تبلیغات

تبلیغات

ری مك‌گاورن : جورج بوش جنایتكار جنگی و مایه ننگ مردم آمریكا است

مجموعه : مجله خبری
ری مك‌گاورن : جورج بوش جنایتكار جنگی و مایه ننگ مردم آمریكا است
به گزارش فارس، ری مك‌گاورن، تحلیل‌گر سابق سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریكا در گفت‌وگو با پرس تی‌وی تاكید كرد كه جورج بوش تائید كرده است كه شخصا به درخواست سیا برای اعمال شكنجه غرق‌شدگی پاسخ مثبت داده است.
مك‌گاورن اظهار داشت كه بوش اكنون به دلیل ترس از قوانین دادگاه‌های بین‌المللی از آمریكا خارج نمی‎شود، زیرا او پس از حادثه یازدهم سپتامبر و حمله به برج‌های تجارت جهانی نیویورك با صدور دستور شكنجه جنایات بسیاری را مرتكب شده است.
بوش در كتاب خود با نام "لحظات تصمیم‌گیری " كه سه‌شنبه (18 آبان) روانه بازار خواهد شد، تصریح كرده است كه برای گرفتن اعتراف از "مظنونین به تروریسم " شخصا دستور اعمال شكنجه غرق‌شدگی را صادر كرده است.
مك‎گاورن این موضوع را كه مردم آمریكا رئیس جمهور پیشین خود را به دلیل جنایاتی كه مرتكب شده است محاكمه نمی‌كنند، بسیار خجالت‌آور و مایه شرم‌ساری این كشور دانست.
وی ادامه داد، بوش در حال حاضر از سفر به دیگر كشورهای جهان به دلیل وحشت از محاكمه شدن در دادگاه جنایات جنگی امتناع می‌كند.
بنابر باور مك‌گاورن اكنون اوضاع آمریكا به دلیل این كه رئیس جمهور سابق این كشور شخصا دستور انجام جنایات و تبه‌كاری علیه بشریت را صادر كرده است، بسیار غیرعادی و بی‌سابقه است.
این تحلیل‌گر سابق سازمان اطلاعات و جاسوسی آمریكا همچنین علت صدور دستور برای انجام چنین شكنجه‌های غیرانسانی از سوی بوش را اطمینان وی از بی‌كفایتی دادگاه‌های آمریكا برای تحت تعقیب قرار دادن و محاكمه كردن بوش عنوان كرده است.

به گزارش واشنگتن پست، بوش در كتاب خاطرات خود نوشته است كه وقتی سازمان جاسوسی آمریكا برای شكنجه خالد شیخ محمد، یكی از باصطلاح مظنونین دست داشتن در حملات 11 سپتامبر، برای شكنجه غرق‌شدگی كسب تكلیف كرده است، وی صراحتا به آن پاسخ مثبت داده است.
رییس جمهور پیشین آمریكا در توجیه این دستور غیرقانونی مدعی شد كه محمد مظنون بود كه درباره حملات تروریستی بعدی علیه آمریكا، اطلاعاتی داشته است.
چهل و سومین رییس جمهور ایالات متحده آورده است، اگر باز هم به چنین مواردی بر بخورد همان تصمیم را خواهد گرفت.

 

تبلیغات