تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

می خواهم خوشبخت بشوم …!!!

می خواهم خوشبخت بشوم …!!!

 

چند تا روش ساده هست که با انجام اون ها زندگی ما رنگ تازه ای به خودش می گیره

 

نسیم آرامش: این چند روش رو چندین بار انجام بدین بعد از مدت کوتاهی به شکل عادت در میان و خود به خود جزو برنامه روزانه شما می شن . پس بخونین و عمل کنین :
1. سعی کنین همیشه صبح زود از خواب بلند بشین تا بتونین طلوع آفتاب رو تماشا کنین . لحظه ای که نور خورشید ، جایگزین تاریکی در زمین می شه ، یکی از زیباترین لحظه های زندگی شماست . تماشای این لحظه رو از دست ندین .
2. چند حرکت ساده ورزشی رو یاد بگیرین و در طول شبانه روز ، چند نوبت به انجام اون ها بپردازین . با انجام نرمش روزانه، از خشک شدن عضلات و مفاصل و بروز بیماری های گوناگون جلوگیری کنین . وقتی یه بار امتحان کنین متوجه می شین که انجام این حرکات چقدر روحیه  شما رو تقویت می کنه .
3. نوشیدن چند لیوان آب در طول شبانه روز ، هم به سیستم گوارشی ما کمک می کنه و هم انرژی تازه ای رو در ما به وجود میاره تا شادابی بیشتری داشته باشیم . بر اساس تحقیقات علمی، کم آبی بدن بر سوخت و ساز اون تاثیر منفی می گذاره . آب در تصفیه سموم بدن نیز تاثیر بسزایی داره . وقتی آب می نوشین به این فکر کنین که این آب از آسمون های بیکران اومده و زیباترین نعمت خداوند همین آبیه که دارین نوش جان می کنین .
سعی کنین همیشه مقداری آب در دسترستون باشه تا خودتون رو به نوشیدن آب در طول شبانه روز عادت بدین .
4. وقتی مدتی زیادی رو تو اتاق می گذرونین ، بعد از مدتی خستگی به سراغ تون میاد و شما رو کلافه می کنه . در اینجور مواقع از اتاق بیرون بیاین و به یه محیط سرباز برین و همینطور که به آسمون نگاه می کنین ، از تنفس هوای آزاد لذت ببرین .
5. شنیدین می گن با طبیعت آشتی کنین . بعضی از ماها واقعا با طبیعت قهریم . صبح تا شب توی آپارتمان ، محل کار ، خیابون و ترافیک ، زندگی مون رو با خصوصیات جوامع صنعتی می گذرونیم و یه سر به طبیعت نمی زنیم . لذت بردن از درخت ها ، از سبزه ها ، دریا و رودخونه و آسمون پاک؛ همه اینها برای سالم زندگی کردن لازمه . یه جمله می گم و بس : طبیعت رسانه ارتباط جمعی خداونده که خداوند از طریق اون با ما صحبت می کنه . پس به طبیعت برین و در سکوت به صدای خداوند گوش کنین تا لذت ببرین .
6. یاد روزای کودکی بخیر . چقدر خوش می گذشت . چقدر فکرمون راحت بود . چقدر می خندیدیم . اما هنوز دیر نشده . هنوزم می شه لحظه های کودکی رو درک کرد . کافیه تمام ژست هاتون رو کنار بگذارین و مثل دوران کودکی شروع کنین به بازی کردن . اگه طرف مقابل تون یه بچه باشه که خیلی بهتره . هم اونو خوشحال کردین و هم خودتون رو به سادگی و راحتی نزدیک کردین . مثل کودکی بخندین و فکرتون رو از همه چیز دور کنین . اینم یه راه حله . امتحانش ضرر نداره .
7. توی زندگی تون از همه چیز لذت ببرین . حتی از ساده ترین و روزمره ترین مسائل . به جنبه های زیبای کار توجه کنین . حتی وقتی که در سخت ترین لحظات به سر می برین به خدا فکر کنین که منتظر طرز انتخاب و نوع عمل کرد ماست . پس تو سختی ها هم لذت وجود داره . همیشه به این فکر کنین که گذشته ها گذشته و آینده هم بالاخره میاد . پس باید به الان فکر کنم و از کارهام لذت ببرم .
8. تاحالا به بچه ها محبت کردین؟ اینقدر خوشحال می شن که از خوشحالی شون دل شما هم شاد می شه . هرجا یه بچه کوچولو دیدین با دست کشیدن به سرش یا دادن یه دونه شکلات خوشحالش کنین تا لذت محبت کردن رو درک کنین .
9. ابراز احساست رو برای خودتون تمرین کنین . وقتی به دوستا و نزدیکان تون می رسین محکم دست اون ها رو فشار بدین تا احساس صمیمیت و نزدیکی بین شما رد و بدل بشه . اگه خیلی وقته اون ها رو ندیدین ، به راحتی اون ها رو بغل کنین تا آرامش و مهربونی بین شما حاکم بشه . در ضمن یادتون باشه درصورت وجود اینگونه رفتارها ،  همیشه محبت و دوستی بین شما باقی می مونه . زیباترین لحظه ها وقتیه که انسان احساسات خودش رو بدون قید و شرط ابراز می کنه .

می خواهم خوشبخت بشوم ...!!!

 

 

 

 

سید علی لوح موسوی

کارشناس روانشناسی بالینی

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات