تبلیغات

تبلیغات

ابراهیم زاده کاندیدای بهترین مربی دنیا

مجموعه : اخبار ورزشی
ابراهیم زاده کاندیدای بهترین مربی دنیا
این نخستین بار است که نام یک مربی ایرانی در لیست کاندیداهای معتبرترین انتخابات مربیان باشگاهی قرار گرفته است.فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار از سال 1996 سالانه برترین مربی باشگاهی جهان را انتخاب می کند.

به گزارش پخش اخبار چند رسانه ای واحد مرکزی خبر- منصور ابراهیم زاده سرمربی موفق تیم ذوب آهن که روزشنبه باید تیمش را در بازی فینال لیگ قهرمانان آسیا هدایت کند، برای عنوان بهترین مربی باشگاهی جهان در سال 2010 کاندید شد.

به گزارش گل، فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار فوتبال طبق روال هر ساله بهترین مربیان ملی و باشگاهی جهان را در سال 2010 با رای نمایندگان خود در کشورهای مختلف انتخاب می کند. برای سال 2010 نیز بهترین مربیان باشگاهی جهان بر اساس عملکردشان در رقابتهای قاره ای در لیست کاندیداها قرار گرفته اند.

بر اساس مقررات فدراسیون بین المللی تاریخ و آمار، از قاره اروپا مربیان 4 تیم برتر لیگ قهرمانان و 2 تیم برتر لیگ اروپا در لیست کاندیداها قرار می گیرند. از قاره آسیا مربیان تیمهای فینالیست لیگ قهرمانان و AFC  کاپ، از قاره آفریقا مربیان تیمهای فینالیست لیگ قهرمانان و جام اتحادیه، از آمریکای جنوبی مربیان 4 تیم برتر جام لیبرتادورس و تیمهای فینالیست کوپا سودآمریکانا و از آمریکای شمالی و اقیانوسه نیز مربیان دو تیم فینالیست جام قهرمانان قاره در این لیست قرار می گیرد. همچنین مربیان 10 تیم برتر رده بندی  باشگاهها در ماه نوامبر IFFHS  که نامشان در بین کاندیداهای ذکر شده نباشد، نیز در لیست کاندیداها قرار می گیرد.

 

در مجموع برای کسب عنوان برترین مربی باشگاهی جهان در سال 2010،  نام 37 مربی در لیست کاندیداها قرار گرفته است.  نام برترین مربی باشگاهی جهان در سال 2010 پس از رای گیری، اوایل ژانویه 2011 اعلام می شود. در سالهای گذشته همیشه این عنوان به مربی برنده لیگ قهرمانان اروپا رسیده است.

 

در سال 2007 نام لوکا بوناچیچ سرمربی تیم سپاهان که با این تیم نایب قهرمان آسیا شد، در لیست کاندیداها قرار گرفته بود، اما این برای اولین بار است که یک مربی ایرانی کاندیدای این عنوان می شود.

 

 فهرست کامل کاندیداهای بهترین مربی باشگاهی جهان در سال 2010

 

قاره آسیا

 
 
 
 

منصور ابراهیم زاده( ذوب آهن)     تائه یونگ شین( سئونگنام)    محمد ابراهیم( القادسیه کویت)   تتا والریو ( الاتحاد سوریه)

 

قاره اروپا

 
 
 
 
 
 

خوزه مورینیو( اینتر میلان/ رئال مادرید)  لوئیس فن خال( بایرن مونیخ)   پپ گواردیولا( بارسلونا)   کلود پوئل( لیون فرانسه)   کیکه سانچز(آتلتیکو مادرید)   روی هاجسون(فولهام)

 

قاره آمریکای جنوبی

 
 
 
 

سلسو روت ( اینترناسیونال برزیل)  خوزه لوئیس( گوآدالاخارا مکزیک)  ریکاردو رایموندو( سائوپائولو برزیل)  جراردو پیلیوسو ( یونیورسیداد شیلی)

 

مربی تیم قهرمان و نایب قهرمان  کوپاسودآمریکانا 2010

 

قاره آمریکای شمالی

 
 

انریکه مزا ( کروز آزول مکزیک)  گوئیلرمو ریوارولا ( پاچوکا مکزیک)

 

قاره آفریقا

 
 

لامینه ندیایه( مازمبه کنگو)  فوزی بنزارتی( اسپرانس تونس)

 
 

قاره اقیانوسیه

 
 

جری آلن( هاکاری یونایتد پاپوآ گینه نو)  نیل امبلن( وایتاکر یونایتد نیوزیلند)

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کارلو آنجلوتی( چلسی)   آلخاندرو سابلا( استودیانتس آرژانتین)  آریل یاکوبس( اندرلخت بلژیک)  الکس فرگوسن( منچستر یونایتد)  مارتین یول( آژاکس)  کلودیو رانیری( آ اس رم)  آرسن ونگر( آرسنال)  گریگوریو پرز( لیبرتاد پاراگوئه)  کلودیو سزار( بانفیلد آرژانتین)

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات