تبلیغات

تبلیغات

دوست ندارم پسرم مثل خودم فوتبالیست شود

دوست ندارم پسرم  مثل خودم فوتبالیست شود

او را باید جزء معدود بازیكنان فوتبال دانست كه با اینكه سابقه بازی در هر دو تیم پرسپولیس و استقلال را دارد، اما مورد احترام تماشاگران هر دو تیم است. محمد محمدی كه 5 سال در پرسپولیس توپ میزد با انتقال به استقلال جزء بازیكنانی است كه پیراهن هر دو تیم سرخابی را به تن كرده است. با این حال او در دربی 69 هیچ شعار بدی از سوی تماشاچیان پرسپولیسی نشنید. به بهانه درخششهای اخیر او در استقلال و بازی خوبش در دربی با وی گفتگو كردیم.

فوتبال از 41 سالگی

متولد 17 آبان 1356 در تهران و متاهل هستم. یك پسر 10 ساله به نام مهران دارم و ساكن غرب تهران میباشم. فوتبال را از سال 70 در تیم نوجوانان گسترش سایپا شروع كردم. دو سال در بهمن بودم، چهار سال در سایپا و یك سال هم در برق شیراز فوتبالم را ادامه دادم. سپس پنج سال در پرسپولیس توپ زدم. بعد از حضور در پرسپولیس یك سال در استیلآذین و دو سال در پیكان حضور داشتم و امسال هم دومین سال حضورم در استقلال است.

پسرم فوتبالیست نیست

هیچ علاقهای ندارم پسرم فوتبالیست شود. شرایط الان فوتبال را كه میبینم اوضاع را برای فوتبالیست شدن پسرم مساعد نمیبینم. خوشبختانه مهران هم نه استعداد فوتبال را دارد نه علاقه آن را. الان هر پسری یك شوت به توپ میزند پدرش میگوید پسرم «لیونل مسی» است، اما من امیدوارم مهران هیچوقت استعداد فوتبال را هم پیدا نكند. بیشتر دوست دارم او به علایقش كه بسكتبال و بدمینتون است بپردازد و در این راه به او كمك میكنم.

نقش همسر

من سال 77 ازدواج كردم. معتقدم فوتبالیست یا باید قبل از شروع دوران حرفهایاش ازدواج كند یا بعد از آن. زمان ازدواج، من هنوز به دوران حرفهایام نرسیده بودم. الان ما سه روز سه روز بازی داریم، در لیگ آسیا مجبور به مسافرت هستیم. اردوهای خارجی، سفرهای داخلی، دوران بدنسازی و… همه باعث میشود از خانواده دور باشم یا گاهی همسرم باید به خاطر بازی زودتر ناهار را آماده بكند. همه هماهنگیها با خانم خانه است. زمان ازدواج من شرایط فوتبالم مثل الان نبود، اما همسرم شرایط را پذیرفتند و نقش بسزایی در پیشرفت من داشتند كه از او تشكر میكنم.

چرا دروازهبان شدم

سال 69 بود كه آقای فیروز كریمی مربی من در تیم گفتند دروازهبانها از صف بیرون بیایند. چون صف آنها خلوت بود من هم بیرون آمدم و این طور بود كه دروازهبان شدم (خنده). البته علاقه داشتم اما هیچوقت تصمیمی برای بازی در این پست نگرفته بودم چون فیزیكم به گلری نمیخورد. چاق و قد كوتاه بودم، اما شیطنتهای من عاملی شد تا مربیان آن زمان من، آقایان لارودی و كریمی حمایت كنند تا دروازهبان بشوم و در همین پست ماندم.

استقلال و پرسپولیس

هم از شرایطم در پرسپولیس راضی بودم و هم حالا در استقلال. من دوران جوانی خودم را در پرسپولیس گذراندم، اما در استقلال به بالای 30 سال و پختگی رسیدم. در هر دو تیم سالهای خوبی را گذراندم. در پرسپولیس زمان خوبی برای كسب تجربه بود چرا كه كنار بازیكنانی چون داوود فنایی، افشین پیروانی، رضا شاهرودی و… حضور داشتم. الان هم بهترین روزهای زندگیام را در استقلال سپری میكنم و در گلری سعی میكنم بیشتر از مغزم استفاده كنم.

