تبلیغات

تبلیغات

2 میلیون دقیقه مكالمه حجاج در 11 روز اول

مجموعه : مجله خبری
به نقل از روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، حسین معدنی، سرپرست تیم اعزامی وزارت ارتباطات به مكه، اظهار داشت: این میزان مكالمه به واسطه یك میلیون و 38 هزار تماس گرفته شده از سوی هموطنان با عربستان و بر عكس، محقق شده است.

وی افزود: طی این مدت و از مجموع مكالمات صورت گرفته، حدود 796 هزار تماس از ایران به عربستان بوده و 242 هزار و 560 تماس از عربستان به ایران صورت گرفته است.
وی كیفیت مكالمات انجام شده را در مقایسه با آمارهای بین المللی، خوب ارزیابی كرد و گفت: اولویت شركت ارتباطات زیرساخت در خصوص ایام حج سال جاری در نظر گرفتن مسیرهای مستقیم بوده است.
معدنی خاطر نشان كرد: بر همین اساس تعداد قابل توجهی كانال ارتباطی و همچنین مسیرهای مختلف برای تحقق ارتباطات با كیفیت در طول ایام حج تمتع سال جاری در نظر گرفته شده است.
وی در خصوص تعداد مراجعات حجاج ایرانی به دفاتر وزارت ارتباطات در مكه و مدینه تصریح كرد: بیشترین مراجعات در خصوص دریافت راهنمایی در مورد مسائل ارتباطی است.
وی با بیان این مطلب كه در این دفاتر همچنین كارت شارژهای سیم كارت همراه اول و ایرانسل نیز عرضه می شود، گفت: در صورت حضور حجاج یا تماس كاروان ها با واحدهای مستقر در مكه و مدینه و اعلام مفقودی سیم كارت، در كمتر از 10 دقیقه سیم كارت جدید برای آن ها صادر و تحویل داده می شود.
 
 

تبلیغات