تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

انگلیس ها مقام اول مصرف مواد مخدر در اروپا

مجموعه : مجله خبری
آژانس مبارزه با مواد مخدر اتحادیه اروپا اعلام كرد: آمار مصرف مواد مخدر در این قاره در سال های اخیر رشد قابل توجهی داشته است و انگلیس مقام نخست را دراین باره كسب كرده است.

شبکه خبر، در گزارش سالانه آژانس مبارزه با مواد مخدر اتحادیه اروپا آمده است، تنها آمار افرادی که به سبب مصرف کوکائین، در سال دو هزار و هشت در اروپا جان دادند، هزار نفر بوده است.

در این گزارش که متن آن امروز در رم منتشر شد، همچنین آمده است، چهارده میلیون نفر از افراد پانزده تا شصت و چهار سال در اروپا مصرف کوکایین را تجربه کرده اند که از این تعداد، چهارمیلیون نفر در سال گذشته بوده است.

در این آمار به رشد قابل توجه مصرف کنندگان کوکایین در انگلیس اشاره شده و آمده است، میزان مصرف کوکایین در انگلیس شش و چهار دهم درصد است، در حالی که این آمار در ایتالیا، 4/2 درصد گزارش می شود، اما میزان مصرف کوکایین در اسپانیا با کاهش مواجه شده است.

بر اساس این گزارش 15 درصد جوانان انگلیسی كوكائین می كشند و میزان مصرف کوکائین در این كشور دو برابر و از میزان مصرف آن در آمریکا نیز بیشتر شده است .

سازمان مبارزه با مواد مخدر اتحادیه اروپا در گزارش خود می افزاید: افزایش مصرف ماده اعتیادآور کوکائین در میان جوانان انگلیسی در یک سال گذشته ، انگلیس را در صدر کشورهای مصرف کننده این ماده در اروپا قرار داده است و این كشور اکنون از نظر مصرف کوکائین انگلیس حتی از امریکا نیز پیشی گرفته است.

این سازمان همچنین هشدار داد : امسال بیش از سی ماده مخدر و توهم زا و اعتیاد اور جدید شبیه مواد ممنوعه مفدرون (mephedrone) وارد بازار كشورهای اروپایی شده است.

جدیدترین آمار سازمان مبارزه با مواد مخدر اروپا نشان می دهد در انگلیس حدود 15 درصد افراد 18 تا 34 سال دست کم یک بار از این ماده مخدر استفاده کرده اند در حالی که این رقم در سال 2009 ، شش و دو دهم درصد بوده است که نشان از بیش از دو برابر شدن آن دارد.

انگلیس به همراه اسپانیا دست کم شش سال از هفت سال گذشته را در صدر کشورهای مصرف کننده کوکائین در اروپا قرار داشته است.

این سازمان در ادامه گزارش خود آورده است، مصرف حشیش در اروپا به بالاترین حد خود رسیده است، به طوری که هفتاد و پنج میلیون نفر در اروپا دستكم برای یک بار، مصرف این ماده مخدر را تجربه کرده اند که بیست و سه میلیون نفر، در پارسال بوده است.

براساس این امار روزانه در اروپا چهار میلیون نفر حشیش مصرف می کنند.

این گزارش با هشدار درباره سن مصرف مواد مخدر در اروپا اضافه کرده است، نمی توان سن خاصی را برای مصرف مواد مخدر در اروپا مشخص کرد، اما شواهد نشان می دهد تداوم این روش می تواند سبب شود که تا سال دو هزار و پنجاه، یک چهارم افراد شصت و پنج ساله در اروپا غرق در مواد مخدر باشند.

در ادامه این گزارش تصریح شده است، میزان مصرف کوکائین در بیست و هفت کشور اتحادیه اروپا از دهه 1990 تاکنون به شدت افزایش یافته است و اکنون پس از حشیش بیشترین مصرف را در میان مواد اعتیادآور ممنوع دارد و 3 میلیون جوان از آن استفاده می کنند.

 

تبلیغات