حاشیه تیمهای بزرگ

تیمهای بزرگ حاشیه دارند. طبیعتا تیمهایی كه مدیر، مربی و بازیكن بزرگ دارند، همین است. پرسپولیس و استقلال طرفداران زیادی دارند و آنها میخواهند لحظه به لحظه از تیم خودشان باخبر باشند. این قضیه باعث میشود كوچكترین خبری از این دو تیم دریغ نشود و طبیعی است در خیلیها علاقه دارند در این موج قرار بگیرند هر چند خیلیها هم آرامش را ترجیح میدهند.

آرامش در زندگی

اینكه میگویند اكثر دروازهبانها اهل جنجال و حاشیه هستند شاید تا حدودی درست باشد، اما در مورد من صادق نیست. من نه تنها در فوتبال بلكه در زندگی هم محیط آرام و آرامش را میپسندم.

تیمملی و تنها دو سه بازی

علیرغم سابقه زیاد باشگاهی تنها دو سه بازی ملی دارم. سابقه زیادی در تیمملی دانشجویان دارم اما در تیمملی خیلی به من فرصت داده نشد. از 19 سالگی در اردوهای تیمملی بودم اما همیشه پشت خط ماندم. شاید این شانس من باشد كه اینگونه برایم رقم خورده شاید هم سلیقه مربیان. در هر صورت امیدوارم در سالهای باقیمانده بیشتر در تیمملی به من اعتماد شود.

گل قشنگ

گل قشنگ زیاد خوردم اما بدترین گلی كه خوردم و هیچ وقت فراموش نمیكنم در سال 79 بود. در بازی برق شیراز با فولاد كه بازیكن فولاد توپ را بلند شوت كرد و من خواستم توپ به زمین بخورد بعد آن را بگیرم كه زمین پرچاله حافظیه باعث شد توپ از بالای سرم وارد دروازه شود.

تصمیم درستی بود

ممنوعیت استفاده از دروازهبان خارجی در لیگ برتر یكی از تصمیمات درستی بود كه گرفته شد. حاصل آن داشتن دروازهبانان آمادهای چون رحمتی، گردان و… است. البته الان اكثر دروازهبانهای ما جوان هستند كه در سالهای بعد بیشتر از آنها خواهید شنید.

سال خوب برای استقلال

سال خوبی در انتظار استقلال خواهد بود. ما نفرات خوبی داریم و تا اینجا هم بد نتیجه نگرفتیم، اما فكر میكنم الان فقط به 65 درصد آمادگی رسیدهایم و هنوز كار داریم. برای حضور قدرتمند در آسیا باید خیلی بهتر از این باشیم. با این حال امیدوارم امسال یك جام برای استقلالیها بیاوریم.

 

حرفه اصلی

حرفه اصلی من فوتبال است و به جز آن شغل مهمی ندارم. اگر فوتبالیست نمیشدم دوست داشتم كار دفتری انجام میدادم و شاید هم كار آزاد…

سرازیری فوتبال

متاسفانه فوتبال ما در یك سرازیری شدید افتاده است. فینالیست شدن تیمهایی چون ذوبآهن در لیگ قهرمانان آسیا هم مقطعی و جرقه است. ما باید فوتبالمان را از ریشه درست كنیم، از پایه، از تیمهای نوجوانان و مدارس فوتبال. بحث استفاده از مربی خارجی هم خوب است، اما باید كاشت تا برداشت كرد. متاسفانه ما پول نان و پنیر را میدهیم، اما توقع داریم مزه چلوكباب بدهد. شاید یك بار مزه چلوكباب بدهد، اما همیشه این طور نیست. نمیشود با كمكاری و تقلب به جایی رسید.

من و وحید

متاسفانه برخیها دوست دارند بیدلیل رابطه من و وحید طالبلو را تیره جلوه بدهند در حالی كه ما رابطه خوبی با هم داریم و هر كس بهتر باشد، درون دروازه استقلال قرار میگیرد. به نظر من ذخیره و فیكس معنا ندارد. من رقیب خوب را میپسندم و همیشه دوست داشتم، رقیب سرسختی داشته باشم. در پرسپولیس با فرشید كریمی، در پیكان با رودباریان، در استیلآذین با میرزاپور و در استقلال با طالبلو رقابت كردهام و هیچ وقت از این رقابت نترسیدم.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات