تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

شكنجه زن ایرانی در زندان آمریكایی

مجموعه : مجله خبری
شكنجه زن ایرانی در زندان آمریكایی
شهرزاد میرقلی‌خان شهروند ایرانی كه از سال 2007 در آمریكا زندانی است، ضمن اظهار بی‌گناهی، اعلام كرده كه در زندان آمریكا تحت شكنجه قرار گرفته است.
به گزارش فارس، شهرزاد میرقلی‌خان در گفت‎و گو با پرس‌تی‌وی گفت: "دولت امریكا برای انجام كاری مربوط به امور دولتی از من دعوت كرد. آنان حتی برای من بلیت گرفتند؛ ولی در فرودگاه به من دستبند زدند و زندانی‌ام كردند و به هر شكل ممكن به شكنجه‌ام پرداختند. "
میر‌قلی‌خان كه در زمان دستگیری یعنی 3 سال پیش، تنها 26 سال داشت و با اینكه مادر دو كودك است، تاكنون در زندان امریكا به‌سر می‌برد.
آمریكا با این ادعا كه همسر سابق شهرزاد، محمود سیف، سعی داشته عینك‌های دید در شب را از اتریش به ایران صادر كند، شهرزاد را در غیاب او بازداشت و از سوی دادگاه فدرال فلوریدا محكوم به پنج سال زندان كرد.
دو دختر شهرزاد میرقلی‌خان پیش از آزادی سارا امیلی شورد كه به اتهام ورود غیرقانونی به خاك ایران و جاسوسی در بازداشت بود، با وی دیدار كرده بودند.

جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 23 شهریور، سارا شورد را كه به اتهام ورود غیرقانونی به خاك ایران دستگیر شده بود، با قرار وثیقه 500 هزار دلاری آزاد كرد.
سه تبعه امریكایی با نام‌های سارا امیلی شورد 31 ساله، شان مایكل بوئر و جاشوا فلیكس فاتال 27 ساله، در مرداد ماه 1388 (ژوئیه 2009) در مناطق كوهستانی استان كردستان، به اتهام ورود غیرقانونی دستگیر شدند.
تهران درحالی سارا امیلی شورد را با قرار وثیقه‎ای 500 هزار دلاری آزاد كرد كه دولت امریكا تاكنون چندین ایرانی را دستگیر و برای آن‌چه نقض تحریم‌های واشنگتن علیه ایران می‎نامد، زندانی كرده است.
برخلاف رفتار خشن نیروهای امریكایی با ایرانیان بازداشت شده در امریكا، با شهروندان امریكایی زندانی در ایران با وجود این واقعیت كه آنان در معرض اتهاماتی بسیار جدی بودند، به خوبی رفتار شده است.
دولت ایران همچنین بر مبنای اصول انسانی و مبانی اسلامی، با درخواست مادران بازداشت‌شدگان موافقت كرد و به آنان اجازه داد تا با سفر به ایران با فرزندان خود دیدار كنند.

 
 

تبلیغات