تبلیغات

تبلیغات

چاقو کشی در جشنواره تئاتر یک بازیگر را روانه بیمارستان کرد

مجموعه : مجله خبری
آخرین نیوز: در اختتامیه بیست و دومین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در یاسوج شب گذشته ، درگیری فیزیکی صورت گرفت كه این امر به مجروح شدن یکی از هنرمندان یاسوجی منجر شد كه در هنگام این اتفاق معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی نیز حضور داشت.

 این حادثه زمانی رخ داد که جمعی از هنرمندان بعد از اعلام برگزیدگان این جشنواره به محل حضور حمید شاه‌آبادی معاون هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی رفته و اعتراض خود نسبت به داوری به وی اعلام کردند.

در این میان معترضین توسط نیروهای حراست مجموعه به بیرون منتقل شدند كه در حیات اداره كل ارشاد استان ، معترضان با هم به درگیری فیزیکی پرداخته که این امر به مجروح شدن شدید فرزاد عدالت یکی از هنرمندان کهگیلویه و بویر احمد منجر شد.

به گزارش صداقت ،به گفته شاهدان چند نفر با استفاده از چاقو و قمه به فرزاد عدالت حمله برده و وی را به شدت مجروح کردند.

معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در مورد این حادثه و اعتراض به داوری جشنواره با انتقاد از نحوه برخورد معترضین گفت : بهتر بود معترضین به داوری، از راه قانونی اعتراض خود را اعلام می‌کردند و ما متولیان نیز به طور حتم به همه اعتراض ها رسیدگی می کردیم.

مجید امرایی عضو هیات داوران بیست و دومین جشنواره تئاتر استانی کهگیلویه و بویراحمد در این زمینه به خبرنگار صداقت نیوز گفت: بعد از 21 سال برگزاری با كیفیت این جشنواره ، در این دوره عده ای كه هنرمند هم نبودند در حیات اداره كل ارشاد درگیری ایجاد كرده و این جشنواره را به حاشیه كشیدند .

به گفته وی 3 نفر به نامهای آقایان "ن" ، "ش" و "م" مسبب اصلی این اغتشاش بوده اند كه مراجع قضایی در حال تعقیب آنها می باشند .

وی افزود: فردی هم كه به فرزاد عدالت با چاقو حمله ور شده و وی را زخمی كرده توسط حراست مجموعه دستگیر شده است.

وی یادآور شد این افراد قصد اعتراض به داوری را نداشته و انگیزه های دیگری را دنبال می كردند.

دكتر قطب الدین صادقی دیگر عضو هیات داوران این جشنواره و عضو فرهنگستان زبان و ادب فارسی هم  با تایید اینكه اغتشاشگران به نتایج داوری معترض بوده اند به خبرنگار صداقت نیوز گفت : این افراد در اندیشه رقابت قبیله ای هستند و دچار محرومیت فرهنگی هستند . این افراد سطحی نگر با این عمل خود ماسك های فرهنگی خود را كنار زده و هویت خود را نشان دادند. وی در پایان خواستار برخورد شدید با این افراد شد.

 

تبلیغات