تبلیغات

تبلیغات

320 هزار تهرانی از اینترنت پرسرعت ADSL استفاده می‌كنند

مجموعه : مجله خبری
طبق آخرین آمار سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، تا آخر مهرماه جاری، یك میلیون و 165 هزار و 309 پورت توسط مجموعه شركت‌های بخش خصوصی دارای پروانه خدمات انتقال داده‌ها در كل كشور نصب شده كه از این تعداد 677 هزار و 163 پورت توسط كاربران در حال بهره‌برداری است.

به گزارش ایسنا، این آمار كه به‌صورت ماهانه توسط رگولاتوری تهیه می‌شود به جدول منصوبه – دایری شهرت دارد كه منصوبه به معنی تعداد پورت‌های ADSL نصب شده در مراكز مخابراتی است و دایری، پورت‌هایی هستند كه هم اكنون زیر بار رفته و كاربر از آن استفاده می‌كند.

بنابر گزارش روابط عمومی گروه شركت‌های انتقال داده‌های پرسرعت (PAP)، تعداد پورت‌های استان تهران تا آخر مهرماه سال جاری توسط گروه‌ شركت‌های ندا 407 هزار و 962 پورت بوده است كه از این تعداد 267 هزار و 170 پورت دایر شده است.

چندی پیش هم روابط عمومی شركت مخابرات استان تهران اعلام كرد كه 60 هزار پورت اینترنت پرسرعت در تهران توسط مخابرات به تهرانی‌ها واگذار شده كه با جمع پورت‌های دایری توسط شركت‌های PAP و مخابرات استان تهران، تعداد كاربران اینترنت ADSL به بیش از 320 هزار كاربر می‌رسد.

تعداد پورت‌های منصوبه توسط شركت‌های بخش خصوصی در شهر تهران هم طبق این گزارش، 333 هزار و 633 پورت است كه از این تعداد 232 هزار و 202 پورت در حال بهره‌برداری است.

گروه شركت‌های ندا اظهار امیدواری كرده كه با تعامل و همكاری پررنگ‌تر از سوی شركت مخابرات ایران بتواند نیاز و تقاضای روزافزون اینترنت پرسرعت در تمام نقاط كشور و شهر تهران را تامین كرده و عطش این بازار را مرتفع سازد.

 

تبلیغات