تبلیغات

تبلیغات

ایران در اعزام زائران به عراق تجدید نظر میکند

مجموعه : مجله خبری
ایران در اعزام زائران به عراق تجدید نظر میکند
به گزارش خبرنگار اعزامی خبرگزاری فارس به مكه مكرمه حجت الاسلام والمسلمین سیدعلی قاضی عسگر در گفتگویی خبری درباره عمل تروریستی اخیر اتفاق افتاده در كربلای معلی ضمن ابراز تأسف و تسلیت به خانواده شهدای این واقعه و آرزوی بهبود مجروحان این حادثه، گفت: این حركت نشان از عمق كینه استكبار نسبت به اسلام دارد.
وی افزود: این افراد به عنوان زیارت عتبات عالیات به عراق رفته بودند و هیچ قصد دیگری جز این كار نداشتند، ولی در عین حال دشمن برای چنین افرادی برنامه ریزی می كند و با اینگونه بمب گذاری ها افراد را به شهادت می رساند.
وی هدف از انجام چنین كارهایی را ایجاد اخلال در اقتدار عراق عنوان كرد و گفت: هدف از این كار این است كه اقتدار عراق جا نیفتد؛ چون اكثریت عراق شیعه است و این كشور از نظر منابع نفتی، كشاورزی و گردشگردی كشور با استعداد و غنی است.
قاضی عسگر عنوان كرد: با این وجود حزب الله در لبنان اقتدار یافته است، ایران هم كه مقتدرانه حضور دارد و اگر عراق هم به عنوان یك كشور شیعی اقتدار كامل بیابد دیگر نفوذ شیعه در جهان برای استكبار جهانی قابل كنترل نخواهد بود.
سرپرست حجاج ایرانی اظهار كرد: این در حالی است كه ما قصد خیرخواهی نسبت به دیگر كشورها داریم مانند مسئله بوسنی، فلسطین و پاكستان كه اكثرشان سنی هستند ولی ما باز هم به آنها كمك و خدمت كردیم و برای ما مسئله شیعه و سنی مطرح نیست بلكه مهم برای ما حفظ اسلام است و استكبار از این مسئله جلوگیری می كند.
نماینده ولی فقیه در امور حج و زیارت در خاتمه ابراز امیدواری كرد كه نخبگان و دولتمردان عراق با اقتدار مستقر شوند و دولت خود را استوار كنند تا امنیت كامل در كشورشان حاكم شود.
وی تأكید كرد: اگر عراق چنین كاری انجام ندهد و امنیت را برقرار نكند طبیعتا ما در مسئله اعزام زوار به این كشور تجدید نظر خواهیم كرد.
 

تبلیغات