تبلیغات

تبلیغات

قانون از نوع بی قانونی : مادر بی گناه ما را آزاد كنید

مجموعه : مجله خبری
قانون از نوع بی قانونی : مادر بی گناه ما را آزاد كنید
به گزارش فارس، دو دختر شهرزاد میرقلی‌خان، زن ایرانی كه در آمریكا زندانی شده است از "باراك اوباما " رئیس جمهور آمریكا خواستند تا بتوانند با مادر خود ملاقات كنند.
ملیكا و ملینا، دختران دوقلوی 14 ساله شهرزاد میرقلی خان به همراه مادربزرگشان در یك برنامه زنده تلویزیونی در شبكه پرس تیوی حاضر شدند و در این برنامه درخواست خود را از رئیس جمهور آمریكا مطرح كردند.
ملیكا به مجری برنامه گفت: ما در حال حاظر در سنی هستیم كه به مادرمان در كنارمان احتیاج داریم. ولی مادر ما بی‌گناه در زندان آمریكا است و ما سه سال است كه مادرمان را ندیده‌ایم.

آمریكا خلاف تمام قوانین حقوق بشری با این ادعا كه "محمود سیف " همسر سابق شهرزاد سعی داشته عینك‌های دید در شب را از اتریش به ایران صادر كند، شهرزاد را در غیاب او بازداشت و از سوی دادگاه فدرال فلوریدا محكوم به پنج سال زندان كرد. حتی اگر همسر او چنین اقدامی كرده باشد، چرا همسرش باید مجازات شود. كدام قانون به دولت آمریكا اجازه چنین جنایتی را می دهد؟1آیا این است معنای دموكراسی و حقوق بشر در آمریكا؟!
ملینا نیز خطاب به رئیس جمهور آمریكا گفت: ما این فرصت را می خواهیم كه با مادرمان ملاقات كنیم. مادر ما بی گناه است و ما می‌دانیم كه او هیچ كار اشتباهی نكرده است.

مادر شهرزاد میرقلی خان نیز كه در این برنامه زنده تلویزیونی حضور داشت در بیان وضعیت دخترش در زندان گفت: او در شرایط بدی در زندان به سر می‌برد. در غذای او برخی اوقات سوسك و حشراتی می اندازند تا او را اذیت كنند. او را تحقیر می كنند. او توسط مقامات زندان تهدید شده در صورت اعتراض، به بخش روانی منتقل می‌شود. به او در زندان توهین می‌شود و به او می‌گویند كه تروریست هستی، تو ایرانی هستی، تو احمق هستی.

مادر شهرزاد در ادامه به مجری برنامه پرس تیوی گفت كه زندانی شدن دخترش برای او بسیار سخت است و تا به حال از ناراحتی چند بار دچار سكته قلبی شده است.

دو دختر شهرزاد میرقلی‌خان پیش از آزادی سارا امیلی شورد كه به اتهام ورود غیرقانونی به خاك ایران و جاسوسی در بازداشت بود، با وی دیدار كرده بودند.

جمهوری اسلامی ایران در تاریخ 23 شهریور، سارا شورد را كه به اتهام ورود غیرقانونی به خاك ایران دستگیر شده بود، با قرار وثیقه 500 هزار دلاری آزاد كرد.

سه تبعه آمریكایی با نام‌های سارا امیلی شورد 31 ساله، شان مایكل بوئر و جاشوا فلیكس فاتال 27 ساله، در مرداد ماه 1388 (ژوئیه 2009) در مناطق كوهستانی استان كردستان، به اتهام ورود غیرقانونی دستگیر شدند.
تهران درحالی سارا امیلی شورد را با قرار وثیقه‎ای 500 هزار دلاری آزاد كرد كه دولت آمریكا تاكنون چندین ایرانی را دستگیر و برای آن‌چه نقض تحریم‌های واشنگتن علیه ایران می‎نامد، زندانی كرده است.

برخلاف رفتار خشن نیروهای آمریكایی با ایرانیان بازداشت شده در آمریكا، با شهروندان آمریكایی زندانی در ایران با وجود این واقعیت كه آنان در معرض اتهاماتی بسیار جدی بودند، به خوبی رفتار شده است.
دولت ایران همچنین بر مبنای اصول انسانی و مبانی اسلامی، با درخواست مادران بازداشت‌شدگان موافقت كرد و به آنان اجازه داد تا با سفر به ایران با فرزندان خود دیدار كنند.

 

تبلیغات