نام میدان ورزشی را برای آن مناسب ندانند.اما واقعیت این است که بسیاری از مسابقات ورزشی  که مهمترین آن اسب دوانی است درصده 16 میلادی در این ورزشگاه صورت گرفته است و ورزشکاران بنام بسیاری را به خود دیده است. حتی می توان آن را جایی دانست که بسیاری از ورزشکاران تولد روز های اوج خود را در آن جا شاهد بوده اند. هم اکنون این محل در اختیار خانواده سلطنتی انگلستان است.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

 

6.    استادیوم ملی پکن (آشیانه پرنده)
این استادیوم در سال 2008 به واسطه المپیک آن دوره ساخته شد و علاوه بر یک ورزشگاه به عنوان یک اثر هنری معماری ماندگار شده است. این استادیوم که به نام آشیانه پرنده نیز شناخته شده است پس از المپیک مدت طولانی است به منظور مسابقات ورزشی کارکردی نداشته است. اما به جهت ساختار و طراحی آن یکی از مکان های مشهور ورزشی شناخته شده است و مورد تحسین است.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

7.    استادیوم یانکی
نام این استادیوم، بازی های زیبای بیسبال را در ذهن متبادر می کند. استادیم یانکی در شهر نیویورک واقع شده است. ابتدا این استادیوم با طرح قبلی خود در سال 1923 ساخته شده است اما پس از بازسازی با طرحی نو و زیبا در سال 2009 به روی عموم باز شده است. استادیوم یانکی سومین استادیوم گران در جهان محسوب می شود.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

8.    لندن، استادیوم  ومبلی
به لحاظ بزرگی و عظمت این ورزشگاه در کل اروپا مقام دوم را دارد و خانه فوتبال در انگلستان محسوب می شود. استادیوم جدید ومبلی در سال 2007 کامل شد. استادیوم جدید که بر اساس طرح قدیم آن که در سال 1923 ساخته شده بود، با گنجایش پذیرش بیش از 90 هزار نفر امکان برگزاری برنامه های فرهنگی را نیز دارا می باشد.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

9.    ژوهانسبورگ، استادیوم شهر فوتبال
محل اخیر برگزاری جام جهانی فوتبال در آفریقای جنوبی است که به عنوان اصلی ترین استادیوم برگزاری این دوره از مسابقات در شهر ژوهاسبروگ به شمار می رفت. این ورزشگاه با گنجایش بیش از 90 هزار نفر بزرگترین استادیوم در آفریقا است.

 

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

10.    پیست اتومبیل رانی موناکا
موناکا پیست اتومبیل رانی است که محلی برای دور هم جمع کردن تمام رانندگان مسابقات فرمول یک  به شمار می رود که سرشار از هیجان است. جاده باریک شهر موناکا نمی تواند تنها به عنوان محل برگزاری مسابقات اتومبیل رانی در نظر گرفته شود اما یکی از مهم ترین و قدیمی ترین مکان های مشهور برای برگزاری این مسابقات محسوب می شود.

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

معروفترین میدان های ورزشی دنیا

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات