تبلیغات

تبلیغات

استقرار 1100 اکیپ راه داری در زمستان امسال

مجموعه : مجله خبری

مدیرکل تجهیزات، ماشین آلات و راهدارخانه‌های کشور گفت: برای تامین ایمنی تردد در راه ها 1100 اکیپ راهداری در 157 هزار و 800 کیلومتر راه اصلی و فرعی کشور از اول آذر 89 تا 15 فروردین 90حضور خواهند داشت.

به گزارش واحد مرکزی خبر، علی ناوی در حاشیه نشست تخصصی معاونان راهداری کشوردر جمع خبرنگاران افزود: بیش از 11 هزار و 200 نفر راهدار با 7 هزار و 200 دستگاه ماشین آلات در این راه‌ها به هموطنان و مسافران زمستانی و نوروزی در 600 راهدارخانه سیار و ثابت خدمات عرضه می‌کنند.

وی با بیان اینکه 150 تن نمک برای جاده‌ها آماده کرده‌ایم گفت: 6 هزار و 600 کیلومتر گردنه را در 502 نقطه کشور نیز تحت پوشش قرار خواهیم داد تا مشکلی در جاده هاو همچنین ایمنی تردد در راه‌ها پیش نیاید.

وی با اشاره به تفاهم نامه منعقد شده میان سازمان حمل ونقل جاده‌ای و سازمان هواشناسی درباره استقرار سامانه هواشناسی در برخی جاده‌های اصلی کشور گفت: هم اکنون در جاده هراز و محور قزوین – رشت این سامانه نصب شده است‌.

ناوی افزود: براساس این سامانه می‌توان دمای هوای ساعت‌های آینده جاده‌ها و همچنین یخ زدگی احتمالی در جاده‌ها را پیش بینی کرد تا قبل از وقوع مشکل، همکاران راهداری در مکان‌های مشخص استقرار یابند تا مشکلی برای تردد به وجود نیاید.

 

منبع : همشهری آنلاین

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات