تبلیغات

تبلیغات

آتش سوزی به سبک لب تاپ سونی

مجموعه : مجله خبری
آتش سوزی به سبک لب تاپ سونی

نیم میلیون لپ‌تاپ سونی در معرض افزایش بیش‌از اندازه دما در تابستان هستند

این خبر دیگر واقعا معرکه است. در شرایطی که سونی ماهانه و حتی به صورت هفتگی از  لپ تاپ های رنگارنگ و جدید خود پرده بر می بردارد به تازگی اعلام کرده که بیش از نیم میلیون  از لپ‌تاپ تولید شده  اش که در سال جاری به فروش رسیده‌اند، شامل نرم‌افزاری می‌شوند که می‌تواند دمای دستگاه را بالا برده و حتی آتش‌سوزی به وجود آورد.
بر اساس اعلام پی سی ورلد شرکت سونی تاکنون ۳۹ مورد شکایت مربوط به افزایش دما در لپ‌تاپ سری Vaio F و Vaio C که از ماه ژانویه تاکنون به فروش رسیده‌اند را دریافت کرده است. افزایش دما در برخی موارد به قدری زیاد بوده که باعث تغییر شکل بدنه لپ‌تاپ شده است.
گفته می‌شود که مقصر اصلی این افزایش دما حفره موجود در نرم‌افزار مدیریت دما برای سیستم BIOS رایانه است. شرکت سونی از کاربران درخواست کرده است تا نرم‌افزار سیستم خود را به‌روز کنند و یا در غیر این صورت، لپ‌تاپ خود را در اختیار نمایندگان این شرکت قرار دهند تا مشکل آن برطرف شود.
این اختلال ۵۳۵ هزار رایانه قابل حمل تولید و فروخته شده توسط شرکت سونی را تحت تاثیر قرار داده و البته این در حالی بوده است که شرکت سونی درخواست بازگرداندن ۶۴۶ هزار لپ‌تاپ خود را صادر کرده است. صد و ۱۱ هزار رایانه دیگری که قرار است در این فرآیند به شرکت سونی بازگردانده شوند، احتمالا می‌توانند این اختلال را به وجود آورند که البته احتمال بروز این مشکل در آن‌ها ضعیف است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات