تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

كدو حلوایی محافظ‌ زیبایی و شفا بخش

مجموعه : پزشکی و سلامت
كدو حلوایی  محافظ‌ زیبایی و شفا بخش
كدو حلوایی شفابخش و محافظ‌ زیبایی
  كدو حلوایی یكی از نیروگاه‌های تولید ریزمغذی‌های حیات بخش در طبیعت است كه با بیش از یكصد ماده مغذی و شفابخش بسته‌بندی شده و در عین حال برای حفظ زیبایی بسیار مفید است.
 

 

به گزارش ایسنا ، اگر مثل اكثر زنان در سال خیلی به ندرت به یاد این محصول جالیزی می‌افتید، باید بدانید كه كدو سرشار از خواص آنتی‌اكسیدانی است كه سلامت بدن را تقویت می‌كند، در حفاظت از پوست موثر است و خاصیت بیماری‌زدایی نیز دارد.

متخصصان پوست تاكید می‌كنند كه كدو حلوایی در زمینه مراقبت از پوست قدرتمند و بی‌نظیر است. این گیاه خوراكی حاوی اكسید‌های قدرتمند آنتی‌هیدروكسی و یك اسید طبیعی در میوه است و سلول‌های مرده پوست را برطرف كرده و پوست را درخشان می‌كند. همچنین حاوی ویتامین A است كه به تولید سلول‌های پوستی جدید و نرم‌تر و جوان‌تر شدن این بافت كمك می‌كند.

 

كدو حوایی با داشتن غنی‌ترین ریزمغذی‌ها، مجهز به سلاح‌هایی موثر برای مقابله با بیماری‌هاست. علاوه بر این كدو حلوایی به دلیل دارا بودن مقادیر بالای بتاكاروتن كه در میوه‌ها و سبزی‌های نارنجی رنگ مثل هویج و كدو به وفور یافت می‌شود، از پوست در برابر تشعشعات ماوراء بنفش محافظت می‌كند و مصرف عصاره آن به طور روزانه حتی تاثیر محافظتی كرم ضد آفتاب را افزایش می‌دهد.

بعلاوه عصاره كدو حلوایی لایه محافظتی روی پوست در برابر فاكتورهای محیط زیستی دیگر مثل آلودگی هوا، استرس و دود سیگار را ایجاد می‌كند.

براساس این گزارش، تخمه‌های كدو حلوایی به دلیل این كه منابع سرشاری از عنصر روی و اسیدهای چرب امگا ـ 3 هستند، مهارت و توان مغز را بالا برده و به شما كمك می‌كند بهتر و سریع‌تر فكر كنید، ذهن شما را تیزتر كرده و در عین حال سبب تقویت تراكم استخوان‌های سالم می‌شود.

اسیدهای چرب موجود در این محصول جالیزی همچنین در از بین بردن چین و چروك‌های پوست موثر است.

كارشناسان می‌گویند: اگر به هنگام پخت و پز اندكی از روغن تخم كدو استفاده كنید، در تقویت بهداشت دهان و دندان شما و پیشگیری از پوسیدگی دندان‌ها بسیار موثر است.

 

گردآوری : پایگاه اینترنتی تکناز

تبلیغات