تبلیغات

تبلیغات

بیشتر شدن آمار تجاوز به سربازان زن در ارتش آمریكا و افغانستان و عراق

مجموعه : مجله خبری
بیشتر شدن آمار تجاوز به سربازان زن در ارتش آمریكا و افغانستان و عراق
تجاوز و تبعیض بزرگترین مشكل زنان سرباز آمریكایی است و یك‌سوم نظامیان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد 90 درصد از زنان مورد تجاوز قرار می‌گیرند كه 90 درصد از آنان آن را گزارش نمی‌كنند.
تجاوز و تبعیض بزرگترین مشكل زنان سرباز آمریكایی است و یك‌سوم نظامیان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد 90 درصد از زنان مورد تجاوز قرار می‌گیرند.

به گزارش  فارس، وضعیت زنان و كودكان در ایالات متحده نگران‌كننده است. آنان در آمریكا در شرایط نامساعدی زندگی می‌كنند و همواره در معرض خطرات جدی هستند كه زندگیشان را تهدید می‌كند.

زنان، 51 درصد جمعیت ایالات متحده را تشكیل می‌دهند، در‌حالی كه در یكصد‌‌و‌دهمین كنگره ایالات متحده فقط 88 زن مشغول به خدمت هستند. 16 زن در مجلس سنای آمریكا انجام وظیفه می‌كنند كه شامل 16درصد صندلی‌ها می‌شود و 72 زن در مجلس نمایندگان حضور دارند كه 6/16 در‌صد صندلی‌ها را تشكیل می‌دهد. از تاریخ دسامبر 2007، 73 زن پست‌های اجرایی انتخابی ایالتی را در سراسر كشور به‌دست آورده‌اند كه 3/23 درصد پست‌های قابل دسترس را شامل می‌شود. سهم زنان در قوه مقننه 7/23درصد است در جولای 2008، در بین 100 شهر بزرگ ایالات متحده، تنها 11 شهردار زن بودند.

* محرومیت 64 میلیون زن شاغل از بیمه درمانی

تبعیض جنسیتی در استخدام بسیار جدی است. كمیسیون فرصت‌های برابر برای اشتغال در ایالات متحده اعلام كرده است كه در سال 2007، 24826 شكایت راجع به تبعیض جنسی در‌یافت كرده است كه 1/30 درصد كل شكایات علیه تبعیض را شامل می‌شود. همچنین در سال مالی 2008، تعداد شكایت‌های ناشی از تبعیض در محیط كار به 95 هزار و 402 مورد رسیده است كه نسبت به سال پیش از خود 15 درصد افزایش نشان می‌دهد. درصد بسیار بالایی از این شكایت‌ها به تبعیض جنسیتی باز می‌گردد.

تعداد رو‌به‌ رشدی از زنان، به‌دلیل باردار بودن و یا امید به بارداری با رفتار ناشایست و غیر‌منصفانه كارفرمایان روبرو شده‌اند. مطابق آمارهای اداره آمار ایالات متحده كه در آگوست 2008 منتشر شد، میانگین درآمد زنانی كه در سال 2007 به‌طور تمام‌وقت كار می‌كردند 102/35 دلار آمریكا بود كه این رقم تنها 78 درصد میانگین درآمد مردان كه 113/45 دلار بود را شامل می‌شود.

در این میان، میانگین دارایی زنان سفید‌پوست بین سنین 36 تا 49 سال 42 هزار و 600 دلار بوده درحالی كه این میزان برای زنان رنگین‌پوست تنها پنج دلار است. با پایان سال 2008 میلادی، 7/28 درصد از خانوارهایی كه سرپرست آنها زن بوده است در شرایط فقر به‌سر می‌برده‌اند. حدود 64 میلیون زن شاغل در آمریكا كه 70 درصد از نیروی كار مؤنث این كشور را تشكیل می‌دهند از بیمه درمانی محرومند یا اینكه پوشش بیمه‌ای آنها به حد كفایت نیست و نمی‌توانند به‌دلیل هزینه‌های بالا از خدمات درمانی مناسب بهره‌مند شوند. میزان بیكاری زنان بزرگسال رو‌ به رشد است. این میزان در نوامبر 2008 به 5/5 درصد رسید.

* یك سوم زنان بیمار اورژانسی قربانیان خشونت خانگی

زنان آمریكایی قربانیان خشونت خانگی و خشونت جنسی هستند. آمارها نشان می‌دهند كه یك‌سوم زنانی كه به معالجه اورژانسی نیاز پیدا می‌كنند، قربانیان خشونت خانگی هستند. واحد آمار دادگستری آمریكا به نشانی اینترنتی bjs.ojp.usdoj.gov در سال 2009 نشان داد كه حدود 25 درصد از قتل زنان در این كشور در سال 2007 تا 2008 توسط زوج‌های آنان صورت گرفته درحالی كه این آمار برای مردان چهار درصد است.

خشونت جنسی، تهدیدی جدی برای زنان آمریكایی است. گزارش‌ها حاكی از آن است كه ایالات متحده بالاترین میزان تجاوز به عنف را در بین كشور‌هایی كه چنین آمارهایی را منتشر می‌كنند، داراست. میزان تجاوز به عنف در آمریكا 13 برابر بیشتر از انگلستان و 20 برابر بالاتر از ژاپن است.
به گزارش پایگاه خبری Now.org در ایالات متحده زنان جوان كم‌درآمد در سنین بین 20 تا 24 سال بیشتر در معرض خشونت‌های خانگی و آزارهای جنسی قرار دارند و در هر 2 دقیقه یك نفر قربانی تجاوز می‌شود. پایگاه خبری Now.org مستندات جالب دیگری نیز دارد. هرساله 8/4 میلیون نفر زن در آمریكا مورد ضرب‌ و ‌شتم قرار می‌گیرند. زنان جوان اقلیت‌های مذهبی در معرض خطر‌های ناشی از سو‌ءاستفاده‌های جنسی یا ضرب ‌و ‌شتم هستند.

*تجاوز به 20 درصد دختران دانشجوی آمریكایی

از هر پنج دختر دانشجوی آمریكایی یك نفر مورد تجاوز قرار گرفته است و تنها كمتر از پنج درصد از این موارد به پلیس گزارش می‌شود. آمارها همچنان حكایت از عمق فاجعه در آمریكا دارد. به نوشته پایگاه خبری «آلترنت» در این كشور هر 6 دقیقه یك زن مورد سوء‌استفاده جنسی قرار می‌گیرد. در این كشور هر 15 ثانیه مورد ضرب‌ و ‌شتم گزارش شده است. تجاوز جنسی به زنان بومی در ایالات متحده شایع است. برخی از زنانی كه توسط سازمان عفو بین‌الملل مورد مصاحبه قرار گرفته‌اند، اظهار داشته‌اند كه در جامعه خودشان كسی را نمی‌شناسند كه تجربه خشونت جنسی نداشته باشد.
آمارها نشان می‌دهد كه كمیسیون فرصت‌های برابر برای اشتغال 12510 شكایت راجع به آزار و اذیت جنسی در سال 2007 دریافت داشته است كه 84 درصد این شكایت‌ها را زنان ارائه داده‌اند.

* تجاوز به 90 درصد سربازان زن آمریكایی

تجاوز و تبعیض بزرگترین مشكل زنان سرباز آمریكایی است و یك‌سوم نظامیان مورد تجاوز قرار گرفته‌اند و بررسی‌ها نشان می‌دهد 90 درصد از زنان مورد تجاوز قرار می‌گیرند كه 90 درصد از آنان آن را گزارش نمی‌كنند. بنابر گزارشی كه پنتاگون منتشر كرده است، در سال 2008 در حوزه نیروهای نظامی آمریكا 2900 مورد تجاوز جنسی گزارش شده است كه نسبت به سال ماقبل 9 درصد افزایش نشان می‌دهد. در این بین تنها 292 مورد به دادگاه نظامی انجامیده است. همین گزارش تصریح دارد كه رقم واقعی می‌تواند 5 تا 10 برابر این آمار باشد. به گزارش رویترز، طی مصاحبه‌هایی كه با 40 زن شاغل در بخش نظامی آمریكا به‌ عمل آمده است، 10 نفر اظهار داشته‌اند كه مورد تجاوز جنسی واقع شده‌اند، 5 نفر اظهار داشتند كه مورد حملاتی واقع شده‌اند كه هدف از آنها تجاوز بوده و 13 نفر گفتند كه مورد اذیت و آزار جنسی قرار گرفته‌اند.

بنا‌بر گزارش یو‌.‌اس‌.‌ای‌.‌تو‌.‌دی در تاریخ 28 اكتبر 2008، از هر 7 زن سرباز افغانی یا عراقی كه برای مراقبت‌های پزشكی به مركز امور سربازان مراجعه كرده‌اند، یك زن گفته است كه در طول دوره خدمت نظامی مورد تجاوز و آزار و اذیت جنسی قرار گرفته است. بیش از نصف این زنان اختلال روحی شدید دارند.

* جوانان زیر 18 و 18 ساله بیش از یك‌سوم جمعیت فقیر آمریكا را تشكیل می‌دهند

تعداد رو به‌رشدی از كودكان در فقر زندگی می‌كنند. كودكان زیر هجده سال یك‌سوم افراد فقیر را در ایالات متحده تشكیل می‌دهند. آمار‌ها نشان می‌دهند كه در پایان سال 2007 میزان فقر كودكان زیر 18 سال، به 18 درصد رسیده است، در‌حالی كه در 2006 این میزان 4/17 درصد بوده است. وزارت كشاورزی آمریكا در تاریخ 17 نوامبر 2009 گزارشی را در پایگاه خبری «واشنگتن پست» منتشر كرد كه براساس آن 7/16 میلیون كودك و یا به‌عبارت دیگر یك‌چهارم كل كودكان آمریكایی در سال 2008 غذای كافی نداشته‌اند. سازمان حمایت از امور تغذیه كودكان در آمریكا در مقاله‌ای كه در تاریخ 7 می 2009 در پایگاه اینترنتی این سازمان منتشر شد، گزارش كرد: بیش از 5/3 میلیون كودك زیر 5 سال در آمریكا با گرسنگی و یا سوءتغذیه مواجه هستند كه این رقم 17 درصد از كل جمعیت كودكان زیر 5 ساله در آمریكا را به خود اختصاص داده است. در 11 ایالت آمریكا این امكان وجود دارد كه بیش از 20 درصد از كودكان جانشان را به‌خاطر گرسنگی از دست بدهند كه این میزان در ایالت لوئیزیانا در حدود 2/24 درصد است. به گزارش واشنگتن پست در تاریخ 11 سپتامبر، جوانان زیر 18 و 18 ساله بیش از یك‌سوم جمعیت فقیر آمریكا را تشكیل می‌دهند. براساس آمار و ارقامی كه در پایگاه اینترنتی «اداره سرشماری» آمریكا موجود است تعداد جوانان زیر 18 و 18 ساله‌ای كه در فقر به‌سر می‌برند از 3/13 میلیون نفر در سال 2007 به 1/14 میلیون نفر در سال 2008 افزایش یافته است. خبرگزاری «سی.ان.ان» در تاریخ 10 مارس 2009 گزارش كرد: براساس آمار و ارقام منتشر شده در مركز ملی رسیدگی به امور افراد بی‌خانمان در آمریكا، از سال 2005 تا 2006 بیش از 5/1 میلیون كودك آمریكایی بی‌سرپناه بوده‌اند و یا به‌عبارت دیگر از هر 50 كودك یكی از آنها در خیابان‌ها آواره بوده‌اند كه سن 42 درصد از آنها كمتر از 6 سال بوده است و بیشترشان كودكان سیاه‌پوست آمریكایی و یا سرخ‌پوست بوده‌اند.

* محرومیت 9/9درصد جمعیت آمریكا از بیمه خدمات درمانی

طبق گزارشی كه در 14 اكتبر 2008 ازسوی پروژه خانواده‌‌های كودكان كار منتشر شده است، یك‌سوم كودكان در سال 2006 در خانواده‌هایی با كار كم‌درآمد زندگی می‌كنند. در شهر نیویورك 6/41 درصد كودكان خانواده‌های تك‌سرپرست در زیر خط فقر زندگی می‌كنند. به گزارش واشنگتن پست در تاریخ 21 سپتامبر 2009، تقریباً یك‌دهم كودكان در آمریكا در سال 2008 تحت پوشش بیمه خدمات درمانی نبوده‌اند. براساس گزارش‌های رسیده در حدود 3/7 میلیون كودك و یا 9/9 درصد از كل جمعیت آمریكا در سال 2008 بیمه خدمات درمانی نداشته‌اند.

به گزارش «مجله جهانی سلامت» در تاریخ 30 اكتبر 2009 و براساس تحقیقی كه توسط «جان هاپكینز» در مؤسسه تخصصی كودكان صورت گرفت، مشخص شد كه این امكان وجود دارد كه كمبود خدمات درمانی در مدت زمانی كمتر از دو دهه به مرگ تقریباً 17 هزار كودك آمریكایی كه در بیمارستان‌ها بستری هستند، منجر شود. مركز كنترل و پیشگیری بیماری‌ها در آمریكا در مقاله‌ای كه در تاریخ 13 نوامبر 2009 در پایگاه خبری «وال استریت ژورنال» منتشر شد، گزارش كرد: آنفولانزای خوكی در حدود 8 میلیون كودك و نوجوان زیر 18 سال در آمریكا را از آوریل تا اكتبر 2009 مبتلا كرده است كه 540 نفر از آنها بر اثر این بیماری جانشان را از دست دادند و این بیماری بدون حمایت خدمات درمانی از كودكان عده بیشتری را قربانی می‌كند.

 

تبلیغات