تبلیغات

تبلیغات

زندان کار مایکروسافت در چین ( تصویری)

مجموعه : مجله خبری
زندان کار مایکروسافت در چین ( تصویری)

گزارش یک سازمان آمریکایی نشان می دهد که مایکروسافت برای تولید محصولات سخت افزاری خود از نوجوانان چینی همانند برده بهره کشی می کند.

“ما همانند زندانی هستیم. ما زندگی نداریم و فقط کار می کنیم.” این جملات در آغاز گزارشی آمده است که کمیته ملی کار (NLC) آمریکا به تازگی از وضعیت کارگرانی که برای شرکتهای بزرگ فناوری چون مایکروسافت کار می کنند منتشر شده است. NLC یک سازمان عام المنفعه دفاع از حقوق کارگران است.

این گزارش در پی انتشار تعدادی عکس بر روی سکوی اشتراک گذاری عکس یاهو (فلیکر) از جزئیات وضعیت کار در تاسیسات KYE در گوانگ دانگ چین انجام شد. این عکسها به صورت مخفیانه گرفته شده اند چرا که مسئولان این کارخانه چینی به هیچ وجه اجازه عکسبرداری از شرایط داخلی این کارخانه را نمی دهند. این شرایط غیرانسانی در گزارش NLC تشریح شده است.

زندان کار مایکروسافت در چین ( تصویری)
به گزارش خبرگزاری مهر، در کارخانه KYE هر روز (حتی روز تعطیل) تعداد بسیار زیادی از تولیدات انفورماتیکی پر استفاده در دنیای فناوری امروز از ماوس تا وب کم و سخت افزارهای کنسول بازی ایکس باکس مونتاژ می شوند.

در حاضر تعداد بسیار زیادی از شرکتهای خارجی در راس این تولیدات چینی قرار دارند و در راس تمام این شرکتها، غول فناوری دنیا ایستاده است. در حقیقت مایکروسافت با در اختیار داشتن ۳۰ درصد از مجموع این تولیدات بزرگترین شرکت خارجی است که در توسعه این برده داری معاصر نقش دارد و پس از آن شرکتهای “اچ. پی”، سامسونگ، ایسر و “لاجی تک” قرار دارند.

محصولاتی که این شرکتهای بزرگ به عنوان سند افتخارات خود در بازارهای دنیا عرضه می کنند در حقیقت حاصل دسترنج نوجوانان و جوانان چینی بین سنین ۱۴ تا ۲۵ سال است.

ساعت کار این جوانان جنایت آمیز و از ۰۷:۴۵ صبح تا حدود ۱۱ شب است و حقوق آنها تنها ۶۵ سنت در هر ساعت است که با کسر هزینه ناهار به ۵۲ سنت کاهش می یابد.

زندان کار مایکروسافت در چین ( تصویری)
گروهی متشکل از ۲۰ تا ۳۰ کارگر نوجوان باید در حدود ۱۲ ساعت ۲ هزار ماوس مایکروسافت را بسازند.

گرمای داخل کارخانه غیرقابل تحمل است چرا که روسا تنها زمانی دستگاههای خنک کننده و تهویه را روشن می کنند که کسی بخواهد برای بازدید بیاید.

به گزارش مهر، به دلیل فشردگی کار امکان رفتن به دستشویی وجود ندارد و حدود هزار کارگر جوان در فضایی به وسعت هزار متر مربع در کنار می نشینند و محصولات غول فناوری را تولید می کنند.

زندان کار مایکروسافت در چین ( تصویری)پس از انتشار گزارش NLC، سخنگوی غول مایکروسافت اظهار داشت: “ما در حال بررسی گزارش NLC هستیم و یک درخواست رسمی برای بررسی وضعیت کارگران چینی تنظیم کرده ایم. ما در برخورد با این مشکل بسیار جدی هستیم و تصمیمات درستی در حل آن اتخاذ می کنیم.”

خانه ردموند تاکید کرده است که به معاهدات و پیمانهای حقوق کارگری پایبند است و براساس آن ساعت کار حداکثر ۱۲ ساعت در روز است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات