تبلیغات

تبلیغات

چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

مجموعه : عکس های طبیعت
چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

پیشرفت علم و تکنولوژی ، به انسان کمک کرده است تا تحقیق و بررسی های خود را از جای جای کره زمین صورت دهد و هر روزه وسعت این کار را گسترش دهد.

به گزارش بانکی دات آی آر در گزارش اول آشنایی با طبیعت بکر دنیا شمارا با برخی از مناطق دست نخورده طبیعت جهان که به وسیله علم و تکنولوژی کشف شده آشنا کردیم در قسمت دوم این گزارش شما را با برخی دیگر از این نواحی آشنا می کنیم.

بلندی های گنگ خوار در بهتان

 

چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

در ارتفاع 7570 متری از سطح دریا ، بلندی های گنگ خوار، یکی از مرتفع ترین کوه هایی به شمار می رود که تا به حال توسط کوهنوردان فتح نشده است. تا به حال 4 گروه کوهنوردی از صعود به این بلندی ها باز ماندند. در این میان نیز دولت بهتان به دلایل عقاید مذهبی صعود به این بلندی ها را ممنوع اعلام کرده است و بدین ترتیب کوه های گنگ خوار در آینده نزدیک فتح نخواهد شد و از معدود مکان هایی باقی خواهد ماند که قدم انسان به آن باز نشده است.

کوه یخی ، گرین لند

 

چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

 

گرین لند به معنی سرزمین سبز است.اما برخلاف نامش،81 درصد آن از یخ پوشیده شده است و سالیان است که کم جمعیت ترین کشور دنیا محسوب می شود. این درحالی است که خانه های این منطقه بر روی همین کوه های یخی ساخته شده است. در مجموع این منطقه به علت آب وهوای  سرد و یخبندان برای زندگی انسان مناسب نیست. بدین جهت است که  چندان به دست انسان تخریب نشده و در عوض به مکانی برای گروه های محققین به جهت انجام تحقیقات علمی تبدیل شده است.
شمال غرب سیبری

 

چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

 

سیبری تقریبا تمام شمال قاره آسیا را پوشش داده است ، به نحوی که غرب آن پوشیده از یخ است ولیکن مرکز و شرق آن منطقه کوهستانی است. بیشتر جمعیت سیبری در غرب این منطقه ساکن هستند. هر ساله عده ای زیادی از مردم و محققین برای آشنا شدن هر چی بیشتر با این منطقه بدان سفر می کنند.
کوه های شمال کلمبیا

 

چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

 

کوه های شمال کلمبیا از جمله مکان هایی بود که توسط انسان رصد نشده و به درستی کشف نشده بود تا این اواخر که گروه علمی بیولوژیستی عازم این سفر پر خطر شده و به دستاوردهایی جدیدی درباره این منطقه کوهستانی بکر و زیبا رسیده اند. همچنین گونه های جدیدی از گیاهان نیز در این منطقه یافت شده است.
ناحیه مرکزی، گینه نو

 

چند مکان حیرت انگیز دنیا !! + عکس

 

ناحیه مرکزی در کوه های بلند جنگلی در گینه نو است که منطقه حفاظت شده اعلام گردیده است. در این جنگل های گونه های خاص وکمیابی از پرندگان و حیوانات محافظت می شوند.در عین حال، فعالیت های حفر معدن تا حدودی اکوسیستم این منطقه را تهدید کرده  و در معرض آسیت قرار داده است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات