تصاویری از امضا گرفتن دختران از محمد رضا گلزار پورشه فوق العاده ۹۱۱ رنگی رنگیِ خوشگل! +عکسبیوگرافی حامد زمانی + تصاویر تزیین میز صبحانه برای روز مادربزرگترین ماهی صید شده در جهان توسط این زن + تصاویرپورشه طلایی سوشا مکانی دروازه بان ملی پوش فولاد +عکسﺳﻼﻡ ﻋﺸﻘﻢ ﺧﻮﺑﯽ..! عاشقانهچیستان های جالب و سرگرم کنندهتفریح و گردشگری یک روزه در طبیعت اصفهان کاریکاتورهای بامزه و خنده دار روز زنپسری که تومور مغزی او را از پایش در آوردند! + تصاویرآشنایی با درخت پر + شرایط نگهداری و عکساس ام اس ویژه روز مادرخوراکی های مفید برای پیشگیری از دیابتبوسه هیجان انگیز و خداحافظی زرافه با این مرد! + عکسهدیه جالب وزیر دفاع آذربایجان به فیروزآبادی (تصویر) بچه دار شدن دختر 12 ساله و پسر 13 ساله !! + عکسطرح ورزش صبحگاهی دانش آموزان با ضرب‌آهنگ زورخانه‌ مادری که قاتل فرزندش را پای چوبه‌دار بخشید + تصاویرتصویری دیدنی از لحظه حرکت و آخرین وداع یا تایتانیکفزایش یا کاهش قیمت مسکن بعد از فاز دوم یارانه هاپرده برداری از بزرگ ترین اطلس جهان در بریتانیا + تصاویریادمان نرود (جملات جالب برای سالمندان)این گونه از آرایشگر برای موهایی جذاب کمک بگیریدزیبایی کرم های ابریشم و مراحل تبدیل شدن به پروانه +عکسمهاجرت عجیب و دیدنی 40 میلیونی خرچنگ ها!! (+عکس) معرفی بهترین و بدترین نوشیدنی ها برای کودکان
ماشین لوکس پسر قلعه نویی + عکسزندگی بسیار عجیب و باورنکردنی این مرد با سه پا + عکس عشق مادربزرگ به نوه اش !+ عکس تنبلی های دیدنی در سرتاسر جهان (عکس) گران ترین مجلس عروسی جهان (+عکس)این مرد بهترین شغل جهان را دارد! + تصاویربد قیافه ترین بازیگران موفق + تصاویرکاریکاتورهای جالب انصراف از یارانهلذت دیدن این تصاویر جذاب را از دست ندهید ذرت مکزیکی نخورید ! ماجرای خواندنی دختر فراری که یک شب پیش یک طلبه ماند! نتیجه 40 سال آب ندادن به باغچه توسط این مرد (+عکس) اعتراض جالب یک مرد عربستانی نقص فنی اتومبیلش !+ عکس زندگی عجیب یک دختر داخل جسد خرس! + عکسزنان محافظ و بادی گارد ریاست جمهوری فسلطین! + تصاویر زنی که با کفش پاشنه بلند مردی را به قتل رساند !+ عکس آنچه کم داریم ...(+عکس) عکس های از هزار جریب با طبیعتی بهشتی روشی وحشتناک و عجیب برای تبلیغ عسل !(+عکس)شما باورتان می شود این ها کیک باشند؟ + (تصاویر)عکس های جالب و خلاقانه از یخبندان شهر ونیز !!موفقیت جراحی نوزاد عجیب 8 دست و پایی ! + عکس
شنبه ۳۰ فروردین ۱۳۹۳    ساعت: ۸:۴۹
تبلیغات
www.tapcd2012.ir      www.tapcd2012.ir
جستجوی مطالب
 

راز جاذبه معکوس خیابان سئول در تهران چیست؟

همشهری سرنخ: کسانی که با اتومبیل از این مسیرها عبور کرده‌اند به احتمال زیاد اصطلاح جاذبه معکوس را شنیده‌اند.

افرادی که وجود نیروی جاذبه معکوس را در این محل‌ها مطرح می‌کنند ادعا می‌کنند؛ در حالی که این جاده‌ها شیب تندی دارند اگر خودرو را در این مسیرها در حالت خلاص نگه دارید در کمال تعجب خواهید دید که خودرو به جای حرکت به سمت پایین به سمت بالا می‌رود. آنها بر این باورند که نیروی جاذبه معکوس باعث می‌شود خودرو برخلاف شیب زمین حرکت کند. در مقابل نظر این افراد کارشناسانی که علمی به مساله نگاه کرده‌اند می‌گویند این محل‌ها در حقیقت سرازیری‌هایی هستند که به خاطر خطای دید انسان سربالایی به نظر می‌رسند.

همشهری سرنخ در شماره 69 خود به رمزگشایی این اتفاق پرداخته که بخش‌هایی از این گزارش در ادامه می‌آید:

منطقه زرین دشت فیروزکوه، یکی از مناطقی است که بعضی رانندگان و افرادی که از این مسیر عبور کرده‌اند ادعا می‌کنند جاذبه معکوس زمین را آنجا تجربه کرده‌اند.

محسن فلاح یکی از این افراد است. او قاطعانه می‌گوید حرکت بر خلاف شیب جاده را مشاهده کرده؛«در روستای هبله رود فیروزکوه، سربالایی وجود دارد که وقتی ماشین را رها می‌کنی، خود به خود از جاده بالا می‌رود. هنگامی که یکی از ساکنان این روستا ماجرا را به من گفت باور نکردم؛ به همین دلیل تصمیم گرفتم خودم این موضوع را امتحان کنم. آنجا بود که با چشمان خودم دیدم ماشینم برخلاف شیب جاده رو به بالا حرکت می‌کند.»

خطای دید

برخلاف تعدادی از مردم که وجود جاذبه معکوس را باور کرده‌اند، کارشناسان زمین شناسی که در این باره تحقیق کرده‌اند نظر دیگری دارند.

آنها این پدیده را آزمایش کرده و با تکیه بر همین آزمایش‌های علمی و عملی می‌گویند این اتفاق نتیجه خطای چشم است نه چیز دیگری. دکتر محمد‌رضا قاسمی- عضو هیات علمی پژوهشکده سازمان زمین شناسی- یکی از کارشناسانی است که در مورد پدیده جاذبه معکوس تحقیق کرده؛«جاذبه معکوس گرانشی است که تحت تاثیر جرم اجسام ایجاد می‌شود.

این پدیده که اخیرا در محافل مختلفی در مورد آن صحبت می‌شود، پایه و مبنای علمی ندارد و در نتیجه خطای دید اتفاق می‌افتد. نمونه‌ای که از دو دهه پیش در مورد وجود جاذبه معکوس در تهران شنیده ام خیابان سئول است. زمانی که این خیابان ساخته شد، به نظر می‌رسید که به سمت بالا شیب دارد ولی واقعیت این‌طور نبود.

بحث و تحقیقات زیادی در مورد خیابان سئول شد؛ حتی خیلی از مردم ماشین خود را در این خیابان خلاص می‌کردند تا ببینند آیا خودور در خلاف جهت شیب حرکت می‌کند یا نه. در نظر مردم ظاهرا این اتفاق می‌افتد.» خیلی‌ها برای امتحان جاذبه معکوس با خودروی خود به خیابان سئول تقاطع بزرگراه چمران می‌روند.

آنها هنگامی که اتومبیلشان را روی شیب خیابان سئول خلاص می‌کنند در کمال تعجب می‌بینند که خودرو برخلاف شیب به سمت بالا حرکت می‌کند اما به نظر دکتر قاسمی حرکت خودرو به سمت بالا نتیجه خطای دید انسان‌هاست.

آقای دکتر برای اثبات نظرش آزمایش ساده‌ای پیشنهاد می‌کند؛«اگر شما در چنین شیبی قرار بگیرید و یک وزنه سنگین را از بالای شیب رها کنید، می‌بینید که وزنه به سمت پایین حرکت می‌کند، نه بالا! یا حتی اگر مقداری آب در این منطقه بریزید، می‌بینید که آب به سمت پایین سرازیر می‌می شود و به سمت بالا حرکت نمی‌کند.

به نظرم هر شخصی که با قواعد فیزیک آشنا باشد، این موضوع را امتحان نمی‌کند.» با توجه به آزمایش ساده‌ای که دکتر قاسمی پیشنهاد می‌کند اگر هنوز هم برایتان جای شکی وجود دارد در محلی که فکر می‌کنید دارای جاذبه معکوس است وزنه‌ای سنگین را رها کنند، تا ببینند وزنه در کدام جهت حرکت می‌کند.

با وجود اینکه محققان با انجام آزمایش‌های مختلف به این نتیجه رسیده‌اند که خیابان سئول یک سرازیری است و نه سربالایی اما برخی از کسبه محل که در نزدیکی این خیابان ساکنند، همچنان اصرار دارند که خیابان سئول یک سربالایی است. اما وقتی با یکی از رانندگان که بیش از 30 سال است در خیابان تردد می‌کند، صحبت می‌کنیم می‌گوید:«خانم خطای دید است.»
 
تعداد بازدید ۷۵۹۱ بار

ارسال به کلوب ارسال به فبس بوک ارسال به گوگل ارسال به فرند فید ارسال به فرند فید

ارسال این مطلب به ایمیل دوستان :
 

 

مجله خبری
فزایش یا کاهش قیمت مسکن بعد از فاز دوم یارانه هاموفقیت جراحی نوزاد عجیب 8 دست و پایی ! + عکس هشدار جدی درباره داروهای تبلیغی شبکه‌های ماهواره‌ایبا انصراف از دریافت یارانه از بیمه رایگان بهره مند شوید 3 همسایه ایران در رتبه بالاترین هزینه های نظامی در جهان بز گلپایگانی که 6 قلو زایمان کرد !+ عکس زنی که با کفش پاشنه بلند مردی را به قتل رساند !+ عکس گروگان گیری عجیب با ساتور در وسط خیابان (+ تصاویر) محرم جدیدترین سلاح ارتش جمهوری اسلامی ایران آزادی زن پرتاب کننده کفش به سمت هیلاری کلینتون (+عکس) آخرین قیمت سکه‌، طلا و ارز در بازار (+جدول) اقدام وحشیانه سعودی ها با این زن مسیحی (+عکس) اتهام به قتل کودک ۹ ماهه پاکستانی ! (+عکس) حراج نخستین ناو هواپیمابر هند (+عکس) افرادی که موفق به ثبت نام یارانه نشدن چیکار کنند ؟ دختر 15ساله عربستانی قهرمان جهاد نکاح شد!+ عکس در نظرسنجی های خلیج فارس یا خلیج ع رب ی شرکت نکنید پرسود ترین بازار در سال 2014 چیست ؟ زمان نام نویسی و درخواست یارانه جدید براساس کد ملی اولین شهردار زن محجبه تاریخ ترکیه برگزیده شد (+عکس)