تبلیغات

تبلیغات

حاج قاسم سلیمانی

اولین عروسک اسلامی در ایران+عکس

مجموعه : دینی
اولین عروسک اسلامی در ایران+عکس
پانا: نخستین عروسک اسلامی در ایران با نام "فاطیما" در نمایشگاه حجاب و غفاف تبریز رونمایی شد.

حسین همای سرشت، عضو شرکت فام گفت: 3 نوع محصول در این نمایشگاه عرضه نمودیم که نخستین و مهمترین آن، نرم افزار "حجاب ممنوع است" می باشد که حدود 4 سال زیر نظر دانشگاه تبریز، حوزه علمیه تبریز و حوزه علمیه قم روی این برنامه کار کرده ایم و دومین محصول، نرم افزار لباس فردا در واقع همان نرم افزار حجاب ممنوع است که برای سهولت استفاده در قالب 4 حلقه سی دی ارائه شده است.

وی ادامه داد: جدیرترین محصول که برای نخستین بار در ایران طراحی شده، عروسک "فاطیما" یا همان عروسک اسلامی است .

همای سرشت با اشاره به تهاجم فرهنگی دشمنان افزود: در سال های اخیر، کودکان زیر 3 سال بیشتر نشانه رفته اند و غربی ها با طراحی و تولید عروسک های باربی به بازار از همان کودکی سعی در ترغیب کودکان به بی حجابی و بدحجابی دارند و همه این عوامل دست به دست هم دارند تا برخود وظیفه بدانیم که عروسک های اسلامی را به بازار عرضه کنیم.

وی ادامه داد : به صورت آزمایشی در این نمایشگاه شرکت کردیم و در صورت استقبال خوب خانواده ها درصدد تولید انبوه این نوع عروسمک هستیم، البته برای تولید انبوه مشکلات مالی داریم که خواهان حمایت مسئولین و سازمانها در این خصوص هستیم.

همای سرشت در ادامه گفت: در مدت کمی که فرصت حضور در نمایشگاه را داشتیم فقط روی پوشش اسلامی عروسک ها کار کرده ایم، ولی در نظر داریم به جای استفاده از عروسکهای وارداتی آنها را در داخل تولید کنیم و صدای ویژه ای نیز برایش در نظر داریم.

وی با اشاره به اهمیت فرهنگ سازی درست از دوران کودکی گفت: خانواده ها نقش مهمی در این مورد می توانند داشته باشند و آنها هستند که می توانند با خرید عروسکهای اسلامی برای فرزندان خود از همان کودکی فرزندان خود را با حجاب و پوشش اسلامی آشنا کنند.

همای سرشت در خصوص استفاده از عنوان "حجاب ممنوع" برای نرم افزار گفت: وقتی انسان از چیزی منع می شود به آن حریص تر می گردد، در واقع با تشبیه سازی معکوس سعی در جلب نظر مخاطب برای کنکاش در محتوای مطالب داریم.

همای سرشت در مورد جزئیات نرم افزار "حجاب ممنوع" گفت : این نرم افزار از 4 قسمت تصویری، صوتی، متنی و ایده سازی که اصلی ترین قسمت نرم می باشد تشکیل یافته است.

وی اظهار داشت قسمت تصویری شامل انواع کلیب های تصویری مصاحبه و مدهای اسلامی است، بخش صوتی در برگیرنده انواع مولودی ها، سخنرانی ها و موزیک حجاب می باشد، قسمت متنی شامل اشعار حجاب، حکایت های حجاب و … و قسمت ایده پردازی شامل برنامه هایی چون حجاب 2020، حجاب مسنجر و ساندویج حجاب می باشد.

وی در مورد بخش حجاب مسنجر گفت : حجاب مسنجر در قالب همان یاهو مسنجر است که در آن فقط با افراد خاصی که برای سیستم تعریف شده است گفت وگو می شود.

 

تبلیغات