تبلیغات

تبلیغات

ماشین حساب کاسیو با شمایل جدید بازمی‌گردد

مجموعه : دانش و فناوری
ماشین حساب کاسیو با شمایل جدید  بازمی‌گردد

به نقل از پایگاه اینترنتی Gizmag ،بسیاری از دانشجویان قدیمی و شاید کنونی ایرانی هنوز هم از ماشین حساب های ساده و یا نموداری کاسیو استفاده می‌کنند و به نوعی برای آنان نوستالوژیک است و خوب این شرکت نیز برای عقب نماندن از قافله زمان اقدام به طراحی نسل بعد ماشین حساب های خود نیز کرده است.

شرکت کاسیو اعلام کرد که نسل بعدی ماشین حساب های نموداری این شرکت برای ارائه نمودارها و داده های اماری به صورت رنگی و با مشخصات پیشرفته ارائه می‌شود  و طبق اعلام این شرکت قرار است ماشین حساب نسل بعد کاسیو با نام Prizm با طراحی بدنه مدرن و ارائه داده‌های آماری با گرافیک و وضوح بالا به دانش آموزان و دانش جویان امکان طراحی نمودار از طریق پس زمینه  برای کشف توابع ریاضی مورد استفاده را بدهد.

ماشین حساب کاسیو با شمایل جدید بازمی‌گردد

از جمله مشخصات ماشین حساب پریزم می‌توان به صفحه نمایش ۳٫۷ اینچی  LCD  و حافظه اصلی با ظرفیت ذخیره سازی ۱۶ مگابایت و همچنین امکان کار تا ۱۴۰ ساعت فقط با استفاده از ۴ باتری آلکالین اشاره کرد.

در این ماشین حساب قابلیتی به نام تابع تصویر وجود دارد که دانش آموزان را قادر می‌سازد که با استفاده از تصاویر صحنه‌های زندگی واقعی به ایجاد نمودار بپردازند و آنان را قادر می‌سازد تا بیش از ۵۵ نوع از تصاویر رنگی از زندگی واقعی مانند اشکال منحنی،پل‌ها و ساختمانهای مدرن  را به صورت نمودار رسم کرده و پس از آن می‌توانند با استفاده از محاسبات رگرسیون به درک بهتر توابع ریاضی استفاده شده دست پیدا کنند.

این ماشین حساب که قرار است با ۴۰ تصویر پیش فرض و همچنین پورت USB برای تبادل اطلاعات با رایانه‌ها و به اشتراک گذاری اطلاعات با دوستان با قیمت ۱۲۹ دلار در ژانویه سال ۲۰۱۱ عرضه شود.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات